Skocz do zawartości

Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35


micmal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W ramach trenowania malowania postanowiłem ulepić sobie taką staroć z Dragona. Model sklejało się średnio. Słabo spasowana wanna z tylną płytą, przy wieży też musiałem poprawiać spaw. Jednak nie ma to jak Tasca. Motywem przewodnim, który skłonił mnie do zrobienia tego Shermiego były worki z Panzerartu, które są fantastyczne.

http://panzerart.pl/index.php/welcome/produkt/130

Worki przeznaczone są do HVSS, ale co mi tam zamontowałem. Miałem trochę problemów z ich spasowaniem (nie ta wersja), ale są na tyle cudnej urody, że jakoś dałem radę. Pozostałe tobołki to zbieranina: Legenda, Black Doga i Value Gear. Zwłaszcza ta statnia firma zasługuje na uwagę, bo pozostałe są znane i prezentowane. Tobołki Value zasługują na uwagę, ze względu na cenę zestawu (polecam skrzynie) w stosunku do ilości klamotów. Wiadomo, że chociażby do Black Doga to iróżnica jest, ale moim zdaniem zasługują na uwagę, jako ciekawy motyw do wykończenia modeli.

http://www.saharahobby.pl/226_value-gear-details

A Sherman prezentuje się tak

dsc4177g.jpg

dsc4178s.jpg

dsc4181w.jpg

dsc4182o.jpg

dsc4183n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Strasznie ładnie to wygląda! Pomalujesz to jakoś ładnie?

Dziękuję, chciałbym żeby było ładnie, ale to mój drugi czołg, na którym trenuję modulację kolorów, więc wychodzi to..., no powiedzmy..., średnio. Na tyle średnio, że po położeniu filtrów jeden brązowy Miga i khaki Miga, kolory tak "siadły", że musiałem poprawiać modulację, a że brak treningu robi swoje, całość musiałem "wyciągać" olejami. Tak więc, to co widzicie to modulacja olejami. Worki błyszczące, zmatowię je jak będę "lakierował" cały model. Ponadto pobawię się jeszcze olejami i podkreślę wystające fragmenty worków olejami. Obecnie siedzę i "dziergam" bambetle z tyłu. Strasznie wolno mi to idzie. Pomalowane tylko 2 szmaty i jeden worek. Pozostała jeszcze biedronka, wash, obicia i usmarowanie pojazdu. Zdjęcia tylko trzy, bo ze wszystkich które pstrykałem tylko te mi się podobały.

dsc4268z.jpg

dsc4266q.jpg

dsc4267m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze. Powiedz ty mi jakią farbą ty go malowałeś? Podoba mi się odcień.

Trenowałem Vallejo Airy, którymi bardzo fajnie mi się malowało, testowałem na Pershingu zestaw AK, który moim zdaniem jest fatalny i odradzam go wszystkim. Tutaj mój wybór padł na Lifecolory i zestaw 6 farb do OD. Muszę przyznać, że całkiem fajnie mi się nim malowało. Trzeba pamiętać, iż w przeciwieństwie do AK, nie stosujemy wszystkich 6 kolorów, bowiem w zestawie mamy 4 różne odcienie OD i dwa kolory do rozjaśnień. Na tym modelu użyłem jako bazy UA 220 i rozjaśniałem UA 224. Ale ponieważ skopałem modulację, to poprawiałem ją olejami Abtajunga Buff i Olive Green.

Ładnie i całkiem przyjemnie się zapowiada, a worki malowane jakim kolorem.

Worki po pomalowaniu wyglądały jak mozaika odcieni piasku, beżu i żółci. Wszysko to Vallejo: Buff, Sand, Iraq Sand, Beige Brown.

Bardzo dziękuję Kolegom za zainteresowanie i idę walczyć z bambetlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jestem pod wrażeniem świetna robota pracuj dalej bo będę się miał na czym wzorować zwłaszcza ze mam w kolejce 8 Shermanów do wymalowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie. Trochę podgoniłem. Stare obicia zdjąłem wykałaczką, bo na innym forum padła uwaga o ich "łukowatości" zadrapań z czym się w 100% zgadzam. Zdjąłem wykałaczką. Brudzenie AK. Pierwszy raz tak brudziłem pojazd. Poprawiłem malowanie worków, bo po pigmentach siadło.

DSC_4769_zps66a7dc33.jpg

DSC_4784.jpg

DSC_4779.jpg

DSC_4780.jpg

DSC_4774.jpg

DSC_4772.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem brudzenie jasnym pigmentem dolnych krawędzi burt trzeba trochę ujednolicić, pozbyć się tych kropek... bardzo ładne malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.