Skocz do zawartości

Sherman Firefly Hybrid Mk.IC Dragon 6228


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Tak jak zwykłe Shermany wyglądają jak ulepszony ciągnik z którego się wywodzą tak ten wygląda już kozacko jak maszyna do zabijania, szczególnie podoba mi się uzbrojenie i kosz na wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Generalnie pomysł napędu gąsienicowego do czołgu został przygarnięty z ciągnika rolniczego kiedy to Brytyjczycy konstruowali swojego Marka w czasie I wojny. Nazwa "Tank" też jest zresztą czysto przypadkowa jako że taki był kryptonim tej konstrukcji. Oficjalna wersja miała brzmieć "okręt lądowy" ale zostało tank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten fakt jest mi doskonale znany Myślałem ze kolega zasugerował że konstrukcja samego shermana wywodzi się od ciągnika a niee ze ogulnie czołg jako taki został zainspirowany tym rolniczym wynalazkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki za przypomnienie, zapomniałbym.

Chciałem sobie dzisiaj położyć bazę. Nalewam farbę do aero, chcę malować, wciskam spust a tu samo powietrze leci, zero farby. Czasem plujnie glutem. Proszę o radę, gdyż pierwszy raz mam taką sytuację. Rozebrałem aero, wrzuciłem do celanluxa. Ile mam go tam trzymać? 3-4 h wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza zapchana. Jakie 3-4h? Bierzesz coś bazowane na butyloglikolu np. Airbrush Cleaner Vallajeo lub Zmywacz Wamod (gorszy) myjesz, a dyszę musisz przepchać igłą, jak nie masz specjalnej do przepychania to użyj tej od aero nic się nie stanie jest bardzo trwała. Wyciory są? Procedura to ok 10-15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzał bym używanie iglicy do czyszczenia dyszy. Niby jest twarda ale czubek łatwo można zwichrować.

Ja osobiście używam wykałaczki przekrojonej na cztery (w zależności do potrzeb). Namoczona w płynie do czyszczenia aerografu (producent Chematic zdaje się) bardzo ładnie wybiera zaschniętą farbę z dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzał bym używanie iglicy do czyszczenia dyszy. Niby jest twarda ale czubek łatwo można zwichrować

 

Nonsens, dyszę odkręcamy, moczymy w cleanerze ok 1 min następnie delikatnie wprowadzamy od tyłu igłę (jak przy normalnej pracy aerografu) i całość farby wychodzi przodem, nic się nie wichruje, chyba, że ktoś ma parkinsona. Powtarzałem to dziesiątki razy, tej igły się nie da popsuć, nawet w tanich chińczykach jest z dobrej stali.

 

Jak się boisz/nie umiesz użyć igły od aero to jest do kupienia dedykowana igła do przepychania.

 

http://www.mojehobby.pl/products/Igla-do-czyszczenia-dyszy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf wyczyszczony, trochę udało mi się pomalować. Ogólnie na żywo kolory są bardziej zróżnicowane i kontrast między nimi jest większy, na zdjęciach jakoś wszystko się zlało. Zastanawiam się czy zostawić tak jak teraz czy jeszcze coś zmienić? Jak uważacie?

2jwu.jpg

k35z.jpg

pjiy.jpg

pnow.jpg

svp3.jpg

ciwv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, ale można jeszcze jedno rozjasnienie dołożyć na samych brzegach, bo np. na boku tak do połowy widać zróżnicowanie a potem to już jednolity kolor. A przy okazji, co to za kolor/farba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na fotkach słabo widać zróżnicowanie kolorów, na żywo granice są bardziej widoczne. Położyłem 4 odcienie. Może jeszcze przejadę po krawędziach najjaśniejszym.

Farba to Lifecolor UA003, potem UA 005, a dwie kolejne warstwy UA005 rozjasniane Vallejo 71.107.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie bazowe skończone, jak zwykle po sido efekt zróżnicowania koloru bazowego trochę zanikł. Sherman dostał kalkomanie. Długo się zastanawiałem które kalkomanie wybrać. Zdecydowałem się na Zemstę II, wiem, że mój model do końca nie będzie zgodny z oryginałem, ale trudno. Mam nadzieję, że wątek nie zostanie przeniesiony do działu science fiction

2or.JPG

igof.jpg

ddqj.jpg

js7e.jpg

5cu1.JPG

yh28.jpg

8uu4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku bardz podoba mi się Twój model, choć Szermany to dla mnie inna galaktyka.

To co dostrzegłem, to listwa opinająca tylny zasobnik wieży. Czemu jest z tyłu zapadnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a otworki "odwadniające" przy wlewach wywierciłeś za wysoko - chodziło o to, aby nadmiar oleju, płynów, benzyny wypływał przez nie od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sherman po washu i pierwszym etapie pracy z farbami olejnymi. Na tą chwilę wygląda to tak:

p5j0.jpg

9nmm.jpg

ym6x.jpg

4tts.jpg

Co do kosza to wiem, że oryginalny pojazd go nie miał, ale nie chce już go odklejać i kombinować. Zostanie tak jak jest, mam nadzieję, że jakoś ujdzie w tłoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.