Skocz do zawartości

PZL P-11f, Azur FRROM, 1/72


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie nowa P-11 w skali 1/72! Na początek to wersja f dla czesko-francusko-rumuńskiej firmy FRROM. Nie sądzę, aby Czesi nie skorzystali z okazji wydać potem P-11c ( a może też a ?). Ale nawet gdyby do tego nie doszło, to przerobienie f na c nie będzie stanowiło problemu. A wnętrza PARTA są znakomite, także kalkomanie TECHMOD i czekają.

 

ersf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

No to jest...

1097813_550035545032805_614382448_o.jpg

Już niedługo ukaże się nowy model PZL P.11c w skali 1/72 firmy Azur FRROM (MPM Production). Przy jego opracowaniu wykorzystano m.in. publikację MMP PZL P.11c
Cytuję za stroną wydawnictwa Stratus na FB.

!

Czyli jednak Czesi Super wiadomość...

*edit* numer katalogowy to A112

 

Cytat z PWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tę informację. Znając ekonomiczne podejście do tego typu spraw Czechów, sądzę, że może będzie i wersja a...i inne?

Na marginesie; jak to wspaniale, że w Rumunii służyły jeszcze Karasie, Łosie, Czaple, RWD-8...nieprawdaż AZUR-FRROM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przecież p.11a była na Węgrzech z pięknym malowaniem ale wątpię aby zrobili w tej wersji bo trzeba by też nowy kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość choć portfel już popiskuje by go zbytnio nie odchudzać bo boi się anoreksji

Mam tylko nadzieję, że nie powielili na płacie babola z P.24.

Tak czy siak trzeba uzbierać kaskę co najmniej na eskadrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że nie powielili na płacie babola z P.24.

 

No właśnie, ja musiałem "zdzierać wypukłe paski (miedzy paneleami falistymi Wibault), które niby miały imitować połączenia blach, tyle że są one łączone pionowymi zakładkami, zatem te z górnej powierzchni płata, są wewnątrz płata. Z tymi od spodu dałem sobie spokój - patrz zdjęcia.

 

0atj.jpg

 

sq8g.jpg

 

Jak dotąd najlepsze skrzydło jest w modelu PZL-11g "Kobuz", nieistniejącej już chyba firmy Yellowbox. Gdzieś na modelwork.pl jest wątek na temat Kobuza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że nie powielili na płacie babola z P.24.

 

No właśnie, ja musiałem "zdzierać wypukłe paski (miedzy paneleami falistymi Wibault), które niby miały imitować połączenia blach, tyle że są one łączone pionowymi zakładkami, zatem te z górnej powierzchni płata, są wewnątrz płata. Z tymi od spodu dałem sobie spokój - patrz zdjęcia.

 

0atj.jpg

 

sq8g.jpg

 

Jak dotąd najlepsze skrzydło jest w modelu PZL-11g "Kobuz", nieistniejącej już chyba firmy Yellowbox. Gdzieś na modelwork.pl jest wątek na temat Kobuza.

 

 

Górna powierzchnia nitowana na zakładkę poziomą (wraz z żebrem na 3 warstwy blachy), to była inowacja Puławskiego w stosunku do orginalnej technologii Wibaut. Dolne powierzchnie zaś,w obu wypadkach na zakładkę pionową zewnętrzną (3 warstwy).

Można zatem przyjąć, iż Azur-FRROM poszedł we właściwym kierunku, jednak gorzej wyszło z realizacją - zakładki niestety są przesadzone...

 

Yellowbox istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w listopadzie w zeszłym roku kupiłem od nich na e-bay za ok. 125zł Kobuza i pomimo przelania pieniędzy ani modelu ani żadnego odzewu nie uzyskałem.

Może z ich dystrybutorem na allegro nie będzie takich problemów, ale ostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w listopadzie w zeszłym roku kupiłem od nich na e-bay za ok. 125zł Kobuza i pomimo przelania pieniędzy ani modelu ani żadnego odzewu nie uzyskałem.

Może z ich dystrybutorem na allegro nie będzie takich problemów, ale ostrzegam.

Ja na swój z allegro czekałem chyba 4 miesiące. Pomogły dopiero ostrzeżenia przez allegro. Nie kupowałem od best_w, kto inny miał wtedy kilka do sprzedania. Nie widziałem ich później u mojego mało udanego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Best_w to zwykły "stacjonarny" sklep z półkami i ladą, wątpię by sprzedawali wirtualny towar. Sam jakieś półtora roku temu kupowałem u nich komisowy model z Esci. Myślę że ryzyko zakupu znikome . Mają ponad dwa i pół tysiąca pozytywów. Co do Yello'wa to może liścik yellow@onet.eu. z zapytaniem o model . Ja korzystając z tego adresu pomyślnie załatwiłem kalkę do Jastrzębia. Może watro spróbować albo zgłosić sprawę na policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój kupiłem ponad 2 tyg. temu. czekałem 5 dni i paczka doma

Coś się poprawiło więc polecam. Model cudny. Żadnych zmian w fakturze skrzydeł od ostatniego IN-BOXA na forum.

Ale jest jedno ale. Przynajmniej w moim modelu. Górna część płata jest lekuchno przesunięta względem dolnej (lub odwrotnie). Ot takie przesunięcie form. Ale to nic, jestem i tak zadowolon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej informacji z o P-11c Azura z aeroscale.co.uk.

Ukażą się dwa zestawy:

A112 PZL.P,11c "First Shot" (Pierwszy ogień)

A115 PZL P.11c "Foreign Service" (Zagraniczna służba)

Oba malunki pokazały się tamże, a także komputerowe rysunki 3D obu silmików (Mecury i Gnome Rhone).

 

Aha, AZUR stara się, aby te dwa pierwsze zestawy były dostępne na E-Day 28-29. 09. 2013 w Pradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak będzie wykonany cały model jak silnik, to zapowiada się rewelacyjnie! To był jeden z najsłabszych elementów wszystkich modeli w 1/72. www.aeroscale.co.uk dodał też malowania, jakie znajdą się w poszczególnych pudełkach. Odsyłam do wpisu w NEWS z dnia 23. 08. 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w tej chwili nie zna nikt, ale można się spodziewać, że podobnie jak było z PZL P-24. Ciekawostką było, że model Rumuna AZUR-FRROM był dużo droższy niż "zwykły" AZUR dla greckich, tureckich itp maszyn.

Na razie można sobie pooglądać malowania i sinik w 3D.

 

9q9m.jpg

5knj.jpg

u4qq.jpg

rk96.jpg

roc9.jpg

yzeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.. tyle lat człek czekał na takie cudo, że aż wierzyć się nie chce w takie novinky.

Jak to wszystko prawda, a nie pic na wódę (bo ja już zwątpiowywuje powoli we wszystko), to obiecuję, że to będzie pierwszy mój model jaki pokażę na forum. Rzucę robotę, przez którą nie mam czasu na modelarstwo i go zrobię. W końcu zostanę praktyczno-fizyczno-wykonawczym użytkownikiem forum, a nie jałowym gadaczem. Alleluja!

Pozdrawiam

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.