Skocz do zawartości

Poolse 1ste Onafhankelijke Parachutistenbrigade


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

(..) aż zapragnąłem mieć ten zestaw u siebie szkoda że nikt jeszcze go nie zrobił. .

Jak to nikt? A ten tu o, to co? Wiem, wiem, chciało by się komplecik taki z jednego pudełeczka... Wtedy nie było by zabawy, każdy może kupić i zrobić. A skoro zapragnąłeś mieć taki to w pierwszym poście napisałem z czego go złożyć. Nawet jest przyczepka skoro Ci się nie chce dłubać samemu. A czy jedno pudełko czy trzy to chyba już bez różnicy. Zachęcam do podjęcia tematu.

 

Taaak, figurki, a w zasadzie cześć planowanego towarzystwa się robi.

 

85008305.jpg

 

Jak widać 'konwersja' była nieunikniona. Kościec stanowi zestaw MiniArt 35118 British Tank Riders. Nie lubie figurek z plastiku....

 

Ponieważ mocowanie się z postaciami to pracochłonne zajęcie dla odmiany poganiam lekko z podstawką.

 

da1h.jpg

 

da2wf.jpg

 

da3f.jpg

 

da3a.jpg

 

Dziękuję wszystkim zaglądającym że są. Na razie nie widać, ale konsekwentnie stosuję się do Waszych sugestii. Oczka w misiu 'przygaszone', orzełek na garnku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jakaś woda wyciekać z rury?

Wiadomo - woda ważna sprawa.

 

Stan prac na chwilę obecną - 'schnie'.

 

da4b.jpg

 

da4a.jpg

 

nie wiem czy nie przesadziłem z tym...

 

da4c.jpg

 

... szczurem.

 

I żeby nie było, figurki też się robią.

 

21088815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, przeuroczo. Coraz fajniej to wygląda.

 

Mam jedno pytanie - dlaczego zdecydowałeś się opinacze (spinacze?) pomalować innym kolorem, niż resztę webbingu. Z tego co widziałem, to Polacy w Arnhem jeśli już mieli blancowany webbing to w całości - razem z ładownicami, pasem, szelkami i plecakiem - tak jak Brytyjczycy. Większość zdjęć jednak wskazuje na webbing w naturalnym kolorze:

 

92662783_zps68484393-1.jpg

 

Tutaj moje współczesne zdjęcie, ale dla pokazania kolorów - oporządzenie oryginalne:

 

para_zps8ce2bb7b.jpg

 

Pozdrawiam i gorąco kibicuję dalej.

 

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zdecydowałeś się opinacze (spinacze?) pomalować innym kolorem, niż resztę webbingu.

Po zagłębieniu się w poglądy fachowców, przyznam, że przestałem być pewnym czegokolwiek.

http://www.tobie-ojczyzno.pl/viewtopic.php?f=16&t=149&sid=3055ed78f3bb18537629eefeb4035660&start=20

http://www.commforc.fora.pl/tematy-rekonstrukcyjne-ogolne,25/blanco-wanie-webbingu-w-rekonstrukcji-1944-45,220.html

 

Pewnie powinienem zdecydować się na jeden kolor i trzymać się konsekwentnie wersji "bardziej zielonej" lub "bardziej piaskowej", ale niech to będzie lekcja na przyszłość. Prawdopodobnie zwiodły mnie niektóre współczesne zdjęcia gdzie nie zawsze wszystko jest tak oczywiste. Prawda, że dość gładko usprawiedliwiłem własną partaninę?

 

Jest to ostatni post wątku warsztatowego Sosabowskich. Wszystkim zaglądającym dziękuję za zainteresowanie i uwagi z których starałem się skwapliwie korzystać, bo inaczej niby po co było by zakładać warsztat? Szczególne zaś podziękowania dla kolegi Eryka z Zielonej Wyspy za nieocenionej wagi materiały. THX!

 

warsztatg15.jpg

 

Odpowiem jeszcze na nie zadane pytanie, woda to preparat o nazwie „Realistic Water” firmy Woodland Scenics

 

wodau.jpg

 

To link do strony producenta:

http://woodlandscenics.woodlandscenics.com/show/Item/C1211/page/1

 

Butelka o pojemności 473.2ml (16oz). Jej zawartość i pozwala na pokrycie powierzchni o średnicy 14 cali (ok.35cm) przy grubości powierzchni do 1/8 cala (ok. 3mm). Jest to gesty płyn o konsystencji syropu. Łatwo rozprowadzający się po powierzchni i szczelnie wypełniający wszystkie szczeliny oraz nierówności dna. Tężeje po kilkunastu minutach od wylania z butelki, jednak czas całkowitego schnięcia wynosi według producenta 24 godziny. Kupiłem go w 2003r, ( o kurczę! to już 10 lat...) otworzyłem pierwszy raz w 2005 i od tamtego czasu co jakiś czas używam starając się zamykać butelkę bez powietrza. Do tej pory zużyłem 1/3. Na mojej dioramie jest jakieś 15ml. w trzech warstwach.

 

01mwillyslas.jpg

 

Zapraszam do GALERII:

viewtopic.php?f=68&t=36774

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He.. widzę w odnośnikach, które podałeś link do mojego własnego wątku na forum rekonstruktorskim na temat: "blancować, czy nie?"

 

W przypadku Brytoli byłoby oczywiste - Khaki Green No.3 na cały webbing i już. W przypadku Polaków w Europie Pn-Zach to albo KG3, albo oryginalny kolor tkaniny - ale tak jak napisałeś - jeśli już to całość: od opinaczy po plecak.

 

Nic nie znaczący niuans dla takich smutnych ludzików jak ja, co nie mają nic lepszego do roboty w życiu absolutnie nie umniejszający odbioru całej pracy.

 

Aaaa... i jeszcze jedno - pałatki (pod klapami plecaków) powinny być w kolorze piaskowym. Zielone to powojenne.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.