Skocz do zawartości

Tiran 5, Tamiya 1:35


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszło mi to przez myśl, ale najgorsze jest wycięcie brzuszka trójki. Miałem też pomysł żeby wykorzystać kalki z zestawu, odwrócić dwójkę, zamaskować dół kalkami i przerobić dwójkę na trójkę. Ale znowu wycięcie brzuszka nożykiem jest jednak, przynajmniej dla mnie za trudne. Więc korzystając z kalek zestawowych wydziergałem takie coś. Kalki poszarpane wykałaczką po rozmiękczeniu płynem do kalek.

DSCF2920.jpg

 

Nie wiem czy to oznaczenie to nie wielkie s-f, zwłaszcza, że odtwarzam konkretny pojazd, ale co mi tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Błoto to gips plus oleje, przyciemniam je powoli. I trochę zacieków pod kurz na wieżę. Brakuje mi pigmentów i ciemniejszych kolorów błotka, ratuję się bronzem van dycka.

Gąsienice musiałem już założyć, bo sypią się niemiłosiernie.

 

DSCF2921.jpg

 

DSCF2923.jpg

 

DSCF2933.jpg

 

DSCF2924.jpg

 

DSCF2926.jpg

 

DSCF2927.jpg

 

DSCF2928.jpg

 

DSCF2929.jpg

 

DSCF2930.jpg

 

DSCF2932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się reprezentuje , tylko mam jedno pytanie z którego postu jest ten właściwy kolorek pojazdu do w ostatnim jest szary a w przed ostatnim jakby Sinaj Grej a we wcześniejszym jeszcze inny

Bawisz się obróbką czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do błotka, to powoli je przyciemniam, gips ładnie chłonie rozrzedzone farbki więc będzie ciemniej. Zacząłem od buff z bronzem van dycka, tak w proporcji 6 do 1.

Co do koloru, oryginalnie jest to mieszanka 1:1 xf-49 khaki i xf-66 jasny szary. Jedyna obróbka to na ogół auto kontrast w photoshopie i wyostrzanie. A tak na prawdę to program auto w aparacie nad którym nie panuję, słabe światło w pokoju, żółte ściany dające zafarb i kolorowa zasłona. Kolor ogólnie dziwny zieleń wpadająca w szary, nawet na żywo potrafi oszukać oko. Ale bardziej zgniła zieleń.

edit

Myślę, że zdjęcia z ostatniego postu najlepiej oddają kolor, zmieniłem program i białe tło jest białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mieć model ze zdjęcia to i mam, efekt brudzenia jak na razie przeraża mnie samego. Może to po prostu brak wprawy, materiałów, umiejętności.

 

DSCF2935.jpg

 

DSCF2936.jpg

 

tiran_5sh_04_of_20.jpg

 

DSCF2937.jpg

 

DSCF2938.jpg

 

DSCF2939.jpg

 

tiran_5sh_14_of_20.jpg

 

DSCF2940.jpg

 

tiran_5sh_06_of_20.jpg

 

DSCF2941.jpg

 

DSCF2942.jpg

 

Podstawkę będę jeszcze rozjaśniał, dodam też trochę gruzu. Tak żeby to zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia oryginału to jakiś skan, na każdym jest inny kolor. Ja nawet nie próbuję porównywać, koloru modelu z oryginałem bo to nie ma sensu. Na pewno coś jest nie tak jak powinno. Pewnie dodam jeszcze szarego kurzu, i może zieloną przecierkę, gdzieniegdzie widać coś jakby mech. Fajnie że się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tu jeszcze raz zdjęcia oryginału http://www.primeportal.net/tanks/carl_dennis/tiran_5sh/, z założenia miał nie przypominać typowych dzisiaj modeli, stąd takie a nie inne brudzenie. Bardziej chciałem się zbliżyć właśnie do oryginalnego pojazdu niż iść w washowanie i wyciąganie szczegółów. Chociaż osobiście nie jestem do końca przekonany do efektu jaki osiągnąłem, wolałem ten model przed brudzeniem, właśnie na etapie po waszowaniu rozjaśnieniach i obiciach. W kolejnych modelach aż tak eksperymentował nie będę.

 

Metys większość plam na podstawie zdjęć oryginału, więc może one coś wyjaśnią, chyba że gdzieś zaszalałem za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z moimi monitorami w obu kompach jest coś nie tak , ale za cholerę ten kolor nie przypomina mi Izraelskiej zieleni.

Czołgi z tego okresu były oględnie mówiąc w kolorze zielonoszarym.Ślady eksploatacji na średnim poziomie , tak jak by były nie wykończone.A szkoda bo model ma potencjał. W mojej ocenie dostał byś dostateczny, wybacz ale uważam że trochę krytyki jest potrzebne co by nie popadać w samozachwyt przy wszechobecnym wychwalaniu modeli na forach.

Konstruktywna krytyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła a może stać się bodźcem do jeszcze lepszej budowy modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba. Może te zacieki z tyłu mogły by być lepsze, ale generalnie super. Jak robisz zdjęcia w plenerze, to nie zaśmiecaj sobie kadru kompletnie rozmazanym tłem. I ustawiaj jak największą wartość przesłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.