Skocz do zawartości

M26 Pershing HobbyBoss 1:35


Keisyzrk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zdjęcia mam nadzieję ukazują więcej. Miejscami muszę jeszcze przeszlifować i poprawić na jarzmie kropę ściąć, hamulec wylotowy oszlifować mocniej bo CA widać i błotnik. Wszelkie inne babole proszę mi wytykać!!

 

dscn4190z.jpg

dscn4189t.jpg

dscn4188.jpg

dscn4187tn.jpg

dscn4183qh.jpg

dscn4181n.jpg

dscn4180c.jpg

dscn4179w.jpg

dscn4176c.jpg

dscn4173sb.jpg

dscn4177r.jpg

 

Spróbowałem także zrobić pakunek na skrzynkę przyspawaną do wieży z Tamiya epoxy putty smooth surface która po zmieszaniu miała konsystencje gumy do żucia. Ciężko mi szło z tą masą jakoś sama do siebie z trudem się lepiła. Stąd pojawia się pytanie jaka masa jest dobra do robienia tego typu elementów ?

"Pakunek" pokaże jak doschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakunek taki wyszedł niestety dolna część się spłaszczyła podczas wyciągania. Co dziwne na papierku z masy napisane jest że schnie 12 godzin a rano była jeszcze lepka...to podejrzane, chciałem rano oszlifować i poprawić a tylko syfu się nalepiło

 

dscn4192g.jpg

 

Hej.Mozna sie bawic Miliputem ale chyba najplastyczniejszy jest Green Stuf.Czekam na malunki.

Malunki za 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oto efekty malowania zestawem LifeColor zdj. zrobione na szybko, przy okazji baterie wysiadły, kolor coś pomiędzy tymi dwoma zdj. niestety słabo widać to cienkie cieniowanie

Farby LifeColor ponownie nie miło mnie zaskoczyły, każdy odcień wymagał filtrowania aby nie zapychać dyszy 0,2 [mm]. Pakunki z masy tamiya epoxy putty. Ludki mają tylko wstępnie wyprofilowana gałkę oczną. i zastanawiam się jakich kolorów w Vallejo użyć do malowania mundurów.

dscn4208t.jpg

dscn4210b.jpg

Teraz w zamysłach filtr ale muszę to jeszcze przemyśleć.

Postaram się zrobić zepsze i większe zdj. po położeniu sido i zakupieniu baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Te kalki na tylnej plycie jakos srednio mi pasuja, reszta sie podoba.

Nie miałem pomysłu i wykorzystałem schemat z HB

Nieźle. Jest klimat.
Wygląda ładnie.

 

Dzięki. Wash sobie schnie nie jest to kosmiczna technologia a raczej standard spróbuje w dalszych etapach nie rozwalić dobrego wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po 3 tygodniach wróciłem i trochę popsułem model ; o ręka się trzęsła niemiłosiernie do tego jakieś choróbsko mnie bierze ale co tam działać trzeba.

 

dscn4249s.jpg

 

dscn4248b.jpg

 

dscn4245m.jpg

 

dscn4243x.jpg

 

dscn4242o.jpg

 

dscn4241z.jpg

 

dscn4240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia, twarze figurek - dla mnie super! Tylko ładownice figurek coś mi nie pasują - miały takie tylne ścianki wystające poza "obrys"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super .
Obicia, twarze figurek - dla mnie super! Tylko ładownice figurek coś mi nie pasują - miały takie tylne ścianki wystające poza "obrys"?

 

 

Dzięki. Ładownice takie jakie dał Dragon wiec nie wnikałem ale z tą tylną ścianką ma tylko jeden żołdak reszta ma mniejsze bez scianki ; o

 

A twarze jak malowane? Ładnie wygląda.

 

Akryle Vallejo + bardzo drobny pędzelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne obicia i kolorek trafiony. Czy ich za dużo czy za mało i w jakich miejscach, to, jak dla mnie, sprawa dalszej wagi. Tego w moim M26 mi zabrakło - obić. A i fotki bardzo ładne, aż przyjemnie się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, to są ładownice do M1 czy do BAR-a? jaki to model, bo wczoraj szukałem po necie, ale bez skutku. liczyłem, że się odezwiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/img]

Zauważyłem jednak ze za nisko je przykleiłeś, widać na figurce specjalne wgięcia munduru by je wkleić. Powinny być zaraz pod kieszeniami kurtki.

Obicia fajne

Nie zauważyłem tego a poprawić mi się nie udało...

 

Bardzo fajne obicia i kolorek trafiony. Czy ich za dużo czy za mało i w jakich miejscach, to, jak dla mnie, sprawa dalszej wagi. Tego w moim M26 mi zabrakło - obić. A i fotki bardzo ładne, aż przyjemnie się ogląda.

 

Zdj. zdziwiły mnie bardzo jak otworzyłem ja na komputerze były ładne a robione na szybko ; p

 

Naprawdę podoba się

 

Dzięki staram się

 

Kolejne "postępy". Wydłużyłem gąski gumowe, okazało się, że za mocno i chyba kupie te z AFV plastikowe i przemęczę temat wpędzając się w koszta. Cały model i figurki wymagają jeszcze lekkich retuszy i domalowań oraz przenoszą się w status oczekiwania na materiały do podstawki. Zabieram się teraz za ISU-122. Zdjęcia:

 

dscn4253q.jpg

 

dscn4251v.jpg

 

dscn4250p.jpg

 

dscn4256x.jpg

 

dscn4254m.jpg

 

dscn4255p.jpg

 

dscn4252g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde spróbuj je naciągnąć suszarką bo ja skończyłem składać te z AFV mogę ci napisać roboty po pachy a efekt nie wiem czy warty tylu nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde spróbuj je naciągnąć suszarką bo ja skończyłem składać te z AFV mogę ci napisać roboty po pachy a efekt nie wiem czy warty tylu nerwów

Kiedyś składałem gąsienice do Shermana od bronco, zajęło mi to 2 tygodnie. W tym przypadku suszarka raczej dużo mi nie pomoże, dlatego że po włożeniu patyczków gąsienice są dalej zbyt luźne.

Ewentualnie mogę rozciąć i "przeczepić" na CA o ogniwko tak żeby nie było widać...jutro do wieczora jeżeli nic się nie uda to zmówię te AFV ; P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się z tymi gąsienicami z zestawu lewa jest jeszcze za luźna. Pytanie czy poprawić jeszcze lewą czy kupować ogniwka AFV ?

Gaski są tylko wstępnie pomalowane.

dscn4269y.jpg

 

dscn4259a.jpg

 

dscn4266gb.jpg

 

dscn4265t.jpg

 

dscn4263el.jpg

 

dscn4261u.jpg

 

dscn4260w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż wywal jeszcze po ogniwu i ta nie widać na lole napinającym ,górna część też jest prawie nie widoczna , popróbuj jak nie wyjdzie to zamów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż wywal jeszcze po ogniwu i ta nie widać na lole napinającym ,górna część też jest prawie nie widoczna , popróbuj jak nie wyjdzie to zamów .

Wczoraj podziałałem w tej materii, nie jest źle udało się poprawić : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.