Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, M.A.V. napisał:

Juliett & Long Bin  ---->  Pit Road

Toti & Sauro  ---->  Grigorov

 

Te zabawki Pitrołda to już ciut wiekowe żywice są. Nie sądzę aby przedstawiały jakąś większą wartość obecnie. A na przesyłkę z Toti od Grigorova czekam już ponad rok. Ponoć coś się z formami stało i czeka na rewitalizację.  

 

Pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, donalyah00 napisał:

A na przesyłkę z Toti od Grigorova czekam już ponad rok....

niestety ta firma tak funkcjonuje...  w trybie "śródziemnomorskim"  (będzie kiedy będzie a teraz sjesta) :haha:

Ja od pół roku czekam na kiosk do TR1700 bo wysłali niekompletny :wpier:

Nie wiem kto tam pakuje towar skoro nie ogarnia 5 elementów w pudełku   

 

EDIT  --------------

 

5 godzin temu, donalyah00 napisał:

Te zabawki Pitrołda to już ciut wiekowe żywice są....

to fakt i teraz już białe kruki - kilka lat temu Julietka była licytowana na ebay'u i poszła do cały wór zielonych

 

 

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, M.A.V. napisał:

Ja od pół roku czekam na kiosk do TR1700 bo wysłali niekompletny :wpier:

Nieźle... Musze się przypomnieć znowu - może coś drgnęło w słonecznej Bułgarii...

 

16 minut temu, M.A.V. napisał:

to fakt i teraz już białe kruki - kilka lat temu Julietka była licytowana na ebay'u i poszła do cały wór zielonych

No jak białe kruki to wartość już wyłącznie kolekcjonerską mają... (w sensie przyrastającego stosu kurzących się, bardzo drogocennych, nigdy nieotwieranych pudełek) :D  

Edytowane przez donalyah00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IronShipWrights  pokazał próbne egzemplarze dwóch zimnowojennych amerykańców typu Tang w 1:350 

(oba w konfiguracji z poczatku lat 70tych)

 

 USS Wahoo  [ SS-565 ] - w wersji podstawowej

wahoo1.thumb.jpg.378b2de1681eb7a535dbf83bc2226a41.jpg

 

wahoo2.thumb.jpg.b8f3cc0268dc5ffc5b6f4b49187ea7da.jpg

 

wahoo3.thumb.jpg.00b1f2b2f91675436c5899e8d99d4f63.jpg

 

 USS Darter  [ SS-576 ] - w wersji z sonarami pasywnymi PUFFS

darter1.thumb.jpg.da42ddcf958248a687a279c299b82bd2.jpg

 

darter2.thumb.jpg.61646cbbc9be9404b051dde59e377967.jpg

 

darter3.thumb.jpg.df839d9ab34cd5148bb9d1a4eefa7f65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nowy ale ile można oglądać wersję Jamata z 1945? Tylko opelotkę przeplataną opelotką na nim widać...  Wersja z 1943 była dla mnie optymalna - nadal 12 luf 155 mm ale już zamontowano anteny radaru na  głównym dalmierzu oraz widać było raptem 4 potrójne, otwarte 25-ki przed i za burtowymi wieżami 155 mm.  Widzę, że pokład jest w całości deskowany (co ew. umożliwiałoby wczesne wersje) ale render już w obowiązkowej wersji kamikaze... 😐

Pozdrawiam, Marek

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, jako mocno zainteresowany, ale tez średnio zorientowany - czy merytorycznie jest lepszy, a może znacznie lepszy niż nowa edycja Tamiya ?                                                                                                                                                                                                                                                                           Zdania o tej Tamce były mocno podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@donalyah00 -  bułgarski ancymon wysłał ci już toti'ego ? 

bo zapowiedział w 350 wersję zmodernizowaną - czyli to ta konfiguracja którą można zwiedzać w Mediolanie

toti-bis.jpg.e094751c9e08a95db253b61ebb036d06.jpg

 

 

EDIT  ---------------------

 

MikroMir pokazał pudło do jankesa - ma być w sprzedaży od lutego   :mrgreen:

11.thumb.jpg.ea096d9c7e7f9d4f59111d9cef022c32.jpg

zawartość w klasycznej szortranowej jakości :

