Skocz do zawartości

Tiger I - 1:35 - East front.


słomek

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie wyszedł malarsko bo co do poprawnosci merytorycznej nie zmam sie ,brakujer tak jak przedmówca wspomniał zacieków i te trzonki tez fajnie by wygladały w kolorze drewna

 

Napisz prosze jak robiłes malowanie jaka technika farby itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość bardzo mi się podobała dopóki nie zobaczyłem dachu wieży. Za to bardzo powycierana w stosunku do reszty. Ale pozostała część modelu jest zajefajna. Też podpinam się do pytania Roberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie rozumiem zachwytów dotyczących malowania. Model w mojej opinii jest wymalowany bardzo monotonnie, bez polotu. Domyślam się, że zastosowano metodę na lakier do włosów. Plastyczności modelu kreują jedynie wszędobylskie obicia/braki w farbie, przez co model wydaje się być niedokończony i to nie jest jedynie kwestia zacieków. Spod białej farby wychodzi ciemny szary kolor, który wydaje się mieć dość dziwną fakturę. Moim zdaniem powinieneś jeszcze nad tym modelem posiedzieć, bo jeszcze dużo da się z niego wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby mu się porządny wash, wytarcia do gołego drewna na trzonkach narzedzi, skrzynkach itp. i slady eksploatacji w postaci zacieków, plam itp. Model nabrałby wtedy życia. A tak tylko biel i szarość...

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł bardzo fajnie, wygląda dosyć efektownie pomimo oszczednosci w malowaniu ; ) myśle jednak że jakiś widoczny wash i pomalowanie elementów drewnianych itp dało by wiecej życia. Z takich uwag technicznych to nie dokleiłeś elementów do podnoszenia na osłonach pancernych wydechów no i ten element lewarka zrobiony z drucika jest troche za cienki jednak ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

aha, byłbym zapomniał. Ktoś wspomniał o jakimś stosowaniu lakieru do włosów. Nie wiem nawet o co chodzi... Nie znam żadnej techniki z lakierem. Model maluję aerografem a obicia, zacieki, wypłowienia, oleje, błoto, rdzę itd nanosze różnego rodzaju pędzlami.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda niektóre zacieki mogłyby być nieco powiedziałbym delikatniejsze, i ta nieszczęsna górna płyta wieży, szkoda że jej nie podmalowałeś. A tak poza tym poprawki jak najbardziej na plus.

Co do techniki na lakier do włosów. Z grubsza polega to na tym żeby na model po nałożeniu farby bazowej (w tym przypadku panzergrau) położyć warstwę lakieru do włosów. Na ten lakier potem położyć białą farbę i po przeschnięciu zacząć ją ścierać pędzlami przy pomocy wody. Sam nigdy tej techniki nie stosowałem i cała moja wiedza polega na tym co wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mi sie podobają te zmiany jednak:P Błoto wyglada tak jakby wjechał w świeży beton, no i nadal można popracować na drewnianymi elementami narzedzi bo na razie dostaly tylko kolor i wyglądają nieco płasko ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton? Może troszkę przypominać beton. Są różne błota - wierz mi. Akurat gleboznawstwo i geodezja są mi zawodowo znane ;]

Hmmm z tymi narzędziami to jakoś ciężko mi wykonać w skali 1:35 słoje drewna rozpierzchłonaczyniowego. Z resztą... jakiegokolwiek innego też :(

Mimo to, uznaję że jest ok.

Cieszę się, że i wam to się podoba

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, rózne sa rodzaje przybrudzenia błotnego, tak samo jak i obić i innych efektów eksploatacji pojazdu, dla których nie ma żadnych reguł ! To jak przedstawimy pojazd, zależy tylko od naszej wyobraźni ( oczywiscie nie należy tez przesadzać ) Jak dla mnie bardzo ładny jest ten tygrysek, ja jedynie dla lepszego kontrastu dodałbym jeszcze troche brązowego błotka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tymi narzędziami to jakoś ciężko mi wykonać w skali 1:35 słoje drewna rozpierzchłonaczyniowego. Z resztą... jakiegokolwiek innego też :(

 

Potrzebują troche farb olejnych i tyle ; ) Zobacz tutaj:

http://www.model-klub.pl/articles.php?article_id=61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.