Skocz do zawartości

Aeroplast - rodzina Mi-2


zbychm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo się z tym zgodzę. To co pojawia się na forach internetowych to jest tylko niewielka część tego co ludzie kupują i składają. Popatrzcie na rożne wystawy, ile z tego co tam ludzie pokazują było prezentowanych na forach ? A to co jest na wystawach i konkursach to też tylko cześć całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To, ile jest galerii i wip, nie ma żadnego znaczenia, wazne, ile egzemplarzy sie sprzedalo. Sam kupilem 2 Puszczyki, blaszki i kalki RD, choć nie przepadam za tym wiertaliotem i mam inne priorytety, ale w ten wlasnie sposob (kasa) "glosuję" na producenta i jego politykę wydawniczą.

 

Mi-2 juz zamówilem 4, choć nie widzialem nawet in-boxu! Lubie ten helikopter i jak tylko go dostane, zaraz trafi pod nóż, a i tak zadnej galerii ani relacji nie bedzie (trzeba po prostu miec co pokazac ludziom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest niemal 1000 miast wystarczy że w każdym znajdzie się jedna chętna osoba już jest spora grupka klientów

 

To jakieś dziesięć razy mniej miast i dziesięć razy mniej klientów niż potrzeba aby pokryć koszty.

Iskra może być nadal marzeniem, ale Mi-2 i Mi-8/17 spełnia w całości kryteria przyszłego sukcesu.

Te maszyny eksploatowane były w prawie każdym zakątku byłego bloku wschodniego, więc potrzeba tylko dobrej dystrybucji w świecie.

Dobry dystrybutor, który nie zedrze z producenta na marży może zapewnić tu duży sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ile jest galerii i wip, nie ma żadnego znaczenia, wazne, ile egzemplarzy sie sprzedalo.

To prawda, to co jest pokaztwane na forach to zaledwie promil tego co się sprzedaje.

Nawet jak każdy polski modelarz kupi 3 modele to nie zwróci się nawet część nakładu kosztów. Tego trzeba sprzedać tysiące żeby pokryć koszty, a dziesiątki tysięcy żeby zarobić i produkować następne modele. To jest prosta zasada ekonomii i jest oparta na popycie.

Jak Iskrę kupią od nas Amerykanie i zaatakują nimi Iran to wtedy produkcja będzie opłacalna. A to, że mają ją Indie i jest ich miliard nie ma żadnego znaczenia. Bo 99% z nich nie ma na życie, a modelarstwo w tych krajach nie jest popularne.

Podstawowym odbiorcą modeli są Amerykanie, Niemcy, Brytyjczycy, Rosjanie, Francuzi. W mniej więcej tej kolejności. I żeby model był komercyjny musi wzbudzić ich zainteresowanie. Nie ma innej możliwości.

A żeby wzbudził, model musi być przez nich używany, lub używany przez ich wrogów, lub brać udział w konflikcie.

 

Taka firma jak Trumpeter może sobie pozwolić na Iskrę, po pierwsze przy swojej ofercie ma tak rozbudowaną dystrybucję, że wciśnie im wszystko, po drugie nawet jak na czymś nie zarobi to zarobi na stu innych.

A tu tankmania wszystko wyjaśnił. Mi też marzy się TS-11, TS-9, Mi-8/17, czy W-3 we wszelakich odmianach, ale niestety życie to nie jest bajka.

Na miejscu wszystkich miłośników polskich latadeł, modliłbym się (każdy do swojego Boga ) żeby Trumpek Boss przeskalował Mi-8/17 do 48 na to jest szansa większa niż na wtryskową Iskrę.

....

Tak, zgadzam się ze zbychm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzcie się a Ukraińcy wypuszczają 1000 sztuk su-7 i się jakoś opłaca. no chyba ze robią to harytatywnie Gdyby do zysku były wymagane dziesiątki tysiące sztuk to byśmy mieli same spitfire mustangi i BF109

 

Ile kosztuje wytworzenie formy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby do zysku były wymagane dziesiątki tysiące sztuk to byśmy mieli same spitfire mustangi i BF109

Widzę że nie masz żadnego pojęcia o tym rynku. Przecież mamy same spitfire mustangi i Bf109. Każda większa firma ma te modele w ofercie, nawet wersje się dublują, dlaczego?

Bo to się opłaca, te samoloty zna każdy. Iskry nie zna nikt oprócz Polaków, a my jesteśmy niestety mało liczącym się rynkiem zbytu.

Zobacz ilu z nas ma w swoim składziku po 2szt Meśków, a ilu TS-11 z Choroszego? Przecież cena ta sama.

Ile kosztuje wytworzenie formy ?

Tak pi razy drzwi można powiedzieć 70 000 i więcej w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania do tego dochodzą jeszcze koszty projektowania formy, a żeby powstał model to jeszcze koszt projektowania i druku kalkomanii, instrukcji, pudełek, co też tanie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tytus:ja wolałbym, żeby zrobila to jakaś polsks firma, choćby i Aeroplast a nie Trampek

 

Aeroplastowi życzę swiatowego sukcesu z rodzinką Mi-2, tak finansowego jsk i prestiżowego (w sensie poprawnego merytorycznie i jakościowo modelu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że lepszym krokiem będzie "Łątka".

