Skocz do zawartości

Gazetkowy Sokół :)


jacek172

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wracając do meritum sprawy. Kładąc obok siebie gazetkowego Puszczyka i gazetowego Sokoła, widać różnice klasy, jaka jest pomiędzy tymi modelami. Autor Puszczyka to jest dla mnie gość ! A autor Sokoła to partacz.

A moja uwaga odnośnie podawania do wiadomości autorów tych modeli ma taki sens, że byłoby chyba trudniej odwalić autorowi Sokoła taką fuszerkę, gdyby jego personalia były podane do wiadomości.

W takim przypadku dbając o swój prestiż każdy projektant starałby się wykonywać swoja prace porządnie.

 

PS. Co do tego, że gazetkowy Sokół to tylko zabawka, w odróżnieniu od profesjonalnych modeli...Panowie, my tutaj hołubimy nasze zamiłowanie do zabawek. Nie rozwiązujemy na tym forum problemów świata, tylko się bawimy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton, a czy przypadkiem nie jest tak, że większość tych modeli z gazetki to kopie już istniejących modeli sklejonych, tylko w wersji die-cast?

 

Nie wiem co prawda, jak się do tego ma Puszczyk (bardzo ładny), ale większość modeli przypomina mi dziwnie Italeri lub Revell'e...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i Mi-17 czy Mi-24, ale dziwi mnie taka dyskusja o tych wytworach na forum modelarskim. Przecież to wszystko, ogólnie rzecz ujmując, tandeta jest.

Projektantowi Puszczyka taka opinia robi moim zdaniem krzywdę. To bardzo przyzwoita - starannie zaprojektowana miniatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i oczom nie wierzę. To tylko z Wiki.

Modelarstwo – działalność człowieka polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli.

Kolekcjonerstwo – zbieractwo, świadome gromadzenie przedmiotów o ustalonym zakresie merytorycznym, topograficznym lub chronologicznym w celu tworzenia zbiorów, wystaw i pokazów. Najczęściej w formie amatorskiej jako hobby. Rozwija się już u dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Czy kupując gotową zabawkę wykonaną przez cudze ręce i stawiając na półce jestem Modelarzem czy Kolekcjonerem ?

Wiele osób kupuje gotowe sklejone modele w serwisach aukcyjnych i ustawia na półeczkach, czy to są Modelarze czy Kolekcjonerzy?

Jaki ma cel prezentacja gotowego (sklejonego i pomalowanego) modelu w dziale Nowości i In-Boxy ?

Dla mnie jako Modelarza gotowy zmontowany i pomalowany w fabryce (model) nie ma żadnej wartości.

Dopowiem jeszcze że od czasu do czasu kupuję mojemu dziecku różne samochody (zabawki) które przedstawiają konkretne auta i są wykonane w skali takich firm jak Maisto, Siku itd. ale nie wydaje mi się żeby to było modelarstwo.

Pozdrawiam modelarzy, Maciek

P.S. Pamiętam jak uczęszczałem na modelarnie jeszcze w czasach PRLu to wtedy żeby mieć model trzeba było sobie samemu zrobić a nie jak dzisiaj wstąpić do kiosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tymczasowe zbieractwo...aby w końcu po latach przystąpić do modelarstwa

Albo odkładanie czegoś co nasi spadkobiercy skleją sami lub spieniężą, bo niektórzy mają wiecej modeli niż statystycznie życia przed sobą na ich wykonanie

 

A swoją drogą, to co jesli ktoś jak ja i moi kumple z pracy kupuje samochody kolekcjonerskie 1:43 (kultowe fury PRL) i przerabialiśmy je na radiowozy z pomocą sporej ilości technik modelarskich? To nadal kolekcjonowanie czy już modelarstwo? Według mnie kupno gotowca i umiejętne poprzerabianie go też pod modelarstwo podchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś kolegoa maciekf16zamilkł, a też chciałbym poznać odpowiedź na to pytanie:

co jesli ktoś jak ja i moi kumple z pracy kupuje samochody kolekcjonerskie 1:43 (kultowe fury PRL) i przerabialiśmy je na radiowozy z pomocą sporej ilości technik modelarskich? To nadal kolekcjonowanie czy już modelarstwo?

