Jump to content

A-7E Corsair II 1/72 Hobby Boss


karambolis8
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Corsaira zrobiłem do pary z Intruderem. W założeniu był to rekreacyjny modelik, bez zagłębiania się w dokumentację i zabawy w przeróbki i dodatki. W związku z tym może mieć parę błędów merytorycznych, ale nie przeszkadza mi to.

 

Dwa słowa o samym zestawie: bardzo fajny Dużo elementów, bogate podwieszenia i ładne detale. Spasowanie, podział technologiczny bardzo dobre. Nadlewek brak, wypychaczy też. Na osobny komentarz zasługują linie podziału i nity. Cały płatowiec jest ponitowany fabrycznie. W pudełku wyglądają na trochę zbyt wyraźne jak na skalę 1/72, ale po zwashowaniu nie wyszło tak źle. Gdybym starał się zrobić go jak najbardziej realistycznie, to przeszkadzałoby mi to. A tak po prostu cieszy oko

 

Model pomalowany jest akrylami Gunze. Spód to Mr Base White, a góra C315. Wykonałem też rożnymi odcieniami szarości preshading - mam nadzieję, że nie wyszło zbyt mocno. Pierwszy raz używałem gotowego washa MiGa - jestem bardzo zadowolony. Kolor Neutral w sam raz nadaje się do tego kamo.

 

Podstawka to kawałek sklejki z naklejonym papierem #400 i odpowiednio pomalowana.

 

SH106123.jpg

SH106126.jpg

SH106131.jpg

SH106136.jpg

SH106135.jpg

SH106137.jpg

SH106124.jpg

SH106129.jpg

SH106128.jpg

SH106130.jpg

SH106138.jpg

SH106140.jpg

SH106139.jpg

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Modelik bardzo mi się podoba. Jak widać nawet szare malowanie może wylądać ciekawie. Zestaw HB rzeczywiście przyjemny, sam kończe wersje H (greckie malowanie "tygrysie"). Żaden ze mnie autorytet w modelarstwie, ale chyba kilka bąbek ma żółte pasy do poprawki.

Link to comment
Share on other sites

Witam, ładnie wyszedł nie przesadnie ubrudzony, jedna uwaga tylko jako ze właśnie kończę dokładnie ten sam model, za komora przedniego podwozia powinien być mały garb, osłona radaru dopplerowskeigo, Hobbyboss umieścił ta cześć w ramce ale zapomniał o niej wspomnieć w instrukcji, sam na szczęście zorientowałem się tuż przed malowaniem.

ss48834a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że na twoim schemacie wiatrochron jest czarny, a u HB szary. Kolejny błąd producenta, czy malowanie z innego momentu? Może osłona tego radaru też nie zawsze była? Przykleić będzie ją łatwo, ale jeśli mam już to robić, to wolę mieć pewność, że to będzie poprawka ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej osłona radaru była w tej wersji zawsze, co do schematu, to w którymś momencie przemalowano wiatrochron jak na zdjeciu:

va97.jpg

I jeszcze kilka uwag, jeśli się będziesz zabierał za przemalowywanie blacha przy wylocie z działka była w tym egzemplarzu pomalowana na czarno, a wlot powietrza na czerwono. Zdjęcie pokazuje ten samolot z późniejszego okresu w którym zaczęto podmalowywać elementy które najłatwiej ulegają zużyciu.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki zbiegu Wiatrochronu już nie będę malował, ale osłonę radaru dolepię.

 

PS. Macie jakąś sprawdzoną farbkę na Gull gray? Zarówno dedykowany Gunze C jak i dedykowany Model Master olejny mają barwę bardziej beżową i trochę jakby zbyt jasną. Na zdjęciu wyraźnie widać, że powinno być ciemniejsze i bardziej szare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.