Skocz do zawartości

Hetzer 1:48 od Tamki


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żeby było tradycyjnie - pierwszy rząd z miną obrażoną za braki w lotnictwie

 

 

Ha ,wiedziałem że mnie zje...sz ale spokojnie drogi przyjacielu na dniach wrzuce do galerii samolocik

 

Ho ho syn marnotrawny z pancerką się znowu przeprosił.

 

Przeprosiłem sie Piotrze w ogóle z modelarstwem,od czerwca nawet kleju nie powąchałem

 

Robert jak zamierzasz wykonać to malowanie będziesz jakoś maskował czy z ręki?

 

Krzysiek zrobie szablony /jak mi sie uda bo to malenstwo jest/ z tasmy Tamiyi ,znalazłem taka relacje

 

http://cs.finescale.com/fsm/modeling_subjects/f/3/t/109203.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Robcio że znowu działasz. Etap maskowania do malowania przedstaw szczegółowo - wy tam w lotnictwie to niezłe sztuczi znacie.

 

Mam taką fotę - ale nie wiem czy na coś się przyda (niewiele widać)

 

PICT0638.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazowy jest Dunkelgelb czyli ciemnożółty, natomiast w tym malowaniu nie ma to specjalnego znaczenia poza praktycznym, żeby zaczynać od najjaśniejszego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazowy jest Dunkelgelb czyli ciemnożółty, natomiast w tym malowaniu nie ma to specjalnego znaczenia poza praktycznym, żeby zaczynać od najjaśniejszego koloru.

 

Owszem Andrzeju ma znaczeniee tu koloru Dunkelgelb jest bardzo mało(czy będzie nałłożony na końcu czy jako pierwszy nie ma znaczenia model i tak będzie ciemny) ot,takie zakladowe malownie charakterystyczne dla zakładów BMM gdzie zielony byl kolorem podstawowym(podobnie jak w Panherze z zakładow MANa)

 

W końcu model w porządnym niemieckim malowaniu, a nie jakiś tych udziwnionych pół miniowych żeby się w jakieś modulację bawić

 

heh też jakoś nie widzę tej całej modulacji poza tym że ladnie wygląda a nie oddaje malowania,choć najczęściej modulowane są właśnie niemiaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas "rozkminiam:/jak to młodzież mówi/ kolejność malowania i nie wiem czy dobrze myslę:

 

całość żółty,maskuje plamy /żółte// pryskam zielonym łącznie z wanną ,maskuje zielony i pryskam brązem pomijając wanne /spód i za kołami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba najsensowniejsza kolejność. łatwiej jest nanosić ciemniejsze kolory na jaśniejsze. i jest szansa, że model wyjdzie nieco jaśniejszy co będzie miało znaczenie przy dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert to zależy czy używasz tych moich masek to pierwszy owszem idzie "żółty"możesz dać po całości w miejscach tych ciemniejszych masek(średnio-szarych)jest brąz tu proponuje malować miejscowo jak będziesz miał te 2 kolorki zamaskowane dajesz zielony ale po całości(z wannną)użyj jaśniejszego koloru a na wannę przyciemnij go kilkoma kropelkami czarnego.Owszem jest to poza kanonem sztuk modelarskich ale w przypadku tego malowania jest wygodniejsze,łatwiej malować mniejsze fragmety niż ew.ryzykować uszkodzenie jakichś elementów ja w swoim calą drobnicę (uczwyty włazów,mocowania zapasowych ogniw przykleję na końcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto kolorami pójść w soczystsze i jaśniejsze tony. Łatwiej to ściemnić olejami niż ew. rozjaśnić. Jeśli robisz z tymi małymi trójkącikami jak na schemacie od Tamki to można łatwo je wymaskować. Na piaskowym nakleić takie małe trójkąty z taśmy, a zielone potem malować od szablonu który zostanie po wycięciu trójkątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj:

 

dsc01575nb.jpg

 

Malowałem to tak:

-Piaskowy kolor w miejscu plam kamuflażu,

-patafix na piaskowy kolor,

-jasny brąz w miejscu plam kamuflażu,

-patafix na jasny brąz...

 

itd.

Ogólnie starałem się wychodzić od najjaśniejszych i najmniejszych plam tak aby po kolejnych łatach maskować model w sposób gdzie najwięcej koloru zostaje do malowania końcowego, czyli bez maskowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, świetny model wybrałeś, to był mój pierwszy pancerniak i przemiło go w wspominam, mam nadzieję, że jeszcze nie pomalowałeś tego Karalucha.

 

Wypadałoby zrobić właz na pylnej-górnej płycie:

PzIIF061.jpg

viewtopic.php?f=87&t=18112 - to do mojego dawnego warsztatu

 

Tamka zapomniała o nim także w większym bracie 1:35...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała uwaga techniczna. Jaśniejsze plamy wyglądają jakby się ściemniały ku środkowi. Nie wiem czy to specjalnie, ale moim zdaniem nie wygląda to dobrze. Ciemniejsze natomiast rozjaśniają ku krawędziom, ale wygląda to jak nie spasowanie z maskowaniem. Wydaje mi się, że tam po prostu widać odkurz brązowej farby na pisakowej.

 

Słowem czekamy co z tego wyciągniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.