Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wallace zobacz szybko na allegro, tam jest Kongo Aoshimy za 390, taniej sie dotychczas nie kupowało (No chyba że upierasz sie przy Fujimi)

 

Z moich doświadczeń wynika, że o wiele lepiej są pakowane modele spoza naszej ojczyzny przysyłane. Jedyne złe doświadczenie miałem z Kirishimą Aoshimy 1:350, połówki kadłuba odpadły od ramek, ale to nie była wina przesyłki tylko wstrząsów i złego rozmieszczenia wyprasek w pudełku przez producenta.

 

Własnie zaczynam robić Kongo i ze wszystkimi możliwymi blachami liczba części przekracza 1000. Jednocześnie cieszy to i przeraża.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wallace zobacz szybko na allegro, tam jest Kongo Aoshimy za 390, taniej sie dotychczas nie kupowało (No chyba że upierasz sie przy Fujimi)

Wiem, oglądam to od 2-3 miesięcy. Nikt się nie kusi, może więc jeszcze trochę spadnie Ps - nie znam różnicy między Fujimi i Aoshimą, nie pracowałem z żadną z tych firm...
Własnie zaczynam robić Kongo i ze wszystkimi możliwymi blachami liczba części przekracza 1000. Jednocześnie cieszy to i przeraża
no proszę, a gdzie warsztat ? ? ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że o wiele lepiej są pakowane modele spoza naszej ojczyzny przysyłane. Jedyne złe doświadczenie miałem z Kirishimą Aoshimy 1:350, połówki kadłuba odpadły od ramek, ale to nie była wina przesyłki tylko wstrząsów i złego rozmieszczenia wyprasek w pudełku przez producenta.

 

Akurat nie miałem nigdy dużych problemów z pudłami z Polski, ale oczywiście każdy ma inne doświadczenia. Co do Kongosów Aoshimy to niestety podobno normalna rzecz z tymi połówkami kadłuba i chyba każdy egzemplarz to ma. Po prostu w pudle jest za mało miejsca i "firmowo" zgina się ramkę z kadłubem na pół, co powoduje ten właśnie skutek, który opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przypadek to inne "kwiatki" ja miałem nieco pogięte pudło i powyginane części kadłuba - lekko powykręcane na boki... tak czy inaczej wypada tylko mieć nadzieję, że nadawca i kurier zadbają o należytą uwagę - w końcu to delikatne przesyłki

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tutaj zamieszczałem informacje o moich wypocinach nie było źle jak zrobiłem osobny wątek zaraz go zamknięto co zrobiłem nie tak???? bardzo proszę "ŻYCZLIWEGO" o usuniecie wszystkich moich postów, kolejny raz przekonuje się o możliwościach polskich modelarzy internetowych - pozdrawiam i żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to , ze to nie afisz ogłoszeniowy . Jeżeli chciałeś reklamować swoje produkty , mogłeś o to zapytać administrację .

 

Co by było , gdyby każdy zamieszczał tu darmową reklamę swoich produktów ? Bo skoro Ty mógłbyś lufy , to dlaczego producent ręczników, albo szczoteczek do zębów nie ?

 

To pisałem , ja . Jarząbek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że z drugiej strony to była chyba bardziej informacja o nowościach, niż reklama.

Przynajmniej ja to tak odebrałem - szukam luf w tej skali od pewnego czasu i temat zibiego bardzo mi się przydał.

Pamiętam sytuację z postami zamieszczonymi przez flyhawkmodels, reakcja adminów nie była jednak chyba tak szybka i ostra...

Swoją drogą - jeśli to jest dział z nowościami, to gdzie zamieszczać informacje o nich, jak nie tutaj? Skąd mielibyśmy się dowiadywać o tych nowościach, jak nie stąd?

 

Z mojej strony to tyle.

Rozumiem decyzję administracji, ale też rozumiem rozgoryczenie kolegi.

 

Pozdro,

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko pokazać swój nowy projekt dla Abera abyście mogli go poznać co juz tutaj robiłem nie raz,ale jak widać lepiej robić ręczniki niż projekty dla "kolegów modelarzy" albo iść się ochlać, chociaż nie lepiej jest anonimowo bić pianę na forach internetowych, zwłaszcza modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano różnica jest taka, że jeśli jesteś przedstawicielem firmy/współpracujesz z jakąś firmą/czerpiesz z tego korzyści materialne/reklamujesz cokolwiek* to musisz mieć zgodnie ze stosownym punktem regulaminu zgodę administracji, hough

*wybrać właściwe do swojego przypadku

 

i nie ma znaczenia, że łamałeś go już wcześniej

 

sam nie do końca się zgadzam z takim podejściem... ale to moje własne zdanie (i nie będę go teraz rozwijał), jak napisał wielkamucha

Rozumiem decyzję administracji, ale też rozumiem rozgoryczenie kolegi

ciekawi mnie jedynie czy Twój temat w myśl zasady równości zniknie tak samo jak tematy flyhawka

