Skocz do zawartości

An-2 1/48 Hobby Boss


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Piękny samolot, niezłe wykonanie - przy tylu jednak poprawkach, które musiałeś wdrożyć, sam podejmę się budowy antka pewnie za 20 lat

A i tak jeszcze z raz tyle poprawek w budowie by się uzbierało. Jakbym wiedział nie zabrałbym się. A tak model nieco na "nieświadomce" nabyłem i jaki będzie taki będzie.

Dzięki za dobre słowo a co do kolorków. Póki co wszystkie do malowania z zewnątrz użyte są z firmy Gunze seria H.

H-80 Khaki green, H-422 Light green, H-16 Yellow green

H-79 Sandy yellow, H-413 Yellow, H-85 Sail color

H-45 Light blue, H-1 White

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, choć jak dla mnie to za mocno przebija miejscami cieniowanie. Moim zdaniem dobrze by było trochę to zredukować bo po nałożeniu kilku warstw lakieru "temat" się wyostrzy. Widać rękę pancerniaka

 

Tak czy siak fajna relacja i gratuluje zapału pracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również bardzo się podoba. No i pragnę przypomnieć autorowi, że już spora grupa złożyła wnioski o opis malowania co do technik itp. Przyłączam się, czyniąc jednocześnie wytyk, iż tego typu zagadnienia winny być dokładnie podawane w trakcie, no bo od czego jest w końcu warsztat..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeszcze raz dzięki za dobre słowo. Cóż no malowałem go ogólnie aerografem ;) A na serio zacząłem od czarnego preshadingu po liniach i parę kresek na szybko machniętych w poprzek skrzydeł i po kadłubie. No i potem kolorki. Oddzielałem patafixem. Daje zawsze dość transparentne warstwy bo można łatwo panować nad tym jak farba kryje. Zaczynam od obrzeża i śmigam szybkimi pociągnięciami środek plamy. Rozjaśnienia - robię jaśniejszy odcień danego koloru i szybkie pociągnięcia wypełniające dany panel. Skrzydła - jaśniejsze od krawędzi natarcia i ciemniejsze w stronę spływu. Dodatkowo szybkie pociągnięcia aero w poprzek skrzydła. Takie wąski kreseczki. Zawsze robię to kilkoma odcieniami jaśniejszego odcienia danego koloru. I na razie tyle.W miarę postępów będę opowiadał dalej.

 

Bardzo chętnie dawałbym fotki z każdego etapu prac ale czasu brak niestety.

 

Pzdr

Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znów. Antonio złoszowany i w barwach. Teraz jeszcze troszkę otarć i odprysków ale nie za dużo. Jakieś wycieki itp. Podstaweczka też się robi i jak dobrze pójdzie to będzie można zobaczyć go w Katowicach.

Póki co fotki

DSC09152.jpg

DSC09153.jpg

DSC09154.jpg

DSC09155.jpg

 

Pytanko jeszcze. Czy duże drzwi były w stanie utrzymać się same w pozycji otwartej czy potrzebowały podpórki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podporą dużych drzwi były te małe, także pozycji otwartej

Tylko trzeba wziąć poprawkę, że w tym NRD-owskim modelu jest mały błąd. Drzwi pasażerskie miały czop, który wchodził w kadłub w miejscu gdzie na modelu widać taką małą klapkę (na prawo od drzwi ładunowych). Pod nią jest otwór, w który wchodził czop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djack, jest dokładnie tak jak mówisz, umknęło mi to

Grubyjg, podpytaj się co z niebiesko-białym SP-AOF, bo ostatnio widziałem go bez napisów "Aeroklub Jeleniogórski" na kadłubie, czyżby sprzedaż lub remont się szykuje. No i jak się "Zośka bis" SP-AOA miewa

a0bc745fd0cecf54aad55627de14117f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek82 jak zawitam to zapytam, prawdę mówiąc na lotnisku byłem ostatnio w maju i nie wiem co się dzieje z antkami, aczkolwiek w sierpniu któryś latał i chyba był to niebiesko biały. Mogli by go odmalować swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.