 

JA pierwszy kupuję

Najlepiej razem w pakiecie z Żukiem i Trzmielem ;P

 

Ale nie sądzę by wielu innych chętnych było ;P

 

Co do innych kwestii - niezmierni zdziwił mnie SW-4 w 48 - dużo bardziej niż sort run w 72. Bardziej bym się spodziewał żywicy. To nie moja skala, ale jednego kupiłem (z partem i kalkami Tytusa), w związku z nowymi Tysusowymi kalkami kupię i 2-go. Mam nadzieję, że zrobię oba szybko

 

Co do rynku modeli śmigłowców - 48 jest mocno zaniedbana co ostatnio daj pole do popisu, ale sa ciekawe przykłady short runów w 72, które szły jak świeże bułeczki i osiągają teraz nieżłe ceny na ebayu - np H-23 Raven Special Hobby (jak se w brodę pluję, że go nie kupiłem jak był...) czy AH-56. Kuriozum dla mnie jest,że do dziś np. nikt nie zrobił porządnego AH-1G (na dniach będzie z AZ models).

 

Prawdę rzekłszy - ja się tam z czajników cieszę mocno - nie moja skala, ale na pewno 2 zrobię nie tylko z poczucia patriotycznego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie ze TS-11 się nie sprzeda bo Mi-1 się nie sprzedaję jest co najmniej dziwne. Te konstrukcie, że tak powiem mają nieco inny status w świadomości ludzi. Iskara jest znana nawet w kręgach które zbytnio się tematem nie interesują. A to w zwykłych kowalskich, niedzielnych sklejaczach bym upatrywał głównego rynku zbytu. To bardziej kwesta dystrybucji poprzez sklepy zabawkarskie czy nawet kioski ruchu.

 

Ale możemy sobie tak gadać tygodniami i do wspólnego zdania raczej nie dojdziemy. No chyba ze ktoś ujawni np. ilość sprzedanych zestawów SW-4 wtedy był by jakiś punkt odniesienia. Ale tego to się raczej nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym stolarzem to nie bierzcie dosłownie. Chodziło mi o to ze prośby tudzież sugestie o wypuszczenie danego asortymentu są kierowane do ludzi z danej branży mających umiejętności doświadczenie i zaplecze techniczne potrzebne do jego wykonania.

 

A Ty dalej swoje ,jak Ci tłumacza ze sie nie opłaca to sie nie opłaca ,firma to nie CARITAS

 

No tak tu się nic nie opłaca. Mozę wszyscy wykopmy dół wejdźmy do niego i się zakopmy i będzie spokój. Oj zaraz zaraz skąd weźmiemy łopaty . Przecież się nie opłaca ich robić

 

Da się zrobić FIATa 508 a STARa już nie ? da się zrobić SW-4 czy Mi-2 ale iskra to już niewykonalne ?

 

Pewnie jakby ktoś tydzień temu wyskoczył z marzeniem aby ktoś wypościł Mi-2 to byście tez mu to z głowy wybijali a pomocą regułki "to się nie opłaca ! "

 

Ale już kończę swe żale narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż narazie to zapowiedż...to mam dylemat,który zestaw wybrać ...a tak poza tym-to można już zamawiać?

Na stronie Martoli juz mozna... W wyszukiwarce wpisujesz Mi-2 firma Aeroplast klikasz na wybrana wersje "czajnika" i klikasz na opcje do koszyka.... Cena zestawu 75zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż narazie to zapowiedż...to mam dylemat,który zestaw wybrać ...a tak poza tym-to można już zamawiać?

Na stronie Martoli juz mozna... W wyszukiwarce wpisujesz Mi-2 firma Aeroplast klikasz na wybrana wersje "czajnika" i klikasz na opcje do koszyka.... Cena zestawu 75zl

dzięki...w sumie tam to właśnie znalazłem...ale wolałem zapytać...ciekawe kiedy będzie osiągalny,gdzies wyczytałem,że około połowy czerwca...a może ktoś już ma jakieś info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono, wygląda dobrze, chociaż silnika chyba nie ma...

 

SP-ZXY-Mil-Mi-2_PlanespottersNet_288227.jpg

 

Takiego złożę - maszyna o oznaczeniu SP-ZXA (o ile dobrze pamiętam) stacjonuje na lotnisku Aeroklubu oposkiego i zawsze na nią patrzę jak tam jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszły konie po betonie.... Instrukcja przedprodukcyjna i malowania w wersji morskiej:

 

ramki1_zps5215ca0c.jpg

 

instr1pdf_zps5d9416ca.jpg

 

instr2_zps37cf05bd.jpg

 

instr3_zps12f3f77d.jpg

 

rotor_zpscd113915.jpg

 

Beznazwy_zps3d4200f2.jpg

 

Malowania nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.