12.thumb.jpg.179a419fdfdb05898f3c8f2c251ee66f.jpg

 

13.thumb.jpg.b5447b6e23077a124a86caf28539419c.jpg

bardzo cieszy fakt że podzielili kadłub a wyrzutnie są na nakładce bo to sugeruje że będą przygotowywane kolejne wersje

 

 

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, M.A.V. napisał:

bułgarski ancymon wysłał ci już toti'ego ? 

bo zapowiedział w 350 wersję zmodernizowaną - czyli to ta konfiguracja którą można zwiedzać w Mediolanie

Widziałem. :) Przesłałem już mój adres do wysyłki. Podzielę się fotkami jak już listonosz go przytarga. :)

Pozdrawiam, Marek

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

StarlingModels pokazał Yarrę ---->  do kupienia za 89 funciaków + cło/myto/haracze

 

3.jpg.745d8b816ccdf8d50204a673fcb4ac73.jpg

 

5.thumb.jpg.5fb5c801c0a84c0f25c0cf55fafc75b5.jpg

 

6.thumb.jpg.382484904d25abc16e8edcd8d8c33603.jpg

 

8.thumb.jpg.12e67dd1908d229bea02af02de82aeda.jpg

 

9.thumb.jpg.ab5f86960c6ddcf695c863c6aafd6a64.jpg

 

Zaakcentowane poszycie kadłuba, fajne detale 3 D... (Wreszcie!) grzybkowe wywietrzniki nie są odlane razem z pokładem, co utrudniało bardziej subtelne malowanie. Jeśli schody, schody, schody  po druku 3D nie będą zbyt widoczne, będzie bardzo fajny model z wielce efektownym malowaniem i ciekawą, a na koniec wręcz dramatyczną/bohaterską historią oryginału. Choć ja akurat kupna nie planuję. Za to bardzo chętnie obejrzę u kogoś na warsztacie!

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy o tym było, czy  nie było, ale wysyp niemieckich WojennorybackichKutrów trwa. Tym razem Special Hobby pokazuje swoją zapowiedź w 1/72. Może ktoś się ucieszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd taka fascynacja KFK we wszystkich możliwych skalach (jest już 1/350, chyba też 1/144, a teraz to).

 

Jakoś strasznie niszowy temat, na mój gust, ale w sumie to Niemcy narobili ich ponad 500, pływały po wojnie w większości krajów Europy, więc może jest jakiś potencjał. Jeden pływał nawet po wojnie u nas (DP 53), chociaż nadal trwają dyskusje, czy to był KFK, materiału zdjęciowego na jego temat praktycznie brak.

 

Co do produktu Special Hobby poczekam na jakąś recenzję składalności. Walczyłem kiedyś z Vesikko i spasowanie było tragiczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sampo napisał:

Ciekawe skąd taka fascynacja KFK we wszystkich możliwych skalach (jest już 1/350, chyba też 1/144, a teraz to).

 

Jakoś strasznie niszowy temat, na mój gust, ale w sumie to Niemcy narobili ich ponad 500, pływały po wojnie w większości krajów Europy, więc może jest jakiś potencjał. Jeden pływał nawet po wojnie u nas (DP 53), chociaż nadal trwają dyskusje, czy to był KFK, materiału zdjęciowego na jego temat praktycznie brak.

 

Co do produktu Special Hobby poczekam na jakąś recenzję składalności. Walczyłem kiedyś z Vesikko i spasowanie było tragiczne..

Bo jest dobrym dodatkiem dioram morskich i portowych, a w 350 dobrym kontrapunktem do większych jednostek lub pomysłem na szybki projekt?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 21:46, M.A.V. napisał:

za 89 funciaków + cło/myto/haracze

i to uważam za najgorszy element brexitu :) koszty modeli z Anglii wzrosły 2x ... 

co zamówię to place takie cło ze teraz to już pilnuje się bardzo ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, laskonogi napisał:

i to uważam za najgorszy element brexitu :) koszty modeli z Anglii wzrosły 2x ... 

co zamówię to place takie cło ze teraz to już pilnuje się bardzo ... 

Modeli jak modeli. Przesyłki książek również - i również zdarza się zapłacić cło nawet za książkę. Oraz czeka się nawet miesiąc. No cóż - sami chcieli, a teraz płaczą...

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.