Skocz do zawartości

Kubelwagen Type-82 DAK, TAMIYA 1:35


DARTH

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek będzie kurzenie jeszcze, na razie tylko koła bo po wklejeniu ciężko sięgnąć ale z tym silnikiem to muszę coś zrobić bo monotonny strasznie

najlepiej przemaluj, weż na pędzel cleanluxa i wycieraj ,potem jeszcze raz pomaluj chyba że możesz go wymontować wtedy masz łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krzysiek będzie kurzenie jeszcze, na razie tylko koła bo po wklejeniu ciężko sięgnąć ale z tym silnikiem to muszę coś zrobić bo monotonny strasznie

najlepiej przemaluj, weż na pędzel cleanluxa i wycieraj ,potem jeszcze raz pomaluj chyba że możesz go wymontować wtedy masz łatwiej

Wyjmować już nie będę znalazłem jakieś fotki i kolory się zgadzają tylko niektóre elementy nie mają być czarne, to dam radę zrobić bez demontażu, nie mam jednak pojęcia o waloryzacji silnika bo suchy silver nie bardzo mi się widzi, moze masz jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na walorkę to juz trochę za późno

jeśli dasz radę to zmyj jak najwięcej farby i maluj od nowa

ja w przypadku silników uzywam emali mocno rozcieńczonych oczywiście kładzionych na akryl

ale każdy ma swoją metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek będzie kurzenie jeszcze, na razie tylko koła bo po wklejeniu ciężko sięgnąć ale z tym silnikiem to muszę coś zrobić bo monotonny strasznie

najlepiej przemaluj, weż na pędzel cleanluxa i wycieraj ,potem jeszcze raz pomaluj chyba że możesz go wymontować wtedy masz łatwiej

Wyjmować już nie będę znalazłem jakieś fotki i kolory się zgadzają tylko niektóre elementy nie mają być czarne, to dam radę zrobić bez demontażu, nie mam jednak pojęcia o waloryzacji silnika bo suchy silver nie bardzo mi się widzi, moze masz jakieś pomysły

 

Pokaż te fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało jeszcze dołączyć do modelu kilka brakujących elementów jak zapas i bańka na wodę. Jak wszystko wyschnie chcę jeszcze przykurzyć boki ale już bez utrwalania tak by zrobić delikatne przejście między spodem a górą

 

SAM_1114.jpg

 

SAM_1115.jpg

 

SAM_1121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek skończony. Planuje takie rozmieszczenie figurek, ze względu na pozy nie ma czym zaszaleć . pierwszy szkopek siedzi oparty o koło i pali papierosa. Ten stojący rozmawia z kierowcą który popija dla orzeźwienia wodę, i próbuje znaleźć przyczynę awarii, dostanie jeszcze zestaw narzędzi podręcznych. Jeśli macie leprze pomysły to słucham propozycji

 

SAM_1123.jpg

 

SAM_1124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Podstawko prawie gotowa, Figurasy w trakcie malowania( oj zejdzie mi trochę), natomiast kubek poza drobną kosmetyką dostanie jeszcze trochę kurzu, przede wszystkim na oponach i chyba niedużą plamkę przy wlewie do zb. paliwa.

 

SAM_1139.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, czasu mało więc i progres niewielki. Jako że nastąpił czas próby "malowania" figurek to i ochota taka nijaka , ale zostały jeszcze tylko dwie. Na chwilę obecną całość prezentuje się tak. Tylko nie nabijajcie się z figuranta, w tej chwili nie wyciągnę więcej z moich "umiejętności" . A tak serio jak patrzę na niego z 40 cm to nawet fajnie wygląda ale na zbliżeniach na fotkach to już nie

 

SAM_1205.jpg

 

SAM_1208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by fajniej gdybyś ściągnął trochę tego piachu z nad tylnych błotników.

Rozumiem,że zbierał się tam kurz ale taka ilość piachu nie miała by prawa się utrzymać w takim obłym miejscu.

To samo dotyczy ryflowanych drzwi jest go za dużo Daniel.Zapasowe koło rozumiem mogło się tam zebrać go sporo,ale nie na pionowych powierzchniach.

Natomiast sam kubeł mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł też mi się bardzo podoba, obicia przestały się tak bardzo rzucać w oczy, no i podstawka też bardzo fajna.

Wrzuć trochę więcej zdjęć jak możesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.