Skocz do zawartości

IL-28 HpH 1:48 Resin


RH

Rekomendowane odpowiedzi

0215981.jpg

 

Wpadł mi w łapska zacny model w skali 1:48 z HpH samolotu Il 28 . Model królewski ,a to za sprawą ilości żywicznych części i ich wykonania ,do tego jeszcze blaszka kolorowa z zegarami oraz druga z częściami do bomb i drobnych elementów płatowca. linie podziału nity ,oraz części kabiny są w iście zegarmistrzowskim stylu wykonane.Pisząc o częściach przeźroczystych muszę nadmienić że są prawdopodobnie wykonane z żywicy przeźroczystej o niesamowitej wręcz klarowności .

Oczywiście trzeba bardzo uważać odcinając wlewki ,aby ich nie uszkodzić .

0215982.jpg

 

I tu skończę na pochwałach ,gdyż już w trakcie sklejania okazało się że bez szpachli pilnika i tym podobnych narzędzi sie nie obejdzie , jedne części nie pasowały drugie byli za duże itp

 

A oszklenie bombardiera wręcz musiałem przy kadłubie zaszpachlować .

Nie winie tu samych części ale raczej materiał z ktorego jest wykonany model ,gdyż przy tak dużych rozmiarach na pewno muszą występować skurcze

 

Tyle wstępu ,czas na mały ekspresowy fotoreportaż z produkcji .

 

Oczywiście model będzie w barwach LWP

A resztę to już w galerii za jakiś czas .

P9040915.jpg

P9040916.jpg

P9060917.jpg

P9060918.jpg

P9070920.jpg

P9100922.jpg

P9060919.jpg

P9070921.jpg

P9100923.jpg

P9100924.jpg

P9100925.jpg

P9100926.jpg

P9100928.jpg

P9120929.jpg

P9130930.jpg

P9150933.jpg

P9210935.jpg

P9150932.jpg

P9170934.jpg

P9210936.jpg

P9230937.jpg

P9230938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję funduszy na rozwijanie pasji.

 

Co do modelu to musi być fajne uczucie kleić chyba raczej unikalny model w tej skali.

Komora bombowa jak prawdziwa,mam nadzieję że nabierze żółtawego koloru...taką kojarzę z muzeum .

 

Blaszki też nadają realizmu.

Swoja drogą nawet nie wiedziałem,że model tego samolotu występuje w tej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest ,i niech tak to zostanie lepiej niech mi któryś z kolegów powie jak prawidłowo w polskich Iłach była pomalowana osłona radaru pod kadłubem Ta taka jajowata . Bo co źródło to albo jest zielona ,albo niebieska albo w kolorze Humbrolla 146 a czasem srebrna ,choć w to raczej nie uwierzę

był to element z materiału piezoelektrycznego albo jak to woli z plastiku lub czegoś podobnego .Nie znam się na tym bo "rury to nie moja bajka

Proszę o podanie numeru farbki . Bo fotkami to ja dysponuje .Jak na złość wszędzie są czarno białe zdjęcia z samolotami z LWP .Natomiast w te z muzeum raczej nie uważam za wiarygodne bo albo są spaprane do granic możliwości albo przemalowane farbą jaka była pod ręką

 

Jako bonus dodaje link do strony ,może komuś się przyda jak będzie tą paskudę kleił

Widać tam dobrze ważne szczegóły ,te z fotelami również

 

http://walkaround.rajce.idnes.cz/Iljusin_Il-28_Beagle/#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał kolor osłony na seledynowy,muszę przejrzeć niewielki zasoby dotyczące ił-28.Przysiągłbym,że gdzieś coś takiego widziałem,choc chyba nie dotyczyło to polskiego samolotu.

 

Niestety samolotu już dawno nie używamy (chyba od 1978r) wiec niewielu chyba też zostalo osób mogacy potwierdzić lub zaprzeczyć tym czy innym teoriom,sporo też osób już nie pamieta takich szczegółów,w owym czasie pewnie nikt się nie zastanawiał jaki ma kolor osłona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę radaru pomalowałbym w kolor zielony jak osłony "21".

