Skocz do zawartości

Sd.Kfz.171 Panther D 1:35 Dragon


Kami

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Skończyłem malowanie kamuflażu Zastanawiam się czy wyciągać teraz detale

 

fotka72.jpg

 

fotka73.jpg

 

fotka74.jpg

 

fotka75.jpg

 

fotka76.jpg

 

fotka77.jpg

 

fotka78.jpg

Tym razem zdjęcia zrobiłem telefonem. Chyba troszkę lepiej wyszły od ostatnich.

 

 

 

Wesołych Świąt i dużej ilości modeli pod choinką

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Trochę podziałałem - filtry, kalki (swoją drogą to ułożenie numerów na wieży na tych ślicznych wypukłych "korkach" zajęło ponad 4 godziny ) i fading. Przy okazji delikatnie wyciągnąłem też niektóre drobne detale używając olei:

 

fotka79.jpg

 

fotka80.jpg

 

fotka81.jpg

 

fotka82.jpg

 

fotka83.jpg

 

fotka84.jpg

 

fotka85.jpg

 

fotka86.jpg

 

fotka87.jpg

 

fotka88.jpg

 

fotka89.jpg

 

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Baaardzo powoli, ale do przodu

fotka90.jpg

 

fotka91.jpg

 

fotka92.jpg

 

fotka93.jpg

 

fotka94.jpg

 

fotka95.jpg

 

fotka96.jpg

 

Zabieram się teraz za obicia i malowanie narzędzi

 

Dzięki za wszystkie komentarze

 

 

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam,

 

'Trochę' mnie nie było, więc na razie skromnie - jasne obicia

 

fotka97.jpg

 

fotka98.jpg

 

fotka99.jpg

 

fotka100.jpg

 

fotka101.jpg

 

fotka103.jpg

 

fotka104.jpg

 

fotka105.jpg

 

fotka106.jpg

 

Podchodziłem do ciemnych zdrapek, ale coś mi nie pasowało, więc na razie prace zawieszone.

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

 

Małymi kroczkami zbliżam się do końca. Przebrnąłem przez obicia, no prawie (po 20 kilku godzinach przestałem już nawet liczyć poświęcony na nie czas ) Bez benedyktyńskiej cierpliwości nie polecam zabierania się za micro chipping... Pomalowałem też bazowo narzędzia i pobawiłem się z tłumikami. W ich przypadku starałem się nie zardzewić całych rur, tylko zostawić delikatne resztki kamuflażu dla dodania realizmu miniaturze. Pod koniec prac dostana popracuję jeszcze nad nimi z pigmentami.

Zastanawiam się co zrobić z tym 'prętem' nad młotem na prawej burcie. Machnąć go tak jak resztę metalowych elementów czy może zostawić poobijany kolor kamuflażu na metalu?

 

fotka108.jpg

 

fotka107.jpg

 

fotka109.jpg

 

fotka110.jpg

 

fotka111.jpg

 

fotka112.jpg

 

fotka113.jpg

 

fotka114.jpg

 

fotka115.jpg

 

fotka116.jpg

 

fotka117.jpg

 

fotka118.jpg

 

fotka120.jpg

 

Dajcie znać co o tym sądzicie

Jeśli ktoś byłby zainteresowany jakimiś efektami proszę pytać

 

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, dzięki trzonki malowałem akrylami Vallejo. Wg mnie najlepszy efekt osiąga się malując krańce owych trzonków (i obszary tuż przy klamrach) ciemniejszymi kolorami i powoli rozjaśniając farbę koncentrować się na środku. W tym przypadku metodą prób i błędów doszedłem, że na bazę najlepiej nadają się kolory 821 i 921, przy czym dodając więcej 821 drewno jest bardziej wyblakłe, a 921 daje bardziej nasyconą barwę. Środkowe części rozjaśniałem dodając do ww kolorów 918, a końce przyciemniałem 822. Ważne żeby malować cienkim pędzlem, warstwami i pamiętać o jako takim rysunku słoi. Potem można jeszcze coś podkreślić olejami z white spiritem i ewentualnie przykurzyć pigmentami na koniec. Dokładniej chyba nie potrafię tego opisać

 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie pierwsza klasa tylko że model miał przedstawiać zupełnie inny czołg.

Po zmianie oznaczenia - merytorycznie klapa.Nie wspominając że Dragon nie wnikał w szczegóły - pomieszał wersje.

Miał być 745 :

http://img4.imageshack.us/img4/6184/7451xy7.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/5513/7452jn6.jpg

granaty dymne,rynny przeciw deszczowe ;no i wieża i jarzmo armaty :

http://i16.photobucket.com/albums/b19/gibsonfndr/funny.jpg - rant wieży byłby do poprawki w 745

 

Wyszedł wóz Nr.433 - nr.nadwozia 213101 z fabryki MNH z czerwca 1943 roku - jesienią 1943 przekazany do Wielkiej Brytanii na testy.

(Pierwsza maszyna 213101 w czerwcu w tej fabryce - ostatnia 213136)

Fotografia w Танк на поле боя №39 str.46 pokazuje że ta Pantera miała Nr.433 na tyle wieży.Numer 433 jest większy niż kalka w Dragonie.

to ta fotka: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/9c/d0/e4/9cd0e4828761c5de8ef23bd2cf198066.jpg

- widać też ze nie ma siatek na grillach( pod wieżą) - ? mógl stracić w walce.

- brak rynny przeciwdeszczowej nad włazem komunikacyjnym i otworze MP-Stopfen

Танк на поле боя №39 str.47 tylko większa - to ta fotka :

http://forum.axishistory.com/download/file.php?id=80691&sid=99cbfe7e651b7a8a91e5e13a5b9ee81f

- brak granatów dymnych na wieży(nie ma nawet mocowań na takowe) wóz Nr.745 miał je -str.6

- dwa reflektory - wersja wczesna - wóz Nr.745 miał jeden - str.6

- uchwyty nad włazem kierowcy i radiotelegrafisty w środkowym położeniu - wersja wczesna

dodatkowo ma ślad po trafieniu na jarzmie armaty.

- jarzmo armaty(maska jarzma - Walzenblende ) wersja wczesna ausf.D - źródło :Танк на поле боя №39 str.62

Эксмо - Пантеры в курской битве - str.89 Pantera No.433 na poligonie w Wielkiej Brytanii - uzbrojenie zdemontowano.(brak lufy)

Widać dociążenie pojazdu - zastąpiło ciężar amunicji i działa.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

smoker - 95% obić było malowanych pędzelkami, kluczem do sukcesu jest ciągłe dbanie o to, żeby końcówka pędzla była 'ostra', czyli ciągłe czyszczenie i odpowiednie rozcieńczenie farby - pomocna może się okazać mokra paleta, albo chociaż retarder. Rzecz jasna pędzelki muszą być delikatne, minimum 2/0 Z taką kombinację drobne obicia nie powinny stanowić problemu ;)

 

Krzysiek - fajnie, że wpadłeś Cóż mogę powiedzieć - pozazdrościć ogromnej wiedzy, niestety w przypadku tego modelu na zmiany jest już jednak za późno, merytorycznie leży, ale staram się nadrobić to malowaniem. Niemniej na pewno skorzystam z pomocy przy następnym projekcie

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niestety w przypadku tego modelu na zmiany jest już jednak za późno... .

Tak wiem - trudno się mówi.

Napisałem to aby inni rozpoczynający ten model zwrócili na te elementy uwagę.

Jeśli chcą zrobić wierną kopię danego czołgu w wersji "D".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.