Skocz do zawartości

MiG-21PFM 62PLM Krzesiny nr boczny 6910 Zviezda 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kilkumiesięcznej przerwie w modelarstwie postanowiłem coś wypchnąć z warsztatu na półkę. PFM w malowaniu okazjonalnym z okazji 40-lecia pułku, 6910 majora Masłowskiego. Kalki zaprojektował kol. Young( podziękowania), wydrukowała firma MF-Zone, wyprasek dostarczyła Zviezda, a blaszkę fototrawioną Part. Mój pierwszy MiG bez podwieszanego zbiornika, jest za to zasobnik GP-9 i dwie R-3(wymienione stateczniki na blaszane i nawiercony otwór wylotowy. W kokpicie jest żywiczny KM-1 Pavli i blaszka Part+ lusterka wsteczne z jakiś resztek. Kolor wnęk podwozia dobierany na oko( za ciemny) – dzień po malowaniu na forum ktoś podał właściwy nr farby . Brak domalowanej uszczelki osłony kabiny ( chwilowo nie znalazłem odpowiedniej farby w magazynie ale domaluję jak skończę eR-a 1375). Zdjęcia przy słabym świetle więc trochę wyszły mglisto.

Pozdrawiam

 

1-4.jpg

2-2.jpg

3-3.jpg

4-4.jpg

5-4.jpg

6-2.jpg

7-3.jpg

8-4.jpg

9-3.jpg

10-3.jpg

11-2.jpg

12-3.jpg

 

Tu wszystkie moje szybkie:

14-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, jeden dzień i już drugi samolot z biało-czerwoną w galerii

 

Tu wszystkie moje szybkie:

14-1.jpg

Koniecznie musisz dorobić jakiegoś kolorowego z naszych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - farba zawsze ta sama humbrol 27002, na pierwszym migu 8189 dałem chyba pactrę (fuj)

Young - skrzydła są ok, tylko nie miałem statywu a dawałem długie czasy naświetlania i pod obiektyw podkładem kredki inne rzeczy także mógł wyjść jakiś dziwny kąt przy robieniu zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna kolekcja ołówków, szczególne wyrazy uznania za wybór malowania tego PFMa. Pamętam, jak Antoni Masłowski w latach 90-tych przylatywał nad miejscowość, z której pochodził a mi jako dalszemu sąsiadowi dane było podziwiać to, co robił wtedy w powietrzu(być może takze tym egzemplarzem) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, ładny model i eleganckie dopełnienie kolekcji . Ten nr Humbrola sobie zapamiętam, bo wygląda na bardzo trafiony.

Jedna mała uwaga - i to nie do końca pod Twoim adresem - wklęśnięcia na górnej powierzchni skrzydeł dają się zauważyć, a to dość znany problem zestawu wyjściowego - wiem, bo mam i kiedyś trzeba będzie się z tym zagadnieniem zmierzyć

Wrzuć następnego na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wklęśnięcia są zarówno w bisach i pfm-ach zviezdy, pod zwykłą farbę łatwo je zniwelować ale pod aluminium zawsze wylezie jakiś schodek pomiędzy szpachlą a plastikiem- wiec dałem spokój z tymi wgniotami.

Z migów warsztatów nie robię bo wykonuję je niejako z automatu, na boku - na poziomie kolekcjonerskim. Na forum mam dwa rozgrzebane mocno warsztaty - Ts-11 i su-22um. Tu poprzeczkę postawiłem dużo wyżej niż w migach - sporo przeróbek i waloryzacji-ale nie spieszę się. Żeby zrobić dobrego su-22 w 1/72 trzeba na to poświecić czasu jak na zrobienie pięciu Mig-21.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.