Skocz do zawartości

AERO mb 200 KP 1:72


holikpzl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym warsztacie zajmę się starym modelem którego udało mi się odkupić od kolegi za 5zł którego wujek dawno temu sklejał modele. Problem mam tylko z kalkami bo mocno pożółkły czytałem że wystarczy je wystawić na słońce i po kilku dniach będą białe zobaczymy ile w tym jest prawdy, drugi problem to na jaki kolor pomalować wnętrze jeśli ktoś coś o tym wie niech pisze to na pewno bardzo mi pomoże.

mw4dfo.jpg

2pod4q9.jpg

1584isi.jpg

312zpex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć,

 

Środek MB-200 czechosłowackiej produkcji był szary (jest chyba nawet taka notka w instrukcji), maszyn francuskich w kolorze sable - czyli piasku/szarobeżowym. Ja obecnie robię wersję francuską, gdzie zastosowałem Pactrę A28, która w tej roli w zupełnosci mi odpowiada.

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie składalność tego modelu bo wypraski prezentują się dobrze.

___________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Reggiane Re.2000 - Italeri 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, miałem to cudo na swoim warsztacie, jak jeszcze nie miałem wąsów, brody, zakoli i nosiłem buty na zmianę w granatowym worku.. straszny babol mi wtedy wyszedł, więc chętnie popatrze co można osiągnąć tym zestawem,

 

pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, miałem to cudo na swoim warsztacie, jak jeszcze nie miałem wąsów, brody, zakoli i nosiłem buty na zmianę w granatowym worku.. straszny babol mi wtedy wyszedł, więc chętnie popatrze co można osiągnąć tym zestawem,

 

pozdrawiam

K

 

Mój też, a do tego to był ostatni zestaw przed bardzo długą przerwą i wyszedł mi straszny gniot

 

Także zasiadam i oglądam bo ten model najbardziej zapadł mi w pamięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niektóre sie poprawi

 

 

Z tej miedzi to Ci nie wyjdzie dobrze, lepiej zastosuj twardy drut stalowy - popychacze muszą być idealnie proste...

 

Zamiast drutu stalowego, dużo trudniejszego w dopasowaniu i klejeniu, możesz też użyć okrągłych w przekroju profili polistyrenowych, np. Evergreen o odpowiednio małej średnicy. Czystko, prosto i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Teraz już nie będę zmieniał tych pręcików ,ale na pewno zastosuje je w innych modelach.

A teraz pomalowane już silniki i śmigła

2qnp2mb.jpg

ilbqr7.jpg

Mam jeszcze pytanie co do przeszklonej podłogi na przedzie dzioba czy była taka tylko w wersji francuskiej czy w czeskiej też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Widze że małe zainteresowanie tematem no ale cóz trzeba coś wstawić ,a więc wnętrze gotowe do zamknięcia jeszcze tylko jakieś małe poprawki które teraz zauważyłem okna prawie wszystkie wklejone szyba własnej roboty w podłodze kadłuba wygląda lepiej na zewnątrz niz wewnątrz więc myśle że nie będzie to jakoś specjalnie źle wygłądać.

vnftrn.jpg

wszystkie części pomalowane

hragxi.jpg

stanowisko tylnego strzelca to nieudane brudzenie musze troche rozjaśnić

o0o6qv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.