Skocz do zawartości

Sd.Kfz.171 Panther D 1:35 Dragon


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to będzie krok po kroku

Dzięki

 

 

 

@produdi - no widzisz, a u mnie elegancko wyszło nawet przy dyszy 0,2. Na wszelki wypadek warto dodać zawsze kilka kropli retardera, no i koniecznie moocno rozcieńczyć

Zawsze można kupić w sprayu.

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Jak zwykle tempo nie spieszne, ale i roboty nie brakuje, a poza tym sezon golfowy na dobre się rozkręca, więc ...

 

Modulacja gotowa (zdjęcia krok po kroku niestety się nie udały )

 

fotka57.jpg

 

fotka58.jpg

 

fotka59.jpg

 

fotka60.jpg

 

fotka61.jpg

 

fotka62.jpg

 

fotka63.jpg

 

fotka64.jpg

 

fotka65.jpg

 

Teraz czekam na dostawę farb i chemii, żeby móc kontynuować prace - zielone kamo z modulacją Zastanawiam się czy może nie machnąć pod to kamo lakieru do włosów, ale nie wiem czy sobie nie skomplikuję życia zwłaszcza, że chce to jeszcze zmodulować

 

 

 

Na żywo wygląda fajniej

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zmiany płaszczyzny nie ma, ale panele są od siebie oddzielone, co już daje możliwość urozmaicenia bryły modelu. Do tego akurat przykładu nie przykładam większej wagi, bo prawdopodobnie wyląduje na nim plama kamuflażu, a poza tym delikatny obrót wieży i tak zakrywa ten fragment. Już nie wspominając o wszelakich późniejszych procesach, które wytłumią modulację Tak więc luzik

 

Chociaż i tak prawdziwe pole do popisu daje jednobarwne malowanie bez żadnego kamo, gdzie można naprawdę poszaleć z modulacją różnymi kolorami na różnych panelach, wyciąganiem detali itp.

 

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil... jak na mój gust jest świetnie. Wybacz ale nie śledziłem dawno wątku dalej zostajesz przy wybranym wcześniej malowaniu??

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mogłem przegapić ten wątek??? Detale super, malowanko cieszy oko. Moja wina, moja wina... Zasiadam i obserwuję dalsze kroki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ależ Panowie mi słodzicie, żebym tylko nie popadł w samozachwyt Ale dzięki, dzięki

Wypadł mi właśnie kilkudniowy wyjazd, więc postępów niestety mimo szczerych chęci póki co nie będzie Ale zabrałem ze sobą co nieco do podłubania Więc może nowy warsztacik...

 

 

Kamil... jak na mój gust jest świetnie. Wybacz ale nie śledziłem dawno wątku dalej zostajesz przy wybranym wcześniej malowaniu??

 

Powodzenia

Miało być '745' w cętki, ale po namyśle chyba zdecyduję się jednak na '433' (schemat jest na pierwszej stronie), bo większe plamy dają możliwość modulacji i zgrania ich z bazą, no a plamki '745' raczej tylko efekt CM stłumią. Tak mi się przynajmniej wydaje

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dzieki

Co do filtrów - ja zastosuję je po skończeniu modulacji kamuflażu. Może jeszcze położę przedtem kalki, żeby im też się dostało. Kłaść je można na mat albo ewentualnie półmat - byle nie na błysk, bo zrobi nam się wash. Nie ma oczywiście konieczności ich kładzenia, ale fajnie zgrywają ze sobą kolory kamuflażu, można delikatnie zmienić odcień modelu albo np. zgasić jakieś wyskakujące elementy

 

 

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy malowaniu akrylami raczej nie ma konieczności kładzenia matu, chyba, że chcesz przedtem położyć kalki. Jeśli mogę coś doradzić, to za pierwszym razem spróbuj na satynowej powierzchni - jeśli coś pójdzie nie tak, będzie jeszcze można wprowadzić drobne poprawki

 

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Skończyłem malowanie kamuflażu Zastanawiam się czy wyciągać teraz detale

 

fotka72.jpg

 

fotka73.jpg

 

fotka74.jpg

 

fotka75.jpg

 

fotka76.jpg

 

fotka77.jpg

 

fotka78.jpg

Tym razem zdjęcia zrobiłem telefonem. Chyba troszkę lepiej wyszły od ostatnich.

 

 

 

Wesołych Świąt i dużej ilości modeli pod choinką

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.