Skocz do zawartości

Aeroplast - rodzina Mi-2


zbychm

Rekomendowane odpowiedzi

Polska - Czechy 0 : 1 (znowu 16 czerwca)

:(

 

kupuję spita i czekam dalej

:(

 

Krzysztof

No to się uśmiałem. Naprawdę liczyliście na wypust porównywalny z Edkowym nowym Spitem i MiG-21?

Nie kupujcie, sprzeda się mniej Mi-2, więc i na następne wypusty szanse maleją

 

No tak - tak naiwnie liczyłem, ponieważ ktoś wcześniej napisał, że jakość będzie lepsza niż w Puszczyku.

Założyłem, że był to modelarz i widział wypraski, i wie co mówi, i nie uprawia marketingu.

 

A tu trzeba było starą inżynierską metodę zastosować - nie wierzyć dopóki samemu się nie dotknie i nie zobaczy.

Tylko się entuzjastycznym podejściem zblamowałem.

 

A im dłużej in-boxy modelu i zdjęcia śmigłowców oglądam (bo strasznie mnie jednak zakup zestawu korci),

tym coraz mniej mi się model podoba.

 

Ale o gustach się nie dyskutuje, a ja to w dodatku ogólnie marudny i wybredny jestem,

bo tak mnie moi klienci nauczyli - jakbym odwalił fuchę i wypuścił gniota, to by mi nie zapłacili i do konkurencji poszli.

 

Płacą prawdziwymi pieniędzmi (nieważne czy duże kwoty czy małe) i wymagają prawdziwego produktu - krótka piłka.

 

Z tego samego też powodu, nie kupiłem modelu Wessex-a Italeri w 1/48.

 

I na koniec - osobiście bym się wstydził puścić fuchę, ponieważ oznacza to brak szacunku do klienta.

 

Produkt może być w różnym standardzie, ale jakość musi być zachowana.

 

Dobra, na przykład - patrząc na nitowanie wokół okien kadłuba, burta lewa - mam wrażenie,

że albo ktoś nie widział nad jakim obiektem pracuje,

albo był ślepy, albo złośliwy, albo nie powinien zawodu projektanta modeli wykonywać.

A jeżeli to była starym komunistycznym powiedzeniem "fucha na zlecenie", to się zgadza - fucha na pewno

(ja takich inżynierów u siebie po prostu zwalniam - nie stać mnie na partaczy, którzy jeszcze chcą za partaninę otrzymać wynagrodzenie).

 

I to m.in. powoduje, że nie zapłacę za ten model.

 

Wyprodukowanie i sprzedaż modeli to usługa,

za którą płacimy jak za każdą inną, ciężko zarobionymi pieniędzmi, a wielu z nas na dodatek często kosztem dodatkowych wyrzeczeń.

I ta usługa powinna być wykonana kompletnie, tak jak pomalowanie wszystkich ścian pokoju a nie 3 i 1/4;

jak uszycie marynarki ze wszystkimi guzikami i jak zakup butów ze sznurówkami prawidłowej długości.

 

Pozdrawiam,

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie kupie, ale ponarzekam na to, że zostałem źle potraktowany, oszukany i okradziony przez producenta

 

Trochę mi to "czeski film" przypomina. Niby śmieszne, a może żałosne a tak faktycznie to nikt nie wie o co chodzi.

Uznaję prostą zasadę chcę, to kupuję, nie chcę to nie kupuję i koniec kropka. Po co się spuszczać i użalać.

Nikomu takie "ekspresje" duchowe nie są potrzebne.

 

Mamy w końcu upragnioną miniaturkę śmigłowca. Jesteśmy modelarzami. Mamy rączki i oczka. Zdolności manualnych nabyliśmy z czasem, to i z wszystkimi niedoskonałościami sobie poradzimy... Chyba o to chodzi w modelarstwie?

 

Panowie, nie ma co się czarować. Tylko brać się do roboty i pokazywać publicznie efekty. Potem ocenimy jak się spisał producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszka sposob najbardziej optymalny i bez kombinacji - szkoda ze producent o tym nie pomyslał

Adaś a masz jaką koncepcyję?

Bo mi jedyne co do głowy przychodzi to oddzielenie wlotów od kadłuba, ale to kasa dodatkowa niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ...wyciąć z cienkiego plastiku prostokat po obu bokach zaokraglic i bedzie chwytnik/wylot.