 

Jędrek

ps. swoją drogą to w czym problem? łatwiej się unieść i żalić niż napisać do administracji o zgodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jedynie czy Twój temat w myśl zasady równości zniknie tak samo jak tematy flyhawka

 

Spoko Jędruś. Skąd te wątpliwości

 

Śmieszy mnie w tej całej sytuacji fakt, że taka firma jak ABER zamiast porozmawiać oficjalnie z Administracją o reklamie swoich produktów np. w słupie ogłoszeniowym próbuje robić to od drugiej strony i to pod obcym nickiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pewnie chciał dobrze, szkoda że nie dogadał się wcześniej z administratorami. I na pewno za nerwowo reaguje

...

mam nadzieję, że uda się wypracować jakiś kompromis.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Jędruś. Skąd te wątpliwości

to tylko ciekawość czy będzie po równo, po prostu obserwuję sobie te działania

kolega pewnie chciał dobrze, szkoda że nie dogadał się wcześniej z administratorami

kolega dobrze wiedział, że nie można reklamować bez zgody administracji ale jak widać łatwiej jest kombinować niż działać zgodnie ze zwyczajami w danym miejscu przyjętymi

 

Jędrek

ps. okoniasty... mam wrażenie, że przeoczyłeś info o Groznym i Gołowko w 1:700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator Główny
Chciałem tylko pokazać swój nowy projekt dla Abera abyście mogli go poznać co juz tutaj robiłem nie raz,ale jak widać lepiej robić ręczniki niż projekty dla "kolegów modelarzy" albo iść się ochlać, chociaż nie lepiej jest anonimowo bić pianę na forach internetowych, zwłaszcza modelarskich.

 

Wystarczyło, żeby ktoś z firmy Aber poprosił o możliwość pokazywania swoich projektów. Nikomu nie chciało się poniżyć i skontaktować z dupkami z jakiegoś Modelworku. Czego wymagasz? Zacznij pisać do kolorowych wydawnictw i pokazywać to, przecież to tylko dla naszego, modelarzy dobra. Na pewno poświęcą swoje strony dla Twego żądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się powtórzę, bo Ciebie na pewno to zainteresuje (mnie już 700-tka przestała)

Pit-Road zapowiedziało na lipiec dwa modele krążowników Kynda w 1:700 a mianowicie Grozny i Admirał Gołowko

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się powtórzę, bo Ciebie na pewno to zainteresuje (mnie już 700-tka przestała)
z jednej strony, można z nich (700-tki) zrobić ciekawą kolekcję, która zajmuje niewiele miejsca. I wyda się mało i wybór przeogromny. Z drugiej zaś, 350-tka pozwala na umiejscowienie na modelu więcej detali i dodatków, przez co robota jest i dłuższa i ciekawsza

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mamy już blaszkę do Repulse w 1:350, jest wsród nowości WEM, także drzwi do okrętów brytyjskich oraz osobno sprzedawna (z wcześniejszego modelu żywicznego WEM) blaszka do S-100 (wszystko w tej samej skali), co akurat mnie ucieszyło gdyż ta z modelu Bronco jest taka sobie...

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy zapowiedź na stronach Trumpetera:

 

http://www.trumpeter-china.com/war513/products/en_message.asp?id=745

 

Myślę, że Graf Spee będzie miał wzięcie.

 

Czy ktoś może wie czy nowe modele Trumpetera (Richelieu,Repulse, Prinz Eugen) są (lub będą) lepszej jakości niż np San Francisco, który miałem w swych rękach i nie zachwycił mnie szczegółowością?

 

pozdrawiam

tcl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czy nowe modele Trumpetera (Richelieu,Repulse, Prinz Eugen) są (lub będą) lepszej jakości niż np San Francisco, który miałem w swych rękach i nie zachwycił mnie szczegółowością?

 

Dwa grosze.

SF to bardzo przyzwoity model Trumpka – nie jest superfinezyjny, ale nie ma poważnych wad. Richelieu ma ich bardzo dużo – jest to jeden z mniej udanych ich produktów. Repulse ma zły kształt tylnej nadbudówki na rok 1941. Prinza chyba nikt jeszcze nie widział poza fotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma
czyli generalnie jedyną metodą jest odwiedzanie stron producentów i szukanie blach, jakie oferują ? Szkoda, że w momencie kiedy decydujemy się na model wzbogacony o blaszki, trzeba go wybierać w oparciu o dostępność zestawów waloryzacyjnych...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre sklepy internetowe "podpowiadają" produkty związane z modelem, poza tym lista taka musiałaby obejmować także zestawy uniwersalne (np. trapy IJN, drzwi RN itd. itp.)

 

do popularnych modeli zazwyczaj po pół do roku można już dostać na rynku dodatki dedykowane, czasami szybciej jak temat mocno popularny (patrz Repulse i blaszka WEM )

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.