Skocz do zawartości

Sherman Firefly Hybrid Mk.IC Dragon 6228


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po Hetzerze zabrałem się za kolejnego Shermana. Planuję wykonać go prosto z pudła, gdyż zestaw jest bogaty, wg mnie żadnych dodatków nie potrzeba.

 

6228D.jpg

Jak na razie model składa się bardzo dobrze, choć za dużo nie udało mi się skleić. Model na tą chwilę wygląda tak:

img5783q.jpg

img5780u.jpg

Jeśli chodzi o malowanie to planuję pudełkowe Zemsta II. Wiem, że pewnie nie uda mi się zrobić modelu w pełni zgodnego merytorycznie, ciężko o zdjęcia Zemsty, więc robienie tego modelu to jak błądzenie we mgle. Mam nadzieję, że znawcy polskich Shermanów wybaczą mi kilka nieścisłości merytorycznych.

Na wstępie mam też pytanie co od doboru farby bazowej, użyć zwykłego olive drab czy Brytyjczycy mieli jakiś inny kolor. Z tego co wyczytałem od 1944 roku już nie przemalowywano pojazdów trafiających do armii brytyjskiej. Pomoże mi ktoś rozwiązać tą zagwozdkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajny temat sam się meczę z takom hybrydą tylko starszą z zestawu cyber chobby, co do malowania to nawet jeśli przestali przemalowywać sprzęt z USA to firefly był modyfikacją więc po wymianie działa i kilku innych zmianach musieli by go od nowa pomalować ale to jest moje założenie oparte na logice a nie na faktach historycznych.

ja w moim miałem problem z błotnikami z przodu a jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błotniki to jeszcze się za nie nie zabrałem, ale myślę, że nie będzie z nimi problemu. W razie czego są blaszane i plastikowe, więc myślę, że któreś się podpasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racją, zestaw dość konkretny, jest wszystko co potrzeba, fajnie ze producent dodał sporą blaszkę, pozwoli to przyzwoicie zdetalować Shermana.

Co do ceny to szczerze mówiąc nie pamiętam, odkupiłem od kogoś 5 Shermanow z Dragona, wszystkie wyszły w dość dobrych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, niestety nie ma. Ogólnie myślę, że pojazdy z IIwś należące państw, które nie odgrywały głównej roli w konflikcie są pomijane przez producentów modeli, a szkoda. Z drugiej strony pojazdy niemieckie są przerobione na wszystkie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, szaleją z tymi niemieckimi, już nie wiedzą co robić, panzer z pługiem śnieżnym, panzer z trałem, panzer z kopułą dowódcy, panzer z tłumikiem do brodzenia... A tyle jest ciekawszych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te pojazdy, poza tym piszę pracę licencjacką o Shermanie i się wkręciłem. Brzydkie są, ale mają w sobie to coś

Oj, to już wiem do kogo będę mógł pisać o poradę np. w sprawie świateł Fajnie, że piszesz o tym, co lubisz.

Ogólnie myślę, że pojazdy z IIwś należące państw, które nie odgrywały głównej roli w konflikcie są pomijane przez producentów modeli, a szkoda.

Też mam takie przemyślenia.

Podglądam z zaciekawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak całkiem z pudła ? Lufka też zestawowa ? Czy może jednak będzie metalowy zamiennik ?

RB robi chyba też całkiem ładny KM na wieżę, może warto się zastanowić nad zamiennikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[
Ogólnie myślę' date=' że pojazdy z IIwś należące państw, które nie odgrywały głównej roli w konflikcie są pomijane przez producentów modeli, a szkoda. [/quote]

Też mam takie przemyślenia.

Podglądam z zaciekawieniem.

 

A ja pójdę dalej- na olbrzymią ilość sprzętu drugowojennego w zainteresowaniu modelarzy są:

Shermany, Tigery, Pantery, Stugi, T-34 ...po co produkować sprzęt włoski, francuski, japoński (Japonia odegrała dość znaczącą rolę w IIWŚ), nawet angielski.... Wystarczy popatrzeć na warsztaty forumowe... Na 10 blaszaków niemieckich przypada 6 radzieckich, pół angielskiego i 0,00456 japońskiego. O Włochach i Francji nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany lufy i M2 na toczone zamienniki powiem szczerze myślałem nad tym. Zobaczę jak wyjdzie zestawowa lufa, jka będzie słaba to kupię tą od rb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam powoli lepię, wolno to idzie bo jest sporo blaszek i drobniutkich detali do zrobienia.

Jeszcze kilka pierdółek, narzędzia i kadłub gotowy.

imag0096f.jpg

imag0092x.jpg

imag0094mb.jpg

PS. Sorry za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem, zamówiłem metalową lufę RB i podstawę anteny ( nie chce mi się sklejać tej zestawowej ) Po przyjrzeniu się zestwowej lufie stwierdziłem, że za dużo roboty trzeba by poświęcić aby ta lufa jakoś sensownie wyglądała,a cena Rb nie jest przesadnie wygórowana więc czemu by się nie skusić. Chciałem jeszcze zamówić M2, ale niestety zabrakło :(

02.jpg

35A07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obijał za dużo nie będę, tylko tam gdzie załoga chodziła, ewentualnie jakieś kanty, krawędzie.

Chciałbym osiągnąć efekt zbliżony do tego:

firefly_masakatsujindoh3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejanie prawie skończone. W trakcie okazało się, że bez szpachli się nie obejdzie. Do czego to doszło, żeby Dragona szpachlować Teraz czekam na części od rb i do malowania.

img7376e.jpg

img7383e.jpg

img7365yd.jpg

img7368f.jpg

img7378j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.