 

Czyżby nie było na nie odpowiedzi w wikipedii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trafiłeś w sedno. Większość działań tu na forum nie podpada pod definicję modelarstwa, tylko sklejactwa, kolekcjonerstwa, malarstwa, rzeźbiarstwa lub waloryzacji. Ale chodzi o to, żeby odstresować się przy takiej a nie innej zabawie a efektem tej zabawy będzie model, który będzie nam potem poprawiał humor.

 

Modelarstwo pokazywane na tym forum w formie czystej, od podstaw, jest i powinno zostać niedoścignionym wzorem, ale nie powodem do wyrzucania sobie, że jak nie składam modelu w planach od podstaw to nie powinienem o tym w ogóle rozmawiać na tym forum.

 

Dla samego Puszczyka powinniśmy rozmawiać o tej serii gazetkowej choćby, bo takiego modelu w Polsce w 1:72 nie ma, a jakością przewyższa wszystkie inne do tej pory wydane w serii. Ja sam mam na półce wszystkie ratownicze które z tej serii wyszły, bo nigdy nie wiadomo, czy dożyję do momentu sklejania ich plastikowych odpowiedników. A modelować ich w planach na pewno nie będę - czy mam opuścić to forum w związku z tym? ;)

 

A Golfik rewelacyjny - aż mi się gęba roześmiała jak zobaczyłem, co z nim zrobiłeś. Jaka to skala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desaxe, Grzes, stakor1 dlaczego zadajecie pytania znając odpowiedź?

Przecież w moim wcześniejszym poście udzieliłem odpowiedzi na późniejsze pytania.

kret69 nie panikuj nikt ciebie nie wyrzuca z forum a tym bardziej ja.

PaRazo pierwszy patrol drogówki skasuje cię za brak tablicy rejestracyjnej, nieumocowany bagaż na dachu oraz za zbyt wąskie opony na felgach. Jaka skala?

Tym wszystkim którzy chcą mi dowalić i zmieszać z błotem przypominam że sednem mojej wypowiedzi było zwrócenie uwagi na niewłaściwe miejsce prezentacji sklejonych i pomalowanych modeli.

Dział Galerie byłby bardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam odpowiedzi na pytanie, które zadałem. Uważam, że to jest względne, a w życiu nie ma sfer poukladanych i zdefiniowanych raz na zawsze. Taki bozon jak istnieje niewyobrażalnie mała część sekundy to dla mnie np. nie istnieje a nobla za niego dostali...

 

Jeżeli tu na forum modelarskim są osoby (poza nielicznymi wyjatkami) które w tym miejscu chcą czytac i dyskutować o gazetkowym sokole to co za problem? Zasadniczo czytanie wątków jest dobrowolne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desaxe, Grzes, stakor1 dlaczego zadajecie pytania znając odpowiedź?
Kolego modelarzu, skoro pytanie zadałem to chciałbym na nie uzyskać TWOJĄ ODPOWIEDŹ, a nie kolejne dziwne pytanie...

Jako jeden z pseudo-modelarzy przeczytałem Twoje czysto modelarskie wypowiedzi i nigdzie na zadane przez nas pytanie odpowiedzi nie znalazłem, ale ja się pewnie nie znam...

 

Bądź zatem tak dobry i zacytuj zdanie z Twoich postów, które odpowiada dokładnie na pytanie:

co jesli ktoś jak ja i moi kumple z pracy kupuje samochody kolekcjonerskie 1:43 (kultowe fury PRL) i przerabialiśmy je na radiowozy z pomocą sporej ilości technik modelarskich? To nadal kolekcjonowanie czy już modelarstwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarstwo – działalność człowieka polegająca na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli.

co jesli ktoś jak ja i moi kumple z pracy kupuje samochody kolekcjonerskie 1:43 (kultowe fury PRL) i przerabialiśmy je na radiowozy z pomocą sporej ilości technik modelarskich? To nadal kolekcjonowanie czy już modelarstwo?

 

Jeżeli każde moje zdanie mam tłumaczyć jak małemu dziecku to dalszy mój udział w tym wątku nie ma sensu. Kto nie chce zrozumieć ten nie zrozumie.

Jeżeli admin nie przenosi tematu w bardziej odpowiednie miejsce to widocznie tak ma być i nie mam zamiaru z tym walczyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.