Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą jaki przeskok w parę lat. Wtedy mirażowe mydło, blaszka WEM-u i jakie było ŁAŁ. Teraz jak popatrzę na te czarnokoty i co mozna by jeszcze na przykład z Micromastera dołozyć, to przeciez ten mój staruszek nadaje się tylko do puszczania w wannie razem z gumowOM kaczkOM :haha: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

Swoją drogą jaki przeskok w parę lat. Wtedy mirażowe mydło, blaszka WEM-u i jakie było ŁAŁ. Teraz jak popatrzę na te czarnokoty i co mozna by jeszcze na przykład z Micromastera dołozyć, to przeciez ten mój staruszek nadaje się tylko do puszczania w wannie razem z gumowOM kaczkOM :haha: 

Ja miałem takie poczucie po tym jak skończyłem swoją korwetę Castle. Com się nadorabiał częsci, nawaloryzował - dział, wind, podwójnych Oerlikonów. 2-3 lata później te wszystki popierdułki sa dostępne w większości przynajmniej albo z BlackCata albo z Micromastera, jak nie z obu naraz. Z czego nie omieszkałem skorzystać przy fregacie. Na tym tle broni się jeszcze dość stary zestaw akcesoriów mostka z NorthStar models, ani Czarny Kot ani Nowozelandczyk nie mają nic fajnie podobnego. PS. Za czasem poprzednim nie tęsknię 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szydercza Gała napisał:

No bo i za czym tu tęsknić Michu. Flowerek to akrurat fajna sprawa, zobaczę jak mi pójdzie ztym Butlerem, jak nie będzie za dużo golgoty, to kto wie? :haha:

Rób tego Butlera, rób - chętnie popatrzę. Podoba mi się on całkiem, całkiem - ten niski mostek i dwie duże wieże na niewielkim kadłubie nadają mu fajną sylwetę. Jakoś ostatnio krąży wokół mnie, nawet kilka po Atlantyku się przez chwilę pobujało. 😉

 

PS. Czy Ty/ktoś inny się orientuje - matrosy brytyjskie. Czapki albo białe, albo granatowe. Kiedy jedne, a kiedy drugie? Pytam, bo właśnie kilku takich gentlemanów pędzluję na fregatkę...

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Hall z Atlantic Models zaanonsował, że Hunt w /350 jest gotów do sprzedaży. Jakość, jak to u niego  od lat niezmienna. Gwoli przypomnienia, Hunta robi też chyba francuski L'Arsenal., można go nawet na mojehobby dostać za 420 zł i chyba jest to model lepszy

358425041_780047380583354_16721751033146

 

https://www.mojehobby.pl/products/Hunt-type-III.html

 

Rozmawiałem tez na ostatniej Babierybie z ludźmi z IBG. Niewykluczają, że zrobią swoje niszczyciele w 1/350, ale to nic konkretnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, socjo1 napisał:

Rozmawiałem tez na ostatniej Babierybie z ludźmi z IBG. Niewykluczają, że zrobią swoje niszczyciele w 1/350, ale to nic konkretnego...

 

A o nowościach w 1/700 nic nie mówili przypadkiem? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, filipsg napisał:

 

A o nowościach w 1/700 nic nie mówili przypadkiem? 😉

 

Ja nie pytałem, oni nie mówili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Starling Models finalizuje prace nad Yarrą (nazwa rzeki w Australii) , przedstawicielem klasy zmodyfikowanych slupów Grimsby o długości 79 metrów. Warto wspomnieć, że Yarra w czasie II wojny światowej służyła początkowo na Morzu Czerwonym a zatonęła 4 marca 1942  w starciu z zespołem m.in. trzech japońskich ciężkich krążowników,  próbując osłaniać konwój uchodzący  z jawajskiej Batawii. Model ma być dostępny w sierpniu, składać się z żywicznego kadłuba oraz pozostałych części drukowanych i blaszanych.

 

HMAS_Yarra_(AWM_016263).jpg

 

354836707_2391080977737534_3299878143550

 

354627138_2391080967737535_5273472634825

 

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, M.A.V. napisał:

a wiadomo kiedy sfinalizują M33 który jest zapowiadany od 2 lat ?    :szczerbol:

Nie. Jakiś czas temu Mike wycofał się z kilku zapowiedzi (m.in. z fregaty Loch :-((( ) więc nie wiem jak jest z tym M33. Generalnie znacznie więcej czasu mu to wszystko zajmuje niż się mu wydawało, więc pora na urealnienie planów i oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wychodzi na to że chcą sprzedać model chińczyków dodając swój zestaw części. przeliczając ich walutę to całość jest w cenie zestawu pontosa do  lhd-1 wasp. ciekawe jaką marżę naliczą sobie europejskie sklepy.

 

essex.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy już mniej więcej, co będzie w pudełku z SSBN OHIO od Riich models:

U.S. Ohio Class Nuclear Submarine (2 Pieces) (RL27004) (Plastic model Other picture1

U.S. Ohio Class Nuclear Submarine (2 Pieces) (RL27004) (Plastic model Other picture2

 

Dwa modele w pudle, pełne kadłuby i dwie wyrzutnie gotowe do otworzenia - jeśli nie zrobili żadnych merytorycznych baboli i da się to złożyć, to spełnią moje oczekiwania w 100% :D  W Japonii cena zapowiadana na równowartość ok. 25 EUR. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.