Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

donalyah00 nie, nic tam nie kupowałem, poczekam aż u nas będzie, pewnie... w podobnej cenie jak pierwszy wypusk

 

wkrótce także U-booty z Bronco, obrodziło w nie na wakacje

 

Jędrek

ps. Wallace, miałem na myśli wpierw swoje pytanie a potem postulaty użytkowników odnośnie wątków z Takao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace, miałem na myśli wpierw swoje pytanie a potem postulaty użytkowników odnośnie wątków z Takao
aaa, to ok - mnie najbardziej bolą niedokończone albo zawieszone relacje (bez aluzji ) - ale jest tyle fajnych i zaczętych modeli, których autorzy zarzucili relacje... ehh...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

dzisiaj tj. 01.06. w HLJ Akagi 1/350 ma obniżoną cenę o 35%

http://www.hlj.com/product/HSGZ25

 

oraz Yukikaze 0 40%

http://www.hlj.com/product/TAM78020

 

oraz trochę innych modeli i dodatków

http://www.hlj.com/scripts/specialsale/?GenreCode=Nav&fb=0&nc=760

 

Pozdrawiam Cypis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cypis, zaczyna się robić ciekawie, bo to znaczy, że cena zeszła troszeczkę poniżej 1000 PLN. Choć i tak jak dla mnie to za wysoka półka (cenowa)... tak czy inaczej, może zaczną obniżać i obniżać... (pobożne życzenia)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak porównując na oko do innych skal, racjonalne ceny dla 1/700 powinny się zamykać w 100-150 PLN, jak sądzisz ?

...

 

Przedział cenowy 100-150 jest całkiem uzasadniony, ale trochę szkoda że to musi być akurat górna granica . Tak porównują cenę detaliczną nowego Kongo (1/700) np. z hjl to wychodzi w zaokrągleniu 90 zł. Pytanie tylko jak teraz stoją ceny przesyłki z dalekiego wschodu? Bo to właśnie one mogą podbijać cenę. Zresztą za rok czy dwa będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ceny ciekawszych modeli w skali 1/350 (tak strzelając od 200 w górę), za tę samą kwotę można by w 1/700 złożyc wspaniała kolekcję. Z drugiej strony, nierzadko większa skala = więcej elementów i dłubania na dłuuugie wieczory (dnie zresztą też ). Tak więc mając do wyboru, wolę wydać odkładać po 100 miesięcznie i raz na 4-5 m-cy sprawić sobie zestaw, zawierający 500 elementów (model + dodatki). Wracając do tematu, takie hobby mamy i trzeba się liczyć z wydatkami.

...

Osobiście uważam, że warto, bez cienia wątpliwości.

...

Co do wysyłek - Wysyłanie nawet z drugiego końca świata różnych rzeczy jest tak rozpowszechnione, że ceny usług spadają. Niemniej jednak cały czas opłaca się zamawiać większe pakiety (np. model + dodatki + farby albo 2 modele + reszta...). Najważniejsze, by model do nas dotarł cało i zdrowo - bez wygięć.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słychać tu i ówdzie ceny modeli powinny wrócić już niedługo do normalnego poziomu, bo poziom sprzedaży drastycznie zmalał, dowodem na to są ceny nowości z Trumpetera - 1 tribal ponad 70 a drugi już 50, jeszcze moment i Dragon spadnie bo 121 za Tirpitza to ciut za dużo, no i pytanie 150 to kwota końcowa czy dopiero wyjściowa - jakie dodatki wypadałoby kupić a jakie pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak teraz stoją ceny przesyłki z dalekiego wschodu?

w HLJ cennik wysyłek jest podany na stronie, większe i droższe rzeczy wysyłają EMS, mniejsze SAL (np. pokład do Nagato tak mi wysłano) co jest tańsze (ale zdaje się bez możliwości śledzenia przesyłki), generalnie kupując w HLJ i otrzymując przesyłkę EMS musisz liczyć się również z zapłaceniem VAT i drobnych dla poczty za pobranie VAT i dostarczenie dokumentów z odprawy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HLJ EMS-em musowo wysyła wszystkie droższe modele (jakoś tak od 15 000 jenów) przy mniejszych kwotach jest wybór SAL czy EMS. Generalnie niektóre większe SAL-e też mogą być śledzone – nie wiem czy zależy to od wartości, wielkości paczki czy jeszcze czegoś innego. Przy czym SAL nie stanowi niestety zabezpieczenia przed cłem :(, bo HLJ deklaruje kwotę i na tych i na tych. Generalnie ceny przesyłki dużych pudeł z Japonii są spore – to jakieś 5000-7500 jenów, stanowi to więc dużą cześć kosztów. :(

 

Przy okazji są już nowe fotki Nagary z Aoshimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Sebaar w martoli jest strasznie drogo, przesadzaja z marżą, w szczególności przy nowościach. Na stronie maja napisane, że to najstarszy sklep modelarski w Polsce, zapomnieli napisać że najdroższy (może to za wysługę lat)

 

Najlepiej kupować w Hongkongu (www.hobbyeasy.com), tam przesyłka jest zależna tylko od wagi i za wielki model 1:350 wynosi około 100 PLN.

pozdrawiam

tcl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kontekście tego co pisałem ostatnio o różnicy pomiędzy indywidualnym importem a prowadzeniem sklepu z ciekawości zerknąłem na nowości w Martoli: Pit-Road i Interallied ale może kiepsko i za krótko szukałem bo nie mogę znaleźć porównania cenowego... jeszcze jakieś polskie sklepy sprzedają te modele?

