Skocz do zawartości

An-2 1/48 Hobby Boss


Artek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Fajnie, że się podoba. Ale piszę bo się zjeżyłem. Ja nie wiem czy Chińczyk, który to projektował niedowidzi, czy antka zna z opowiadań. Masakra, co krok jakieś, rozwiązania s-f, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Nieźle podeszli też do podłogi, która jest za wysoko i po zrobieniu modelu z otwartymi dużymi drzwiami będzie widoczny piękny schodek (zaszpachlowana dziura pomiędzy podłogą, a burtą samolotu). Wrrrrrrrrrrrrrrrr.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DSC09036.jpg

 

Własne przeróbki zawsze wyglądają dobrze, ale kształt tych okrągłych elementów trochę wali po oczach. Z dawnych czasów, kiedy jeszcze w podstawówce i ogólniaku kleiłem kartonówki mam fajny patent na wycinanie okrągłych elementów. W zależności od średnicy bierzesz igłę czy mosiężną rurkę (może być nawet ze starej anteny radiowej), obcinasz ją na płasko a następnie ostrzysz jej krawędź. Takim wybijakiem można wyciąć idealnie okrągły element o wybranej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to są pocięte plasterki z ramki. Szlifnąłem je trochę po krawędziach bo na fotce wyszły poszarpane. Co do drzwi to obróbka konieczna. W dodatku tak jak już chyba pisałem wewnętrzna strona jest z księżyca chyba wzięta i trzeba te przetłoczenia robić od podstaw. Na prawdę Chińczyki dały ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejne fotki z budowy. Tym razem zająłem się drzwiami. Szału nie ma, ale zawsze to coś lepszego niż zestawowe badziewie, i nie będzie straszyło pustką. Zwaloryzowany został też silnik i trochę przybyło na dolnym płacie. W środku jeszcze tylko siedzonka i można malować (wreszcie )

DSC09040.jpg

DSC09041.jpg

DSC09042.jpg

 

Pozdrawiam

Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Trochę zeszło ale jak widać efekty są. Dorobię jeszcze zasłonki, podmaluje trochę otarć i obić i zamknę kadłub. Co do naklejek Karaya. Bardzo fajne, bardzo delikatne. Uważać przy nakładaniu i dobrze zabezpieczyć. Podział na poszczególne wręgi w tym modelu to radosna twórczość, tak samo podsufitka. Miejsce do popisu dla producentów żywicznych dodatków.

DSC09043.jpg

DSC09044.jpg

DSC09045.jpg

DSC09046.jpg

DSC09047.jpg

 

Pzdr

Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kolega nie pokusił się o poprawienie "realizmu" wyglądu przedziału transportowego.. szkoda bo tyle pracy włożone.Najbardziej razi po oczach przesunięta do głębi kadłuba ściana za fotelami ....Ale każdy robi jak chce w końcu.Wręgi szkieletu i podłużnice to sci-fi. jak i podział "ryflowanej blachy " podłogi. jest tyle zdjęc w dziale walkaround... Poza tym kalkomania z napisami karayi jest w wielu miejscach błędna wymiarowo niektóre napisy jak widac sa za duże i nie mieszcza się w swoim miejscu jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARKMAN masz w 100% rację. Co mi się chciało to podłubałem ale w pewnym momencie ręce mnie opadły i powiedziałem dość. Nie oszukujmy się ale Hobby Boss odwalił merytoryczną kaszanę jeśli chodzi o ten model. Jak ktoś lubi na bazie fabrycznego badziewia montować nowy model to do boju. Ja poprzestaję na lekkich modyfikacjach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie od tego jesteśmy my, żeby tę kaszanę poprawiać. Co Hobby Bossa obchodzi, że my tu w Polsce łatwiej wychwycimy błędy. Jest kratka w kadłubie i gitara. Przychylam się do Darkmana albowiem Twoje opanowanie warsztatu pozwala na poprawki, tym bardziej, że nie powinny być nadmiernie skomplikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aha, czyli podłogę Chińczycy też dali na chybił trafił. No tak, jak zepsuć to po całości. Artur, błagam ;-), skoro już nie poprawiałeś radosnej "tfurczości" wewnątrz kadłuba, to przynajmniej zeszlifuj jeszcze trochę te ohydne belki na skrzydłach i usterzeniu. Nawet całkiem gładkie skrzydła będa moim zdaniem lepiej się prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak już kolega wyżej wspomniał jak psuć to do końca. Model gotowy do malowania. Mam tylko pytanie. Na fotkach na bodajże pierwszej stronie są fotki oryginału tego An-a i widać, że zastrzały są w innych kolorach. Co to za kolor? Brąz? Ten żółty ze środka? Z góry dzięki za odpowiedź.

DSC09065.jpg

DSC09066.jpg

DSC09067.jpg

 

Pzdr

Artek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor na tylnym zastrzale, to jest ten zółto-zielony kolor z kamuflażu. Tak mi się podoba ten Antoś że chyba sobie sprawię cztery ósemkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.