Skocz do zawartości

SMS "Baden"-1:100 by Pawlik


pawlik

Rekomendowane odpowiedzi

Forest ,trzeba zaglądać częściej . Czytam żeś męczydusza, no zobaczymy z jakim skutkiem,oby pozytywnym.Tak z obserwacji to Orioł ,jakoś nie chce ruszyć z miejsca... . W sumie to dziś też miałem dzień leniuszka. W poniedziałek to mnie nie będzie mam mnóstwo latania po urzędach, doktorach. Po klej muszę lecieć bo mi wyszedł cały,ostrza zostały dwa. No robi się kiszka z potrzebnymi rzeczami . Dobrze że coś jest w kieszeni zakonspirowane przed moimi kobitkami . Wygląda na to że następny wpis we wtorek. Odsapniecie trochę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam" nakrojone",wszystko co potrzeba do złożenia wież artylerii głównej z barbetami które już są(barbety) i mały wynalazek ,który wydumałem ,po to by lżej się wieże obracały. No i na "sucho" lepiej (lżej),to wszystko się obraca. Zatem obrót wież będzie i do tego lufy podnoszone.No co do strzelania z luf to każdy by chciał, ale ta opcja u mnie odpada . Brak kleju znowu spowalnia pracę, ale dziś będzie klej :-) ! No i nie tylko to powoduje zwolnienie prac.Prozaiczny brak siły fizycznej,czyli walka z chorobą. Rak mnie podgryza i chemia którą muszę brać,wyczerpuje moje siły,do tego stopnia że trudno mi operować nożykiem czasami. Teraz zacni podglądacze znacie prawdę,nie lenistwo ale inne sprawy spowalniają pracę.

04e9ef5cbdbccddbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem łożysko kulkowe własnego pomysłu.

Nie mam zdolności rysunkowych. Te bazgroły obrazują jak to jest. Wszystko wypróbowałem. Dlatego jest zrobiona piąta wieża artyleryjska. Barbeta próbna się zapodziała gdzieś. Słowo ,działa toto ,lepiej z zaokrąglonymi brzegami.Bo na początku próbowałem bez zaokrągleń. Pierścień z przykręconym servem jest na wcisk. On po wklejeni tylko nada idealnie okrągły kształt.Nie rozpycha mocno tylko tyle ile trzeba. Nie ma znaku na barbecie ze jest tam wklejony. To jest polistyren HIPS ,czyli ten utwardzany. No lekka oliwka zrobi swoje . Wieże obracają się raz na jakiś czas.Myślę że nie ma strachu. Na jedno pływanie ,jakąś minutę czy dwie pokręcę sobie wieżami,myślę że nic nie będzie niepokojącego .No nie umiem za dobrze takich rysunków robić i opisywać.

cafd2d35c410563am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne niebezpieczeństwo jest takie, że bieżnia tego łożyska wykonana z HIPS-u może się wygnieść od zwykłego stania, a wtedy praca łożyska będzie nieciekawa.

Być może tak się zdarzy. Wagowo to jest wszystko lekkie, zobaczymy czas pokarze. Najcięższe to z tego wszystkiego są lufy aluminiowe. Może to poprawię jak znajdę tokarza który by takie elementy wytoczył ,no i kasę na to, bo przyzna że bardzo cienko przędę . Jadę dalej z robotą.Znowu z fotosika mi trąbią ze limit się kończy, dobrze że nowy miesiąc się zbliża ,może dociągnę .Takie jakby podsumowanie przedszpitalne , może jeszcze ze dwa -trzy posty i przygotowania zbiórka wyników, fotek, wszelakiej makulatury potrzebnej doktorom, mam nadzieję że doktorek mi tym razem nie powie jak to w lutym,"... no masz pan szczęście gdyby pana przywieźli 3-4 godziny później to byś pan był świętej pamięci i ja bym tu nic nie pomógł..." No dobra to w sumie nie w temacie takie wtrącenie. Muszę na jakiś czas poupychać różne elementy w odpowiednich miejscach żeby żonka nie miała pokusy, mimo że jest dość wyrozumiała, wywalić czegoś .

369c09dd1071263fm.jpg258898cab2ca5a94m.jpg7bccd37b9cf477fbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no! Ostro walisz Wasc do przodu!

Każden by walił ostro,gdyby czuł na plecach oddech gościa na biało ze skalpelem w garści .Czort wie co mi taki wytnie i ile ze mnie zostanie ,a to już w sumie czwarta imprezka z użyciem ostrych narzędzi wobec mnie przez zamaskowanych facetów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f0cfb53ed79f06b3m.jpg 3aec4354341ed811m.jpg

Mam tu cieniutką sklejkę pomazaną bejcą tekową. Zrobiłem to kilka dni temu. Trochę ciemna wyszła ale postała na okiennym parapecie i ciut zbladła , potrzymam na balkonie trochę zmoknie wiaterek ją owieje ,jakiś przymrozek i myślę że kolorek będzie zadowalający.Jakby coś nie tak to jest jeszcze druga strona sklejki . Mam do ciachania tego własnego pomysłu ustrojstwo,piłka z drobnymi ząbkami o szerokości chyba 0,5-0,6mm szybko obrotowa.Ładnie tnie.Ze względu że fotosik bombarduje mnie e-mailami iż kończy mi się limit to może jeszcze jedno zdjęcie z wpisem będzie a potem kiszka . Samiście sobie winni tylu oglądaczy to chyba nawet zdjęcia gołego prezydenta by nie miały ,kraju obojętnego! Żeby nie było że sugeruję jakiego.Prace postępują armatki się budują.No i coś mi nie wychodzi z ostatnią fotką Wygląda na to że limit poszedł. No to do następnego miesiąca pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormitorku plany są ale co z tego wyjdzie?W sumie początkowo o tym myślałem by dać mu oświetlenie ,ale czy ja w nocy będę pływał .