Jarku, tylko czy to dobry pomysł opierać się na MiG-21? Może odpowiedniejsze będą kolory z MiG-17/19? W końcu Ił-28 to konstrukcja starsza niż ołówek i bliżej mu raczej do 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy tym niebieskim ,bo na wielu zdjęciach z tym samolotem ten najczęściej występuje .w polskiej wersji .Owszem zielony tez jest ale widziałem go tylko w samolotach CCCP .

Instrukcja HpH w której występują dwa malowania ,: Chińskie i Radzieckie właśnie taki kolor preferuje .

Natomiast znalazłem instrukcje malowania Iła z kalek 1:72 i tam zalecają kolor Humbrola 146

 

A tak z innej beczki :

Właśnie wstawiłem do mojego Beawera RC elektryka HobbyKing Plug N Play Aircraft Engine Sound Module System

I coś takiego wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy tym niebieskim ,bo na wielu zdjęciach z tym samolotem ten najczęściej występuje .w polskiej wersji .Owszem zielony tez jest ale widziałem go tylko w samolotach CCCP .

Polska wersja czy polskie malowanie? Można poprosić o jedno takie zdjęcie kolorowe polskiego Iła.

Po co wybierać się do CCCP aby oglądać zielone osłony anten. Polecam bliżej, wycieczkę do Krakowa, Kołobrzegu, Witkowa lub Drzonowa. Można zobaczyć jakie kolory mają osłony nie odnawianych samolotów.

Kolorowe zdjęcia naszych Iłów również są. Trzy które widziałem pokazują kolor bardziej zbliżony do zieleni niż błękitu.

Nie twierdzę jednak, że błękitnych osłon nie było, bo na cz-b zdjęciach czasami mają bardzo jasny odcień. Ale dotyczy to wczesnych zdjęć.

 

Jarku, tylko czy to dobry pomysł opierać się na MiG-21? Może odpowiedniejsze będą kolory z MiG-17/19? W końcu Ił-28 to konstrukcja starsza niż ołówek i bliżej mu raczej do 17.

 

A możesz przypomnieć jaki kolor miały osłony Mig-ów 19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy skończyć te dyskusję Postanowiłem że będzie to kolor jak w instrukcji ,czyli zielony a tak dokładnie to "Russian Green" i taka farbka jest w ofercie M.M. Acryl 4807 ,i co ciekawe tylko jej odpowiednikiem na naszym rynku jest MM autentyk i Paktra A112.

Chetnie natomiast poczekam na rady jak malować bomby ,a są tam o wagomiarze FAB- 250,500 i 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, tylko czy to dobry pomysł opierać się na MiG-21? Może odpowiedniejsze będą kolory z MiG-17/19? W końcu Ił-28 to konstrukcja starsza niż ołówek i bliżej mu raczej do 17.

 

A możesz przypomnieć jaki kolor miały osłony Mig-ów 19?

Ok, może niepotrzebnie wymieniłem tam 19, ale na 17 było więcej kolorów, a przecież bliżej początkom służby MiG-17 do Ił-28, niż MiG-21 ;)

Natomiast jeśli chodzi o kolor osłon na MiG-19, jest to dla mnie temat otwarty. Czy one miały faktycznie kolor ciemny zielony? Na moje oko tam były dwa kolory. Zielony i niebieski (może taki jak wyremontowanej "Marysi"). Chętnie podyskutowałbym na ten temat.

Czas najwyższy skończyć te dyskusję Postanowiłem że będzie to kolor jak w instrukcji ,czyli zielony a tak dokładnie to "Russian Green" i taka farbka jest w ofercie M.M. Acryl 4807 ,i co ciekawe tylko jej odpowiednikiem na naszym rynku jest MM autentyk i Paktra A112.

Chetnie natomiast poczekam na rady jak malować bomby ,a są tam o wagomiarze FAB- 250,500 i 1500

Model Master 4807 Russian Armor Green? O nie. Pomalowałem pare lat temu nim osłonę PFM. Później kupiłem kolejną farbkę i jej odcień zmienił się jakby na gorsze. Na pancerce się nie znam, ale dla mnie to jest bardziej zielony z ich pojazdów lądowych, mundurów czy czego tam, niż ten z osłon.

Kolor dla bomb: FS 26270, Humbrol 126.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.