Skocz do zawartości

A-7E Corsair II 1/72 Hobby Boss


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Corsaira zrobiłem do pary z Intruderem. W założeniu był to rekreacyjny modelik, bez zagłębiania się w dokumentację i zabawy w przeróbki i dodatki. W związku z tym może mieć parę błędów merytorycznych, ale nie przeszkadza mi to.

 

Dwa słowa o samym zestawie: bardzo fajny Dużo elementów, bogate podwieszenia i ładne detale. Spasowanie, podział technologiczny bardzo dobre. Nadlewek brak, wypychaczy też. Na osobny komentarz zasługują linie podziału i nity. Cały płatowiec jest ponitowany fabrycznie. W pudełku wyglądają na trochę zbyt wyraźne jak na skalę 1/72, ale po zwashowaniu nie wyszło tak źle. Gdybym starał się zrobić go jak najbardziej realistycznie, to przeszkadzałoby mi to. A tak po prostu cieszy oko

 

Model pomalowany jest akrylami Gunze. Spód to Mr Base White, a góra C315. Wykonałem też rożnymi odcieniami szarości preshading - mam nadzieję, że nie wyszło zbyt mocno. Pierwszy raz używałem gotowego washa MiGa - jestem bardzo zadowolony. Kolor Neutral w sam raz nadaje się do tego kamo.

 

Podstawka to kawałek sklejki z naklejonym papierem #400 i odpowiednio pomalowana.

 

SH106123.jpg

SH106126.jpg

SH106131.jpg

SH106136.jpg

SH106135.jpg

SH106137.jpg

SH106124.jpg

SH106129.jpg

SH106128.jpg

SH106130.jpg

SH106138.jpg

SH106140.jpg

SH106139.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jakaś wersja bezzałogowa? ;)

 

Model zacny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik bardzo mi się podoba. Jak widać nawet szare malowanie może wylądać ciekawie. Zestaw HB rzeczywiście przyjemny, sam kończe wersje H (greckie malowanie "tygrysie"). Żaden ze mnie autorytet w modelarstwie, ale chyba kilka bąbek ma żółte pasy do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Karambolis Twoja praca jest więcej warta niż 60 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ładnie wyszedł nie przesadnie ubrudzony, jedna uwaga tylko jako ze właśnie kończę dokładnie ten sam model, za komora przedniego podwozia powinien być mały garb, osłona radaru dopplerowskeigo, Hobbyboss umieścił ta cześć w ramce ale zapomniał o niej wspomnieć w instrukcji, sam na szczęście zorientowałem się tuż przed malowaniem.

ss48834a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na twoim schemacie wiatrochron jest czarny, a u HB szary. Kolejny błąd producenta, czy malowanie z innego momentu? Może osłona tego radaru też nie zawsze była? Przykleić będzie ją łatwo, ale jeśli mam już to robić, to wolę mieć pewność, że to będzie poprawka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej osłona radaru była w tej wersji zawsze, co do schematu, to w którymś momencie przemalowano wiatrochron jak na zdjeciu:

va97.jpg

I jeszcze kilka uwag, jeśli się będziesz zabierał za przemalowywanie blacha przy wylocie z działka była w tym egzemplarzu pomalowana na czarno, a wlot powietrza na czerwono. Zdjęcie pokazuje ten samolot z późniejszego okresu w którym zaczęto podmalowywać elementy które najłatwiej ulegają zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zbiegu Wiatrochronu już nie będę malował, ale osłonę radaru dolepię.

 

PS. Macie jakąś sprawdzoną farbkę na Gull gray? Zarówno dedykowany Gunze C jak i dedykowany Model Master olejny mają barwę bardziej beżową i trochę jakby zbyt jasną. Na zdjęciu wyraźnie widać, że powinno być ciemniejsze i bardziej szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienie są i to nawet wyraźne, ale na zdjęciach nie złapałem. Na spodzie zupełnie ich nie widać, a jak biorę model do ręki to są wyraźne. Myślę, że to kwestia oświetlenia modelu do zdjęć. Chyba czas zainwestować w namiot bezcieniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudeńko, zwłaszcza z tymi kalkami... mam Phantoma z Italerii, chyba podjarany Twoim modelem zmyję z niego stare powłoki i pomaluje na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.