Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.07.2022 o 11:14, bsnt3k napisał:

Możesz zrecenzować ich modele? Jak u nich z poprawnością względem dokumentacji? Od dawna się im przyglądam ale myślałem że jak są do pływania to są do niczego. 

Jesli idzie o soryu miałem możliwość obejrzenia go z bliska niestety jest bardzo duzo błędów drukarskich pozatym ogrom szpachlowania wlasnie z powodu tych łączeń kadłuba.jednym słowem nie….odpada. Jesli idzie o skale 1:200 juz jest lepiej ale nadal kadłub jest u nich dzielony aby zmieścił sie w pudełku😬 chociaz z poprawnością chistoryczna jest juz znacznie lepiej to jednak skala 1:200 jest dla mnie zbyt wielka….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Yamamoto napisał:

Widziałem i musze przyznać to plus dla aoshimy ze zauważyła ze sa błędy w modelu o stara sie teraz je poprawić 

To jest wznowienie poprawek z 2015r. W Kongo one nie dziwią bo ten pancernik w 1:350 wydało również fujimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

Jest już znana cena za trałowce od Kociaka:

https://blackcatmodels.eu/en/us-navy/369-admirable-class-minesweeper.html

Trzeba przyszykować stóweczkę ojrasów :szczerbol:

Nie poraża cię słaba jakość detali? Na materiale filmowym można stopklatkować praktycznie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bsnt3k napisał:

Nie poraża cię słaba jakość detali? Na materiale filmowym można stopklatkować praktycznie wszystko.

Nie poraża, ja i Mav posiadamy juz w swojej kolekcji modele kociaka i jakość detali jest poprostu cudowna.pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bsnt3k napisał:

Nie poraża cię słaba jakość detali?

akurat od Kociaka druk 3D bardzo wysokiej jakości , a kto lubi zegarmistrzowską robotę i klimaty z 700 to zawsze można własnoręcznie coś podorabiać

 

 

EDIT ----------------

wyjaśniła się sprawa tego dziwnego ostatnio zapowiedzianego Taszkienta ----> to będzie 700 :

https://www.modellbau-koenig.de/Ships/Ship-Models-1-700-smaller/Soviet-Union-ships-1-700/Russian-Destroyer-Taszkient-1940-1-700

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mają tempo....  wznowienie jankesów i faszystów zapowiadali jeszcze w 2019....

potem na rynek rzucili tylko zerstörery w dodatku w ilości szczątkowej, które się wyprzedały w 2 miesiące i zapadła cisza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.07.2022 o 13:10, bsnt3k napisał:

Ok, widzę że kozak jesteś. Nie mogę się doczekać twojej recenzji w porównaniu ze rzeczywistością.

To ja jestem trzeci kozak. Mam Black Cata Flowera i to jeden z najlepszych modeli jakie widziałem. PS. Staram się modele robić, a nie je tylko mierzyć, makrofotografować i o nich pisać. To trochę inna optyka.

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, socjo1 napisał:

PS. Staram się modele robić, a nie je tylko mierzyć, makrofotografować i o nich pisać. To trochę inna optyka.

Nie żebym się czepiał ale do tego również chyba służy takie forum 🤦

 

Co do modelu to kwestia gustu. Ja bym zamienił kilka elementów na blachę.

 

 

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Panie Plan, ocena modelu wykonana przez teoretyka czy innego modelarza śledczego jest o wiele mniej warta od opinii wydanej przez kogoś, kto ma doświadczenie praktyczne. Przykładanie do planów to tylko część recenzji, równie ważna a dla niektórych ważniejsza, jest ocena podziałów technologicznych elementów w formach, tego w jaki sposób pocięto elementy itd. Gdybyście obaj napisali recenzje tego flowera, to ja osobiście poważniej potraktowałbym to co napisał Michu, bo wiem że lepi i jego opinia na temat sklejalności czy podziału elementów poparta byłaby doświadczeniem.

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Widzisz Panie Plan, ocena modelu wykonana przez teoretyka czy innego modelarza śledczego jest o wiele mniej warta od opinii wydanej przez kogoś, kto ma doświadczenie praktyczne. Przykładanie do planów to tylko część recenzji, równie ważna a dla niektórych ważniejsza, jest ocena podziałów technologicznych elementów w formach, tego w jaki sposób pocięto elementy itd. Gdybyście obaj napisali recenzje tego flowera, to ja osobiście poważniej potraktowałbym to co napisał Michu, bo wiem że lepi i jego opinia na temat sklejalności czy podziału elementów poparta byłaby doświadczeniem.

W modelach które wychwala twój kolega nie ma tego finezyjnego dzielenia technologicznego a elementy cięte są banalnie ot wydruki poszczególnych elementów w całości. 🤦 Producent udostępnia instrukcję, wykaz części, w internecie znajdziesz zdjęcia rzeczywistych wydruków, ty też możesz się temu przyjrzeć nie uwierzysz ale bez wydawania 90ojro 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, slawekmalysek napisał:

Gdzie można je dostać?pytam bo ostatnio licytowalem na jejbaju i jakiś koleś podbił cenę myoko do 590 ojro

A może to był wlasnie pan bsnt3k😂i cie przebił ale cena masakruje.bez sensu Aoshima wznawia pomału swoje modele wiec za jakis czas bedzie pewnie za nie wiecej niz 100 euronow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.