Skocz do zawartości

TKS i wz.36 Bofors, 1:35, Mirage+własne dodatki


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uchwyt na KM wyp........, a model prezentuje się teraz tak:

 

m%252012%2520052.jpg

 

a raczej tak:

 

m%252012%2520058.jpg

 

Ktoś obiecywał ogniwkowe gąski, chyba powoli sobie na nie "zasługuję'''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład czyściwa to ciepła woda, dwie łyżeczki Kreta w granulkach, dwie duże łyżki cleanluxa i żel wybielający do WC do smaku. proporcje na oko, pewnie sam cleanlux dałby rade, ale na tym modelu było z 5 warstw różnych specyfików.

 

EDIT

 

Przesiadam się na Pactrę - jakim zielonym (bez zbytniego wnikania w merytorykę) go prysnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp prac po trzeciej kąpieli:

 

nowa górna część kadłuba

 

m%252012%2520059.jpg

 

m%252012%2520061.jpg

 

nowe uchwyty na sprzęt dodatkowy:

 

m%252012%2520064.jpg

 

dorobione brakujące nity na płytach bocznych:

 

m%252012%2520065.jpg

 

m%252012%2520068.jpg

 

i trochę zmian na płycie tylnej:

 

m%252012%2520067.jpg

 

nowy uchwyt na koło zapasowe, z Żubra:

 

m%252012%2520066.jpg

 

a na koniec nowe resory

 

m%252012%2520069.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nity to kulki BGA. Model dostał bazę z pactry A96 z białą A2 (proporcje na oko); teraz testuję czekoladowy brąz z A22 i czarnej A1 oraz zielony: mieszanka olive drab A30 z artilery green A34. be z retardera lub jakiegoś rozpuszczalnika lekko wstrzymującego schnięcie malowanie tymi farbami to masakra. jako specyfiku do maskowania ostrych przejść kolorów użyję fluidu wamodu, mam nadzieję, że nie odejdzie razem z podkładem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem malować to maleństwo aero z ręki, próbując gdzieniegdzie maskowania fluidem Wamodu. Wpadłem też na pomysł, aby rozkurz farby zetrzeć później patyczkiem nasączonym lekko cleanluxem i szybko po tym drugim patyczkiem, z czysta wodą, zamiast żmudnego maskowania. strasznie mi zapychało aero, mało brakowało, a próba zakończyłaby się lotem TKS w kierunku ściany

jak wyszło, sami oceńcie, ale bierzcie poprawkę na trzeci kolor (zieleń), która jeszcze nie występowała:

 

IMG_3058.JPG

 

IMG_3059.JPG

 

IMG_3061.JPG

 

 

po przetarciu cleanluxem i wodą krawędzie przejść kolorów wyglądają tak:

 

IMG_3062.JPG

 

IMG_3063.JPG

 

IMG_3064.JPG

 

dzisiaj spróbuję z zielonym, ale krawędzie i plamy psiknięte brązem zabezpieczę fluidem. czy przy takich kolorach kamuflażu zabezpieczcie każdy kolejno nakładany kolor kamo jakimś lakierem bezbarwnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że jest lepiej i mam też nadzieję, że to widać:

 

IMG_3094.JPG

 

IMG_3097.JPG

 

IMG_3098.JPG

 

IMG_3099.JPG

 

IMG_3103.JPG

 

ale żeby nie było tak bajkowo, z jednej strony pattafix odszedł razem z podkładem olejnym...

 

IMG_3101.JPG

 

BTW - malowane pactrą rozcieńczaną wódką. naprawdę pomaga i redukuje prawie do zera zapychanie aero. Dzięki wielkie kolegom, którzy podpowiedzieli to rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Może to kolegów mocno zdziwi, ale temat nie umarł:

 

IMG_4593.JPG

 

IMG_4592.JPG

 

Model pomalowałem trzeci raz i ostatni. Nie będę już przy nim grzebał: narzędzia, karabin, wash, podmalowanie gąsienic, obicia i na półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, Bazyl, wielkie dzięki. Jarek, dzięki za ogniwkowe gąsienice do tego karalucha, bo teraz dopiero pojazd ma jakiś wygląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

To nie paluch, to trza szlifnąć i od nowa pomalować, to samo z tyłem - widać, gdzie odeszła powłoka z Pactry (tfu!) i gdzie to po chamsku zamalowałem brązowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.