 

Wiem nicponiu że można nie tylko na fotosiku ,ale jakoś nabyłem tu umiejętności i po polsku tu wszystko, ja jako "aborygen komputerowy" nie znający języków za bardzo pewno bym z pół roku się wgryzał w jakiś inszy fotosik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się relacja i gratuluję postępów. Sam zbieram materiały do wykonania swojego modelu w skali 1:100 więc z tym większym zainteresowaniem czytam każdy post

Mam pytanie: na zdjęciu http://images50.fotosik.pl/1211/767de52c3cd34a04.jpg widać "krowie żebra" czy tylko mi się wydaje? Jaki jest najlepszy sposób, żeby ustrzec się tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próbki i wyszło tak: węższe listewki naciąć. im dłuższe tym lepiej to wychodzi i lekki docisk przy klejeniu ja używałem scisków kupionych w markecie a te tzn. większość z nich jak ściśnie to bardzo mocno i to trochę" ukrowiło" kadłubek miejscami ale nie jest najgorzej. Szpachla robi swoje i poza tym 2mm grubości daje możliwość zeszlifowania .Albo robić bardzo dokładnie z cieńszego polistyrenu 1mm lub 1,5mm. Ale to do wyboru dla budowniczego. Tam na rufie i na dziobku musiałem z krótszych odcinków robić, lepiej się układa. Kwestia wyboru kleju robiłem próbki z tzw. super glutami firm różnych, owszem trzyma to, ale może coś było gdzieś jakaś krawędż tłusta i jak mi na początku spadła jedna połowa kadłubka to kilka pół wręg odpadło, no to wzięty został klej ktróry rozpuszcza i stapia razem ,to też ma zapewne wpływ na to "krowienie" ,ale ja tam sobie z tym poradzę .poklejony kadłubek już nie raz zsunął się ze stołu rombnął o podłogę i nic nie pękło więc myslę że dokonałem dobrego wyboru co do sposobu klejenia pozdrawiam i życzę udanej pracy przy twoim okręciku safa_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że zazwyczaj sklejam w 1/72, to jako dziecko marzyły mi się modele w 1/100. Oglądam i podziwiam za wszystko.

Eeee... tam nie ma za co . Niech każdy robi to na co ma ochotę od małego czy większego a będzie szczęśliwy!Życie jest krótkie , ja nie mam pewności czy dokończę Badena, jak się już przyznałem ze względów zdrowotnych. Kto wie co się zdarzy po 6 listopada czy temat stanie i już nie ruszy?Jest taka opcja. Jakieś 20 lat temu wpadłem do kolegi żonaty był od kilku miesięcy szczęśliwy. Akurat żonka powiedziała mu że zaciążyła ,chłop cieszył się jak gwizdek! Poprosiła by skoczył po chleb bo jak tak będziemy oblewać nowego obywatela to jutro do pracy mu nie starczy. Poszedł i przepadł po godzinie jakoś przyleciała sąsiadka z policjantem , ...pani mąż nie żyje samochód go potrącił.... sorki to tak nie w temacie ale powiązane z czasem którego brak na marzenia i przyjemności .Dziś fotosik zablokował mi niektóre foty, zapłaciłem sms i zobaczymy co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej fotosik, załóż konto na Picassa Web za darmo masz 1GB fot do dodania i Ci nie skasują.

A mesje kalaruszkin zaszczycił temacik, i owszem chyba tak zrobię. Puki co foty odblokowali . Ale jak to ja "aborygen komputerowy" będę potrzebował pomocy na początku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej to zwykły wamod w tubce. ale jak pisałem ciut wyżej są tacy co używają klejów CA (cyjano akrylowych). Nikomu nie nakazuję, jakim chce kto robić, takim będzie robił. W takim wypadku są dwie opcje do polistyrenu i CA.JA osobiście wybrałem wamod do polistyrenu. Wręgi na rufie i dziobie są zrobione tak że wyszło mi na grubość wręgi 4mm zeszlifować tylko 2 mm bo jakbym całe zeszlifował to by mi trochę zabrakło, jakiś błąd się wkradł w obliczenia. ale wyszło całkiem nieźle kształt zachowany poszycie się trzyma mocno, szpachla i jest "charaszo". Polecam poczytać na kartonworku relację z budowy pioruna czy bismarcka w dziale czy rozdziale wszystko o rc czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17eb44d4a770e6ffm.jpg

Robi się artyleria główna . Mechanizm podnoszenia luf, nie zaklejam na "głucho" na razie bo trzeba jeszcze co nieco podregulować. Armatki w kazamatach 150mm prawie wszystkie gotowe. Padły baterie może jutro dam fotki o ile znowu jakiś przygód z fotosikiem nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.