Skocz do zawartości

Mig-21SMT Eduard Weekend 1:48


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No już trochę zrobiłem ale wrzucam warsztat z konkursu wakacyjnego pwm :

Parę zdjęć oryginału :

6685874351_0d4d460f39_b.jpg

6686236411_9c28176508_b.jpg

6690988003_dc2e04d7ba_b.jpg

6690242019_67a2c4c721_b.jpg

Kabina, od siebie dodane tylko boczne panele ( są zawarte tylko w blaszce a kalki są) i pasy z wygrzanej blaszki aluminiowej : (malowałem model masterem, nie jestem jakimś fanem radzieckich konstrukcji to też wady koloru nie będą mnie w oczy kuć )

dwof.jpg

6joe.jpg

b76x.jpg

 

Dysza :

hgt.JPG

 

Dorabianie komory na ogonie :

ychq.jpg

grlx.jpg

6gff.jpg

bsp8.jpg

fr3e.jpg

 

Drabinka :

58dm.jpg

v2a.JPG

 

I zabawa ze skrzydłem, na razie ok. 50% roboty... ( tak wiem otwory niezbyt równo, ale małe te cholerstwo, a jak dojdą podłużnice to nie będzie widać, w sumie nawet teraz się w oczy nie rzuca, ale niestety zdjęcia są bezlitosne.. )

n06c.jpg

2uoi.jpg

wsb.JPG

8xy4.jpg

1rwd.jpg

 

To na razie tyle Tu oryginalna relacja : LINK

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to byłem porobiłem parę zdjęć. Było ze 100 sztuk wybrałem te zdatne do oglądania Oczywiście malowanie jeszcze nie skończone, bo wystąpił deficyt taśmy maskującej Wszystkie przetarcia kamuflażu wykonywałem lekko pocierając papierem wodnym bodaj 1500 z bardzo dużą ilością wody. Model dostał też już pierwsze ślady brudu za pomocą pactry Weathering. Szybka celowo nie maskowana, bo były w zestawie 3 to przykleiłem tą nie używaną na blu taka bo oglądałem film i nie miałem ochoty na maskowanie Maski do oznaczeń zrobiłem sam, podklejając skserowany arkusz kalek taśmą dwustronną i wycinając. Czerwień w gwiazdach to olejna nałożona pędzlem. Gdzie nie gdzie przytarłem za bardzo ale to nic a nawet i lepiej

j3aw.jpg

szdg.jpg

qm81.jpg

3fgt.jpg

mbc3.jpg

4iaw.jpg

7kdd.jpg

cuxu.jpg

6e1y.jpg

cfho.jpg

49w7.jpg

nffo.jpg

8m2q.jpg

 

A tu diler dostarczył 200g najlepszego zielska

 

cdt0.jpg

 

 

Oczekuję jeszcze na podstawkę. W wolnej chwili coś podłubię ale raczej niezbyt dużo bo chodzę do roboty, i ściągnąłem ostatnio Farcry 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wygląda, bardzo ciekawie. Ale te zacieki domyślam się "rdzy" zrobiłbym z olejnych dla plastyków, bardziej realnie wyjdą aniżeli z aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się przyłączyc do pytania Kolegi , z czystej ciekawości .Może SMT miał inną konstrukcję s-dła , może Czesio dysponuje jakimś przekrojem ?

Na PFM-ie też nie było takiego wcięcia.

Ale ogólnie model jak narazie należy chwalić

S-dło 21PFM:

gn75.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dysponuję jeszcze 3 rysunkami przekrojów skrzydeł z orginalnych instrukcji rosyjskich [ M-MF ?] o wymiarach ok.1m x 2m, a więc w miare czytelnych , na których też układ żeberek skrzydła wygląda j.w.

Może tylko SMT miały inne rozłożenie ożebrowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiu, robota fajna ale cały czas jedna rzecz nie daje mi spokoju. Skąd Ty wziąłeś taką strukture tego rozebranego skrzydła? Bo po liniach nitów ni cholery nie chce mi wyjśc takie wcięcie jakie zrobiłeś a w wątku o MiGu-21 na szybko znalazłem to:

http://img42.imageshack.us/img42/5973/skrzydlo.jpg

No cóż wstyd się przyznać, ale to wcięcie to efekt mojej pomyłki.. Po prostu źle wyciąłem, i aby natarcie szło prosto musiałbym tam jeszcze zrobić niezłą orkę bo zebrałem za dużo materiału, a że robiłem to o północy to już nie chciało mi się poprawiać, a nóż nikt nie zauważy . W sumie jak znajdę jeszcze trochę czasu to mógłbym spróbować zrobić od nowa póki jeszcze można, a i przy okazji bym otwory porównał. Jedyny przekrój smt jaki mam to ten : http://img638.imageshack.us/img638/814/mig2193smt.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż zmylił mnie opis zdjęcia, a i garb taki sam jak w modelu

Podłubałem dziś trochę, przy migu właściwie pomalowałem tylko pozostałe elementy na zielono i okazało się że ten kolor też jest do niczego bo jest strasznie jaskrawy, bardziej kermit green a nie emerald.. Ale przy okazji wydłubałem podstawkę Trawę kupiłem najdłuższą jaka jest dostępna tj. polak 6mm i noch 12mm ale i tak jest przynajmniej o połowę za krótka, liście to naturex F od polaka. Podstawa to spienione pcv 6mm i linie odciśnięte tępą stroną ostrza nożyka. Wszystko zostanie przyklejone na drewnianą podstawę gdy tylko przyjdzie pocztą Ogółem jest ona gotowa w 80%, jak wszystko podeschnie to dosieję w kilku miejscach, dodam więcej śmieci na betonie (jakaś sucha trawa, piasek, liście itp. ) i postawię brzózkę. Skrzydła już przerabiał nie będę, próbowałem ale zaczęła się odklejać całość wraz z wypełnieniem wnętrza skrzydła przy linii cięcia a nie widzi mi się teraz szpachlować skrzydła No to teraz coś dla oka : (o dziwo zdjęcia po zachodzie gdy na dworze ciemno są o wiele lepsze niż te wspomagane słońcem )

kn8w.jpg

b9ss.jpg

u3xh.jpg

qbv5.jpg

exbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wychodzi to naprawdę ciekawie. A im jest lepsze, tym większą miałbym prośbę, żebyś spróbował coś zrobić z tymi żeberkami. Szkoda by było, aby ten w sumie mały podzespół, wpłynął na pogorszenie odbioru całości. Duże uznanie za koncepcję modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

Wychodzi to naprawdę ciekawie. A im jest lepsze, tym większą miałbym prośbę, żebyś spróbował coś zrobić z tymi żeberkami. Szkoda by było, aby ten w sumie mały podzespół, wpłynął na pogorszenie odbioru całości. Duże uznanie za koncepcję modelu

Coś postaram się zrobić, ale tak jak pisałem, z oderwaniem ciężko bo puszcza wszystko

chyba tylko ty masz pogorszony zespół odbioru

?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.