To jak najbardziej em, ale Adaś pisał, żeby na etapie produkcji już o tym pomyśleć, dlatego zapytałem o sugestie.

a moze oddzielic na kalkomani kwadrat i zrobic go wiekszego ciutke i po problemie

Co prawda "od koncepcji to jestem tutaj ja" ale ona jest bardzo słuszna ta koncepcja.

Zadzwonić lub napisać do MONu, aby we wszystkich czajnikach poprzesuwali szachownice wyżej bo mamy kłopot

Ta koncepcja jest jeszcze słuszniejsza, ale...

Znając życie to napisanie podania 5 min, wysyłka 1-2 dni, czas na nabieranie mocy urzędowej... i na tym poprzestańmy , a jeszcze finanse i realizacja 20... 20 lat najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie też dzisiaj dotarł towar...znaczy się MI-2...i powiem wam,że "łogólnie to jestem zadowolony-HEJJJ"...To jest bryła,która jest MI-2jką nareszcie ...a że trochę jest przeróbek-od tego jesteśmy...ponoć to forum modelarskie Kawał czajnika,nie myślałem,że taki duży ...no i już mam tablicę z otworami w kolorze "zielono-niebieskim",ale zastanawiam się jak ugryżć temat z przednimi szybkami dolnymi,bo rzeczywiście troszkę je trzeba powiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model idealny nie jest - ma swoje niedociągnięcia.

Mam nadzieję, że producent weźmie sobie do serca wszelkie uwagi i przy kolejnych projektach będzie się ustrzegał podobnych wpadek

Nie zapominajmy, że Aeroplast nie jest potęgą modelarską jak Hasegawy, Tamiye, Edki, Bossy i inne Trąbki.

Zresztą także ci topowi miewają i lepsze i gorsze wypusty.

Po za tym co to za modelarstwo jakby wszystkie modele były zrobione jak ostatni Spitfire Mk. IX 1/32 od Tamki.

Człowiek by wyciął, skleił, pomalował, odstawił na półkę i ... przypominał sobie o nim przy odkurzaniu

A tak to się jeden z drugim napoci trochę przy przeróbkach, przy okazji lepiej pozna konstrukcję, historię użytkowania i wiele innych ciekawostek związanych z maszyną a potem będzie z sentymentem wspominał chwile budowy modelu

Popatrzcie na ilość wpisów - która ostatnia nowość wygenerowała taką dyskusję ?

O wadach warto dyskutować wskazując co wymaga poprawek ale nie w kategorii: ma błędy, gniot, nie będę nic przerabiał, nie kupuję, etc etc...

Szanujmy producenta za to, że podjął wyzwanie i nie zaserwował nam totalnej kaszanki a model wyglądający na całkiem strawny.

 

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń dodam, że nie jestem z firmą AeroPlast w żaden sposób powiązany, nie uprawiam tu żadnego marketingu.

Po prostu wyrażam swoje zadowolenie z faktu, że mam możliwość spędzenia wielu miłych chwil przy budowie ciekawej i zasłużonej w lotnictwie maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 25 BKP widziałem głównie ciemną zieleń (nie zgniłą), natomiast dla sił powietrznych to mógłby być jakiś odcień granatu. Na czerń to nie wygląda na zdjęciu (chyba, że mocne słońce na nią padało).

 

A to między walizeczką a plecakiem to jakiś defibrylator walizkowy typu Hellige Defiport, czy coś innego?

Defibrylator Physio-Control Lifepack 12 - standartowe wyposażenie większości karetek. Tutaj zapakowany w futerał z cordury z pasem transportowym - po bokach kieszenie - w lewej zazwyczaj zestaw do 12-odprowadzeniowego EKG, w prawej 4-odprowadzeniowe, elektrody i często elektrody do elektrostymulacji zewnetrznej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aeroplanie 4'96 był krótki artykuł o ratowniczych Mi-2. Tak jak Adaś napisał, nie były one wyposażone na bogato.

mi2sanitarny_zps166d8d13.jpg

Zdjęcie pochodzi z tego artykułu, autorem jest Miłosz Rusiecki. Mam nadzieję, ze ścigany za umieszczenie go tutaj nie będę, w końcu pro publico bono

W cywilnych karetkach / naziemnych / widziałem ciemnobrązowe obszyte czarną plastikową lamówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.