Jump to content
imt

Lim-2/MiG-15

Recommended Posts

koledzy, potrzebuję informacji o wysokości tego typu cyfr na numery do Limków

sblim.png

Z góry dzięki za pomoc

Polski samolot i barwa:

wysokość 400

szerokość 240

grubość cyfr 55

szerokość mostka szablonu 20

wszystko w mm. Tylko Najlepiej abyś to wydrukował, przyłożył do modelu i sprawdził na oko czy się zgadza.

dzięki Tak zrobię

w AEROPLANIE poświęconym Lim-6bis jest informacja, iż numery taktyczne koloru czerwonego (rozumiem chodzi to numery własnie na Limach-6bis) miały wysokość 500 mm, i szerokość 240 mm, odstęp między cyframi 80 mm. Można uznać ta informację za wiarygodną?

pozdrawiam

po MiG-ach 21 przyszedł czas na kalki do limków

limkiznakwodny.png

Będzie można to kupić, czy chcesz nas (niektórych) wykończyć psychicznie?

Zostało jeszcze na tym arkuszu trochę miejsca więc upchnę jeszcze MiGa-19, Su-7 i klika Yaczków (11, 18, 23). Pełna formatka 200X265. Następny arkusz MiG-23/29. W sklepie na pewno tego nie kupisz, kilka sztuk wydrukuję, jeśli będą chętni bardzo proszę.

1. Sprawa merytoryczna.

Ile mają twoje szachownice Cinekf1? I czemu wszędzie są dwa rozmiary? Jak już tu ustaliliśmy, na początku były szachownice na spodzie skrzydeł 600mm, ale później już tylko (tak jak podaje Królikiewicz) 500mm. Ty zaś nawet SBLim-2M dałeś duże.

2. Nie rozumiem twojej koncepcji sprzedaży. Narobisz się tyle schematów, do ołówków, limów itp., żeby sprzedać kilka arkuszy? Ile osób chętnych będzie na cały arkusz z kilkunastoma zestawami, a ile weźmie jeden konkretny? To nie lepiej sprzedawać Ci to pojedynczo? Może weź przykład z kolegi Tytusa i jego "ROTOR DECALS".

W aeroplanie poświęconym Limowi-6 bis jest podana informacja Miłosza Bogdańskiego, że na spodzie szachownice miały 600X600 mm. I bądź tu mądry człowieku. poprawić żaden problem, między innymi po to to zamieszczam, żeby zweryfikować pewne kwestie.

Co do "koncepcji sprzedaży" to kalki robię dla własnych potrzeb, nie nastawiam się na wielkie interesy. Jeśli ktoś zwróci się z prośbą nie odmawiam. A na marginesie, gdzie jest napisane że arkusze są w całości do sprzedaży? Zwróć uwagę, że są przygotowane do pocięcia na poszczególne malowania, nawet dla własnej wygody.

Niezłe. Parę uwag. Do bisa "346" dałeś tylko 2 szachownice "low-viz", a chyba co najmniej 4 takie powinny być. Nie zgadzasz się z tą teorią? "418" to chyba był Lim-6bis, a nie Lim-5M jak masz na arkuszu? Może dorzuciłbyś jakiegoś Skowronka z nr taktycznym powtórzonym na grzebieniu aerodynamicznym?

Niezłe. Parę uwag. Do bisa "346" dałeś tylko 2 szachownice "low-viz", a chyba co najmniej 4 takie powinny być. Nie zgadzasz się z tą teorią? "418" to chyba był Lim-6bis, a nie Lim-5M jak masz na arkuszu? Może dorzuciłbyś jakiegoś Skowronka z nr taktycznym powtórzonym na grzebieniu aerodynamicznym?

Szachownice do MiG-a 15 bis "346" są już poprawione na l-v. Co do Lima "418" jest to Lim-6 M. pomyliłem sie w opisie kalki

W aeroplanie poświęconym Limowi-6 bis jest podana informacja Miłosza Bogdańskiego, że na spodzie szachownice miały 600X600 mm. I bądź tu mądry człowieku. poprawić żaden problem, między innymi po to to zamieszczam, żeby zweryfikować pewne kwestie.

