Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 11.12.2022 o 10:36, socjo1 napisał:

para w kotle i nity w kadłubie.

te sa njafajniejsze a jeszcze jak mają boczne koła to juz w ogóle wypas :) ale tego jak na lekarstwo 

 

W dniu 11.12.2022 o 15:19, Szydercza Gała napisał:

niszczyciele w ogóle są fajne.

zgadzam sie w całej rozciągłości :) ale bocznokołowce fajniejsze 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, laskonogi napisał:

 jeszcze jak mają boczne koła to juz w ogóle wypas :) ale tego jak na lekarstwo

a masz tą piękną ślicznotkę "made in PL" :

https://www.mojehobby.pl/products/HMS-Queen-of-Thanet-1942-r..html

w dodatku w jedynie słusznej skali  :haha:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M.A.V. napisał:

tą piękną ślicznotkę "made in PL" :

nie moze być inaczej - jeno dokumentacji mało ale nadejdzie jej czas, na razie ugrzęzłem w 144 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, laskonogi napisał:

nie moze być inaczej - jeno dokumentacji mało ale nadejdzie jej czas, na razie ugrzęzłem w 144 :)

 

Swoją drogą, mógłbyś nie kisić tej swojej budowy w jakiś odmętach Internetu, tylko normalnie po ludzku wrzucać na Forum - wszak bardzo fajnie Ci wychodzi!

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, socjo1 napisał:

tylko normalnie po ludzku wrzucać na Forum

wywiad pracuje 😉

 

no tak masz rację:)  ale jakos sie tak zbieram co by tu tez coś zamieścić ze się zebrać nie mogę - ale dobra czuje się postawiony do pionu poprawie się :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

grecki producent HSM wypuścił dwa typy okrętów podwodnych służące pod grecką banderą (oba produkcji niemieckiej)

 

1) jednostka klasy Poseidon (zmodyfikowany niemiecki typ 209)

submarine-type-209_1.jpg.9d9b5dd37ae1ed9f2639ed01661103b2.jpg

 

2) jednostka klasy Papanikolis (zmodyfikowany niemiecki typ 214)

submarine-type-214_1.jpg.6c5eb3ef923be6e9af712058d35ba522.jpg

 

oba modele są "z drukarki" , dostępna są też w skali 700

submarine-type-214_2.jpg.4a86c2c8e7234e237c18db15c6b8451f.jpg

 

submarine-type-214_4.jpg.cc6eb4ca533496511c5285f8435c1a13.jpg

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

fujimi wpadło na pomysł że wyda mostek fuso wraz z podstawką. mostek pochodzi z pełnego modelu w skali 1:350.  mogli by się wysilić i zrobić to samo w skali 1:200.

10956232b.jpg

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a także wznowienie tejże samej fregaty w 1/350. Podobno większość detali ma być drukowana przez Black Cata i w ogóle cały model ma być "highly improved".  Ciekawe, czy porawią babole z pierwowzoru - w 1/700 to nie wygląda dobrze, wszystko co było źle, to dalej jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh....   jakoś w ogóle do mnie nie przemawiają takie fragmentaryczne modele... \

mostki, kominy, fragmenty pokładów, solo wieże...  a już szczyt szczytów to kotwica do Jajmato  - jak zobaczyłem preorder tego takoma za 40$ to byłem pewny że to jaja na prima aprilis :haha:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiecie ale w border model planuje wydać do swojej Kate  fragment akagi również 1/35. taka diorama z ataku na pearl habor.  na twitterze śmigały już testowe składaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, M.A.V. napisał:

eh....   jakoś w ogóle do mnie nie przemawiają takie fragmentaryczne modele... \

mostki, kominy, fragmenty pokładów, solo wieże...  a już szczyt szczytów to kotwica do Jajmato  - jak zobaczyłem preorder tego takoma za 40$ to byłem pewny że to jaja na prima aprilis :haha:

 

Bo ja wiem?...

Wieża w przekroju + to co poniżej pokładu - prezentacja ciekawego i skomplikowanego podzespołu, który nigdy na zwykłym modelu nie będzie widoczny.

1/35 fragment u-boota - to chyba dla miłosników pancerki i figurek. Można poszaleć przy malowaniu, jakąś scenkę zaaranżować - a przy tym nie jest to tak gargantuicznie wielkie jak cały okręt.

Kotwica to już chyba rzeczywiście dla ostrych fetyszystów...

 

Ja kiedyś miałem taką perwersyjną fanzazję, że mógłbym robić same dzioby od b-24 i b-17, tylko po to żeby naklejać i eksponowac kolejne nose-arty. Potem przyklejamy na drweniany placek, myk na scianę i mamy kolekcję lepszą, niż myśliwskie poroża ;-).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, socjo1 napisał:

...mógłbym robić same dzioby od b-24 i b-17, tylko po to żeby naklejać i eksponowac kolejne nose-arty. Potem przyklejamy na drweniany placek, myk na scianę i mamy kolekcję lepszą, niż myśliwskie poroża 😉

 

MEM.jpg.e7813b9670c868e1342fff0379019310.jpg

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Lepszy interes zrobią po przeskalowaniu tego do 48 i 72, wtedy samolociarze będą mieli fajny podstawek do eksponowania swoich zabawek.

To jest tylko mały dodatek do ich Kate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.