Jump to content

MB L1500S MiniArt- 1:35


Recommended Posts

Witam w kolejnym projekcie spod znaku sfastyki. Tym razem padło na mieczysława, czyli półtorej tonową ciężarówkę z epoki WWII. Nie przewiduję jakichś dodatków poza pudełkowymi blaszkami. Sam produkt MiniArta prezentuje się dość przyzwoicie, czas pokaże jak składalność Najprawdopodobniej maszynka będzie z frontu wschodniego ok.1942 r. więc jakiś szaraczek, na letniej zaniedbanej łące, ale to wyjdzie w praniu. Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

SAM_2382_zps27c156b1.jpg

 

SAM_2384_zps677e5574.jpg

 

SAM_2385_zps5eae5df2.jpg

 

SAM_2386_zpsc6d24a71.jpg

 

SAM_2387_zpsb8f6c7c7.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak na razie nowy Miniart prezentuje się zacnie, Rama ; silnik fajnie zdetalowane. Cieszy mnie Daniel że przy budowie replik zacząłeś się opierać na zdjęciach oryginałów . To teraz trochę polistyrenu i zaczynasz przerabiać części skopane przez producenta. Jako poligon doświadczalny polecam Mirage Hobby . Bierz Luksa i zakładamy wspólny warsztat

Link to post
Share on other sites

Za Mirage to ja puki co podziękuję . Tymczasem pracę idą bardzo powoli, i już w tej chwili mogę powiedzieć że produkt MiniArta stoi na bardzo wysokim poziomie. Puki co części są idealnie spasowane, szlifowania prawie nie ma a sam model jest niesamowicie zdetalowany, wystarczy spojrzeć na ramę. Powoli biorę się za komorę silnika i kabinę. Tu dopiero klakson i bardzo fajna smarownica, planuję również kompletne okablowanie.

 

SAM_2398_zpsa05efe0b.jpg

 

Druga strona silnika z podłączonym ukł. kierowniczym oraz ukł. wydechowym. Tu planuję również kable min. z rozrusznika. Widoczna przerwa między przewodem a chłodnicą nie jest problemem, ponieważ silnik jest na sucho, będzie malowany osobno.

 

SAM_2399_zps6debd5fd.jpg

 

Wały napędowe połączone z silnikiem oraz tylnym mostem, ukł. wydechowy również podłączony. Wszystkie koła włącznie z zapasem na sucho, również będą malowane osobno.

 

SAM_2403_zps2cb4eb4b.jpg

 

I na koniec mała przymiarka "na sucho" dla pewności że później będzie wszystko pasowało.

 

SAM_2401_zps07ef1642.jpg

Link to post
Share on other sites

Widziałem wczoraj na żywo. Produkt Miniartu prezentuje się bardzo finezyjnie. Wiele dokładnych części, bardzo zdetalowany. Fajne rozwiązanie resorów. Do tego dokładne wykonanie Daniela, dodane okablowanie i zapowiada się bardzo fajna ciężarówa.

Link to post
Share on other sites
Blacharka wychodzi Ci bardzo ładnie Daniel.

Może pomyślisz o trój barwnym kamo?Zawsze było by ciekawiej niż w szaraku.

 

Piotrek, może jeszcze nie teraz, planuję zrobić wreszcie jakiś kamo kilku kolorowy, ale nie na mietku szkoda mi go popsuć

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.