Widzę, cóż ciężko to będzie z tymi szachownicami. Każdy będzie rysował jak uważa. Ja trzymam się Królikiewicza.

Co do "koncepcji sprzedaży" to kalki robię dla własnych potrzeb, nie nastawiam się na wielkie interesy. Jeśli ktoś zwróci się z prośbą nie odmawiam. A na marginesie, gdzie jest napisane że arkusze są w całości do sprzedaży? Zwróć uwagę, że są przygotowane do pocięcia na poszczególne malowania, nawet dla własnej wygody.

Nigdzie nie jest napisane. Na allegro sprzedajesz cały arkusz, stąd takie wnioski wyciągnąłem.

Btw. To jak jest z tą strzałą Grundmana? Twoja jest tylko czerwona. Na jakim zdjęciu się opierałeś?

Cieszę się, że analizujecie zamieszczony materiał, pozwoli to na wyeliminowanie możliwych błedów wynikających z niewystarczającej ilości materiałów. Strzały Grundmana zrobiłem na podstawie tego zdjęcia:

82074996.jpg

różne cuda robiłem w Photoshopie ale nie udało mi się wychwycić obramowania strzały. Prawdopodobnie występuje ale kolor to ciekawostka. Na pewno nie jest białe jak w którychś kalkach które widziałem na rynku, być może błękitne jak w HDLu. Jeśli wiecie to chętnie skorzystam z waszej wiedzy. Podobny problem mam z Jakiem-17 nr 29

55005327.jpg

Kolor numeru: granatowy, czerwony? Na pewno nie żółty jak wynika z niektóry grafik

A może by tak takiego rodzynka zamiast np. nieco oklepanej żółtej 16...

IMGP2611.JPG

Zdjęcie autorstwa Ryszarda Witkowskiego z książki A.Morgały "Ścieżki wśród chmur".

A może by tak takiego rodzynka zamiast np. nieco oklepanej żółtej 16...
IMGP2611.JPG

Zdjęcie autorstwa Ryszarda Witkowskiego z książki A.Morgały "Ścieżki wśród chmur".

Grzes, ten Jaczek 23 z "tulipanem" wygląda świetnie, ale Cinekf1 pisał o Jak-17

Ja zgłosiłem tylko dodatkową propozycję do arkusza.

A to może jeszcze Jak-17 Uti np. zółta 9 w czarnej lamówce .

Mam zrobionego Uti, żółtą "1". Nie mam żadnych materiałów na temat "9", jeśli em masz to chętnie zobaczę. Nad tulipanem pomyślę

Skan z ksiazki p.Kalety wydanej w USA , w nakladzie kilkudziesieciu egzemplarzy...Szkoda.

kaleta30.jpg

wygląda dokładnie jak odwrócona "6" z Jaka-23. Szkoda, że tak niewiele widać na tej fotce, może masz coś więcej na temat tej maszyny?

wygląda dokładnie jak odwrócona "6" z Jaka-23. Szkoda, że tak niewiele widać na tej fotce, może masz coś więcej na temat tej maszyny?

Nie, to jedyne zdjecie . Popraw arkusz,Lim-6bis numer 206 miał biała lamowke numeru

już poprawiłem wcześniej, na zdjęciu w aeroplanie dopatrzyłem, że jest biała a nie żółta, dzięki

przy okazji spytam jeszcze o szachownice na MiGach-19, miała wymiary 650X650 czy 600X600?

Cieszę się, że analizujecie zamieszczony materiał, pozwoli to na wyeliminowanie możliwych błedów wynikających z niewystarczającej ilości materiałów. Strzały Grundmana zrobiłem na podstawie tego zdjęcia:

82074996.jpg

różne cuda robiłem w Photoshopie ale nie udało mi się wychwycić obramowania strzały. Prawdopodobnie występuje ale kolor to ciekawostka. Na pewno nie jest białe jak w którychś kalkach które widziałem na rynku, być może błękitne jak w HDLu.

Tu masz znacznie lepszą jakość:

1012jc.jpg