 

tak w ogóle nie wiem w czym problem z narzekaniem, jestem klientem i kieruję się portfelem, jeśli widzę w Martoli model Trumpka, który kosztuje mnie taniej niż sprowadzenie z hobbyeasy (bywa i tak) to go kupuję u nich, dla odmiany jeśli podobny model z Fujimi czy inszej Aoshimy wychodzi mi taniej z Chin to go tam kupuję

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się przejechałem na tym, że co sklep to inna cena. Przykładowo : Sklep A zaproponował mi La Redoutable za niecałe 30 pln, a sklep B 70 pln - za to samo pudło. Zgadzam się z Jędrkiem, jest teraz duży wybór wśród sklepów rodzimych i zagranicznych, wysyłki nie są tak skomplikowane, można przebierać i wybierać

...

mam pytanie do ściągających zza granicy - czy modele są profesjonalnie zabezpieczone przed podróżą, czy zdarza się, że docierają powyginane ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do ściągających zza granicy - czy modele są profesjonalnie zabezpieczone przed podróżą, czy zdarza się, że docierają powyginane ?

na te kilkadziesiąt przesyłek nie pamiętam by coś ucierpiało, nawet jeśli jakieś pudło było pogięte lub wgniecione to zawartość ocalała, inaczej by utkwiło mi w pamięci

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo (o ironio losu) asortyment z rodzimego rynku przyszedł pogięty. O blaszkach do Musashi pisałem przy okazji warsztatu; do tego dochodzi pogięty kadłub Ohio i Kurska - pogięte pudełka świadczą o tym, że w czasie transportu leżało na nic coś cięższego, co spowodowało trwałe odkształcenie plastiku Na szczęście z opakowywaniem jest coraz lepiej. A dodatkowo, gdy zamawia się coś drogiego z drugiej części świata, zawsze można przesyłkę ubezpieczyć - ciekawe tylko, czy koszty takiego ubezpieczenia są wysokie ? A może po prostu wystarczy nakleic nalepkę Uwaga Szkło ! ?

...

Co prawda teraz mam co robić, ale jak kiedyś skończę Musashi to moim następnym zakupem będzie najprawdopodobniej Kongo (Jędrek, dzięki za in-box'a ) - i trzeba się będzie zorientować skąd się najbardziej opłaca go ściągnąć...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesyłka może iść nawet i z Hawajów bo tam jest fajny sklep ale i tak na końcu jest najlepsze ogniwo tegoż łańcucha zwane Poczta Polska a to juz jest różnie - Lucky i Hlj pakuja w firmowe kartony, Hobby tylko w papier, a najlepiej wysyłaja z goldsa niby tylko koperta ale wkład pancerny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby tylko w papier

a które Hobby? zarówno z Hobbyeasy jak i Hobby Search zawsze przychodziło do mnie w kartonie, bez względu na to czy były to blaszki czy model

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Co prawda teraz mam co robić, ale jak kiedyś skończę Musashi to moim następnym zakupem będzie najprawdopodobniej Kongo (Jędrek, dzięki za in-box'a ) - i trzeba się będzie zorientować skąd się najbardziej opłaca go ściągnąć...

...

 

To chyba taniej niż w IBG nie dostaniesz, bo tam mają jeszcze z dostawy sprzed kryzysu

 

A z dostawą paczki jest różnie – nawet jak idzie w kartonie, to może się coś lekko pogiąć, przy takiej ilości przesyłek i dalekiej drodze do przebycia wszytsko jest możliwe. Najgorzej jak uszkodzą się jakieś części, albo coś połamie. To na szczęście ekstremalne przypadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba taniej niż w IBG nie dostaniesz, bo tam mają jeszcze z dostawy sprzed kryzysu

Dzięki co prawda nigdy nie zamawiałem zza gramanicy, ale kiedyś trzeba zacząc - zamawiałem z Lądka, Lądka Zdrój

A z dostawą paczki jest różnie – nawet jak idzie w kartonie, to może się coś lekko pogiąć, przy takiej ilości przesyłek i dalekiej drodze do przebycia wszystko jest możliwe. Najgorzej jak uszkodzą się jakieś części, albo coś połamie. To na szczęście ekstremalne przypadki...
To i tak nie zależy od nas, tylko od nadawcy, My jedynie możemy ew. paczkę ubezpieczyć i w przypadku poważnych uszkodzeń walczyć o odszkodowanie. Ale chyba nie ma co się na zapas martwic, tym bardziej że po opiniach tu zamieszczonych widzę, że sklepy raczej dbają o odpowiednią ochronę w czasie transportu. Wiadomo - klient zadowolony z ceny i dostawy - wróci. Niezadowolony - nie dość, że odejdzie, to rozpowie dookoła...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG -> znaczy nie musisz zamawiać za granicą

http://www.ibg.com.pl/

 

swoją drogą nie przeszkadzają Tobie kazamaty w modelu Fujimi? w powszechnej opinii nie są poprawne

 

EDIT: Pit-Road zapowiedziało na lipiec dwa modele krążowników Kynda w 1:700 a mianowicie Grozny i Admirał Gołowko mam nadzieję, że za jakieś czas pokażą się 350-ce

 

Jędrek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.