Skocz do zawartości

AERO mb 200 KP 1:72


holikpzl

Rekomendowane odpowiedzi

Kadłub sklejony nie miałem z tym większych problemów wszystko dobrze pasowało problem był tylko z górną częścią na dziobie ale w końcu się wpasowała

Kadłub ze skrzydłami i sterem wysokości jeszcze na sucho

11abipx.jpg

za fotelami wkleiłem belkę z polistyrenu 2mm bo była tam ogromna szpara

2pt8jm9.jpg

z tyłu też była szpara więc wkleiłem tam dwie płytki polistyrenu ster wysokości tez musiałem troche przeszlifować żeby wszedł na swoje miejsce

1zd930l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model jest już po szpachlowaniu skrzydła i stateczniki przyklejone jeszcze tylko usuwanie szpachli z miejsc gdzie nie powinno jej być i ostatnie szlify

1zf1p3t.jpg

97s2o8.jpg

s4w29w.jpg

fc1thk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witaj, chętnie tu zaglądam, bo lubię nietypowe tematy, a MB 200 stwarza duże możliwości.

Wiele rzeczy robisz pomysłowo, ale brakuje mi nieco dokładności oraz umiejętności skorzystania ze sprawdzonych rozwiązań - np karabiny byłyby jeszcze ciekawsze, gdybyś lufy wykonał z igieł skrzykawkowych.

Powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I linki do sterów z miedzianego drutu nie są ostatnio w modzie. A tak naprawdę to nigdy nie były. Dobrze jest nabyć elastyczna żyłkę, bo ona jest elastyczna właśnie i takim linkom nie grozi "obwis".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero mój drugi model a mój sprzęt jeszcze dość ubogi przy kolejnym modelu pewnie już dostosuje się do wszystkich rad jakich udzielicie mi w tym warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, po co druty, żyłki itp. Ja do tego typu rzeczy używam nitki wyciągniętej z rajstopy. Słyszałem też o naciągach ze ściągacza ze skarpet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zagorzały szmatopłato-maniak mogę powiedzieć, że Spiton ma rację użyj lepiej żyłki. Nawierć otworki, wklej żyłkę - nie musi być bardzo naprężona następnie rozgrzewasz np. igłę i zbliżasz nie dotykając, żyłka pięknie się napina.

Ewentualnie dla krótkich odcinków jak linki popychaczy sterów itp. możesz po prostu użyć cienkiego pręcika wyciągniętego z ramki wtryskowej.

Takie druty są rzeczywiście ostatnio bardzo kontrowersyjne i kojarzą się za bardzo z pewnym jeszcze bardziej kontrowersyjnym modelem ;)

Model wygląda fajnie ale przy następnym spróbuj elementy dorabiać bardziej dokładnie.

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Takie druty są rzeczywiście ostatnio bardzo kontrowersyjne i kojarzą się za bardzo z pewnym jeszcze bardziej kontrowersyjnym modelem ;)

 

Ha:) Widzę, że kontrowersyjność kontrowersyjnego modelu zawitała już pod każdą niemal strzechę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak wyglądały czeskie bomby montowane na tych samolotach bo nie mogę znaleźć jakiegoś wiarygodnego rysunku lub zdjęcia

Jeśli ktoś wie proszę o szybką podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model pomalowany jeszcze pozostało dorobić bomby

b85j53.jpg

214tw7o.jpg

dorobiłem też zaczepy na małe bomby niestety tych bomb nie będzie bo się pogubiły

4qo1h2.jpg

kalki po dwóch tygodniach wiszenia na słońcu

2lc65fs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bomby zrobione,kalki nie siadły dość dobrze najbardziej jest to widoczne na boku kadłuba.

Myśle że to tyle w tym warsztacie.

ZAPRASZAM do galerii

viewtopic.php?f=64&t=43527

 

PS.Dzieki wszystkim za pomoc i wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.