Skocz do zawartości

Sd.Kfz.171 Panther D 1:35 Dragon


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz, ale nie bardzo rozumiem zakup blaszek do tego modelu.

 

Sam mam go w szafie i czeka na premierę na forum, ale zarówno detal jak i zestawowa blaszka w sposób wystarczający pozwalają na budowę cudownego modelu...

 

Lufa metalowa w zestawie jedynie bez hamulca wylotowego toczonego.

 

Oczywiście zrobisz jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pokazałem to chyba w 2008, mieliście prawo nie widzieć.

Pzdr

Chwalipięta!!

 

Ja bym proponował żebyś Kami w sprawie tego zawieszenia założył osobny temat w "tajnikach modelarstwa", a któryś admin niech to przyklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei

 

Stojkovic - no wiesz, dobre blaszki nie są złe np. takie, jeszcze ich nie zamówiłem, ale się zastanawiam nad nimi hehe

 

piotrkur - poszło PW

 

Seb - dzięki za opinię wiem, że Ameryki nie odkryłem, ale cieszę się, że komuś to się przyda/ło, a w wolnej chwili - czemu nie - mogę wrzucić to do tajnik modelarstwa, może komuś się jeszcze przyda, tylko wytnę chyba ze zdjęć te ramki

 

Run111 - na razie musiałem zwolnić, bo nie wiem, czy dostanę pewną część korygującą błąd w zestawie no i nie wiem jeszcze co z tymi blachami, a poza tym korzystam ze słoneczka póki można

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zachciało mi się friulek... wszystkie ogniwka trzeba wiercić, otwory z zębach pozalewane i na deser jeszcze trochę nadlewek co prawda powoli, ale jakoś idzie do przodu Niedługo wrzucę fotki Ale nam się zrobił fajny wysyp panterek na forum

 

 

 

Dzięki za pamięć Piotrek

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, Friule są warte swojej ceny.

 

Na pocieszenie powiem ci, że sam będę przechodził przez warsztat tego modelu i podpatruje pilnie twoje rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Strasznie mi głupio, że tyle czasu nic nie wrzucałem, ale niestety czasu jak na lekarstwo Ale sumienie już mnie gryzło, więc mały up'date

 

fotka23.jpg

 

fotka24.jpg

 

fotka25.jpg

 

No i moje pierwsze spawy w karierze, mam nadzieję, że ujdą w tłoku

 

fotka26.jpg

 

 

I to by było na tyle...

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh to samo mam z moją panterką f też zachciało mi się friulek i tak popędziłem gąski z zestawu a fruilek jak nie ma tak nie ma :P a model dalej stoi w miejscu

Jak na pierwszy raz to zrobiony po mistrzowsku (spaw)! Milliput ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

No to jeszcze długa droga przed tobą.

Oj tam, damy radę To nie wyścigi, ważne żeby klejenie dawało przyjemność

 

 

A do spawów użyłem dwuskładnikowej szpachli Tamiya Epoxy Putty. Najwięcej zabawy było z przygotowaniem cieniutkich wałeczków, a potem już tylko wyciskanie faktury spawu trochę zmodyfikowaną końcówką igły 0,9mm. Jak nie braknie cierpliwości a ręce się nie trzęsą to nie jest tak trudno

 

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki za pamięć i oczywiście zakładaj warsztat koniecznie

A u mnie z postępami tradycyjnie, czyli powolutku działam, ale w weekend myślę wrzucę fotki jak tylko zakończę temat przeprowadzki

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obiecałem fotki, to wrzucam. Niewiele bo niewiele, ale zawsze coś

Friulmodel się nie popisał niestety i pomijam już jakość, ale na dodatek ogniwka były w 2 woreczkach, co sugerowałoby, że jeden idzie na jedną stronę, a drugi na drugą, ale jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że w obu woreczkach są identyczne ogniwka... Czyli albo jedną gąskę trzeba założyć odwrotnie albo "druty" będą po widocznej stronie... Ale za to zawieszenia działa

 

fotka27.jpg

 

fotka28.jpg

 

fotka29.jpg

 

fotka30.jpg

 

fotka31.jpg

Sorry za marną jakość fotek...

 

Niedługo święta, to może uda się zacząć malować w końcu

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.