Skocz do zawartości

T-90 (Zvezda 3573) 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejny T-90 na forum i chyba najgorszy ze wszystkich. O ile z czołgu jestem zadowolony to z podstawki już nie bardzo. Modelik malowany farbkami Vallejo, brudzony pigmentami i chemią AK. Woda od Polaka jak też trawa i jeden krzak, reszta krzaków to samoróbka.

Pozdrawiam.

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

7.JPG

 

8.JPG

 

9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brudem na pancerzu to trochę przesadziłeś, ale i tak wygląda jak dla mnie dość naturalnie. podstawka super, co chcesz? Może chodzi o zbyt zabłocony płot z żerdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ale to bardzo ładny. Brudzenie na poziomie ruskich. Pooglądajcie sobie fotki na ruskich stronach, tam dopiero jest błota po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czołgu zbyt ubłoconego czy brudnego, może być każdy. Co do czołgu, bardzo ładna 90, ostatnio widać wysyp tej materii, co cieszy, ale ten jako pierwszy z których widziałem jest tak ubłocony. Co do podstawki się nie wypowiem, bo raz że sam ich robić nie umiem, dwa nie lubię oceniać dodatków do modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystko bardzo realistyczne choć to nie moja bajka.

Dwie tylko małe uwagi:

- Nie pasuje mi osobiście do całości ta zardzewiała beczka.

- Wydaje mi się że wydech jest za czysty. Tam powinno być czarno od sadzy skoro tak intensywnie nim podróżowano.

Jeszcze jedna drobna, merytoryczna.

Ustawienie lamp z prawej i lewej strony armaty (wiem że to nie lampy ale umknęła mi fachowa nazwa) nie powinny być czasem w osi lufy armaty?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, też robię T-90 ale w wersji pierwotnej. Dla mnie brudzenie jest OK, faktycznie ruskie czołgi są potwornie zabłocone na ćwiczeniach, a zakładamy, że ten właśnie z ćwiczeń wraca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Wydaje mi się że wydech jest za czysty. Tam powinno być czarno od sadzy skoro tak intensywnie nim podróżowano.

 

Wydech był osmolony, niestety wszystko znikło pod warstwami brudu.

 

Jeszcze jedna drobna, merytoryczna.

Ustawienie lamp z prawej i lewej strony armaty (wiem że to nie lampy ale umknęła mi fachowa nazwa) nie powinny być czasem w osi lufy armaty?.

 

Faktycznie możesz mieć racje, jak najszybciej poprawie.

 

Cieszę się że tak ciepło został przyjęty mój modelik. Zwłaszcza najczęściej przewijające komentarze o błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało mi to spokoju i sprawdziłem.

To są emitery podczerwieni (OTSzU-1-7) elektrokompleksowego układu przeciwdziałania Sztora-1.

Powinny być w osi armaty bo są elementem wspomagającym układ celowania tejże właśnie.

Podnoszą się i opadają razem z armatą.

Co zaś się tyczy sadzy to brak mi jej ewidetnie. Np. na 6 zdjęciu wcale jej nie ma.

Wydech i okolice powinny na mój gust wyglądać czarno jak żywcem z kopalni.

Wierz mi, coś o tym wiem z organoleptycznych doświadczeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.