Skocz do zawartości

Sd.Kfz.171 Panther D 1:35 Dragon


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

Gąsienice w panterze były jednakowe, nie było prawych i lewych. Główki sworzni od zewnatrz . Przecież jak odwrócisz masz takie same. druty przy obu stronach idą od środka.

 

Tyle że ATL-08 (nie widzę dokładnie jakie masz ?) to późniejsze gąsienice do panther A,G. D miała nieco inne (friulmodel ATL-33). Ale taki układ jak twój jest możliwy, bo panther D służyły pojedyncze sztuki i w 1945 r. Gąsienice mogli wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej

Ja czekam na malowanie Już coś masz na oku ?

Też się już doczekać nie mogę, mam nadzieję, że w święta zacznę malować. A schemat najprawdopodobniej z drugiej strony wątku

 

Gąsienice w panterze były jednakowe, nie było prawych i lewych. Główki sworzni od zewnatrz . Przecież jak odwrócisz masz takie same. druty przy obu stronach idą od środka.

 

Tyle że ATL-08 (nie widzę dokładnie jakie masz ?) to późniejsze gąsienice do panther A,G. D miała nieco inne (friulmodel ATL-33). Ale taki układ jak twój jest możliwy, bo panther D służyły pojedyncze sztuki i w 1945 r. Gąsienice mogli wymienić.

 

Kotka ma być spod Kurska, więc friulki mam ATL-33. Ale wydaje mi się jednak (zakładając, że układ ogniw na zdjęciach powyżej jest prawidłowy - sprawdzałem w planach), że friulmodel się machnął, bo w takim układzie jak na fotkach z jednej strony druty są na zewnątrz. Oczywiście można gąskę obrócić o 180 stopni i wtedy idą do środka, ale w takim przypadku zmienia się także "kierunek" w który skierowane są ogniwka (patrząc od strony płyty przedniej jedna strona nie jest odbiciem lustrzanym drugiej). Nie wiem czy ktoś coś z tego zrozumie - w razie czego wrzucę następnym razem zdjęcia, ale kolego woto ma chyba identyczną sytuację, tak więc coś w tym musi być

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

I znowu troszkę do przodu, właściwie to do doklejenia został tylko sprzęt na burtach, osłony boczne i skrajniki plus dodanie jakiś uszkodzeń. No i muszę jeszcze poczekać na farbkę do pomalowania wizjerów... a póki co to może jakaś podstawka powstanie

 

fotka36_zps59ef7397.jpg

 

fotka37_zps514bfc93.jpg

 

fotka34_zps7de9faf4.jpg

 

fotka35_zps9705823f.jpg

 

fotka33_zpsf4fdb72f.jpg

 

fotka32_zps805d3e4f.jpg

 

A co wam Panowie Mikołaj przyniósł? Bo u mnie pojawiły się materiały na dosyć oryginalny projekt

 

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku życzę

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mikołaj przyniósł modelarskiego pecha . Nie dość , że 2 modele poszły do kosza to jeszcze problemy z moim H&S . Imieniny niedługo więc sobie to odbiję . A pod choinką jak co roku paczki żywnościowe i bonusy z Lidla . Ale chociaż czwarty dzień wcinam mandarynki

Działaj Pan z tym kociakiem bo ja zdążyłem już dwa sknocić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Kotka gotowa do malowania

Wykończenie pochłonęło ogromną ilość czasu... śnić mi się będą te przesunięcia form itp. na malutkich detalach... dobrze, że z blaszkami nie ma takich problemów

 

fotka38_zps2f4443c5.jpg

 

fotka39_zps3f9b667e.jpg

 

fotka40_zps59691007.jpg

 

fotka41_zps302b302e.jpg

 

fotka42_zps2cf8b040.jpg

 

fotka43_zpsdd09819f.jpg

 

fotka44_zps691416e1.jpg

 

W końcu przypomnę sobie jak wygląda aerograf A, jak Wam się widzą te uszkodzone panele boczne? Mogą zostać?

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

 

Detal taki, że aż żal malować!

 

Kotka ma być spod Kurska

Znowu?

A może by tak z SS-Nordland z Pomorza z 1945?

To ta z białym numerem 603.

Kwestia malowania jest jeszcze otwarta, więc gdybyś miał gdzieś pod ręką jakieś ciekawe schematy malowania tego czołgu to byłbym wdzięczny za jakiś link/skan, bo na szybko niczego nie udało się wygooglować

 

@KAMIL1990 - Generalnie bardzo pozytywnie, co prawda w niektórych miejscach musiałem kombinować (konstrukcja podtrzymująca tłumiki na tylnej płycie), ale dają radę. Może niektórym mogą wydawać się troszkę za delikatne

 

 

@GrzesiekW - Nie bądź taki skromny, a przestrzeliny zrobiłem igłą w obsadce, pilnikiem i skalpelem

 

 

@Andrzej_LK - No właśnie jeszcze się zastanawiam czy ich nie wymienić.. nie chciałem przesadzić i szczerze mówiąc dlatego właśnie podpatrzyłem ten schemat przestrzelin u Sergiusza, dodają trochę smaczku ale jeśli uważacie, że zdecydowanie za dużo to coś z nimi podziałam.

Ktoś jeszcze się wypowie w tej kwestii?

 

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na szybko 2 fotki po podkładzie:

 

fotka45_zps7c9300d5.jpg

 

fotka46_zps80322569.jpg

 

Może komuś się przyda:

*Surfacer 1200

*Ciśnienie 1,5bara

*Rozcieńczane Mr. Color Levelling Thinnerem w stosunku 3:1 na korzyść rozcieńczalnika

*Na pokrycie modelu i kół poszło 1,5ml Surfacera

*Aerograf H&S Evolution Silverline

 

I teraz zacznie się zabawa w CM. Wrzucać zdjęcia z kolejnych etapów czy od razu całość?

 

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie

Pamiętam , że raz pokusiłem się o pokrycie modelu Surfacerem poprzez H&S .

Nie dość , że co chwile się zapychał to jeszcze go nie umyłem po zabawie . Wynik był taki , że miałem wszystko zalepione Surfacerem i doczyszczałem aerek kilka dni . Od tego dnia Surfacer poszedł do lamusa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie krok po kroku

 

Etap 2:

fotka47_zpsb3130871.jpg

 

fotka48_zps69432c28.jpg

 

fotka49_zpsab71b822.jpg

 

fotka50_zps2c68d409.jpg

 

fotka51_zps959e58b1.jpg

 

Zdjęcia wyszły nie za ciekawie , ale z efektu malowania jestem zadowolony mam nadzieję, że coś zobaczycie...

 

 

@produdi - no widzisz, a u mnie elegancko wyszło nawet przy dyszy 0,2. Na wszelki wypadek warto dodać zawsze kilka kropli retardera, no i koniecznie moocno rozcieńczyć

 

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, położyłem dopiero pierwszy kolor, przede mną jeszcze 6/7 warstw Ten jasny kolor to Surfacer. Wszystko przez te badziewne zdjęcia, muszę się w końcu szarpnąć na namiot bezcieniowy, bo to nie robota

 

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.