Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Yamamoto napisał:

A może to był wlasnie pan bsnt3k😂i cie przebił ale cena masakruje.bez sensu Aoshima wznawia pomału swoje modele wiec za jakis czas bedzie pewnie za nie wiecej niz 100 euronow

Może tak było 😁🤣

Oby tak było z tymi wznowieniami bo zależy mi tylko na myoko 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 19:55, slawekmalysek napisał:

Gdzie można je dostać?pytam bo ostatnio licytowalem na jejbaju i jakiś koleś podbił cenę myoko do 590 ojro

Często jest tak że jak w Japonii robią wznowienie to modelarze wypychają modele żeby kupić świeży plastik i kalkomanie.  Myoko i trzy limitowane krążowniki hasegawa dostałem za 8000jpy za sztukę.  Dziwi mnie twój post ponieważ kilkukrotnie wspominałem tu na forum że jest to wznowienie i w preorderze można kupić myoko i Takao za prawie 8000jpy każdy. Powodzenia na licytacjach 😆

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 08:20, taltos1 napisał:

Zgodnie z planem 🤣

W tym roku wydałem dosyć sporo na sprzęt, modele i książki. Bardzo pomocny był tu pan Pau Budzik i jego poradniki. Nie zamierzam na tym zarabiać. Robię to tylko na własny użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bsnt3k napisał:

Często jest tak że jak w Japonii robią wznowienie to modelarze wypychają modele żeby kupić świeży plastik i kalkomanie.  

Dość kuriozalna logika, zważywszy że formy raczej się zużywają, niż poprawiają... Obawiam się że to zwykła zabawa w spekulanctwo i częste w tej branży nabieranie ludzi na "poszukiwany, kolekcjonerski, NIEDOSTĘPNY NA RYNKU" :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, filipsg napisał:

Dość kuriozalna logika, zważywszy że formy raczej się zużywają, niż poprawiają... Obawiam się że to zwykła zabawa w spekulanctwo i częste w tej branży nabieranie ludzi na "poszukiwany, kolekcjonerski, NIEDOSTĘPNY NA RYNKU" :haha:

Ja to pisze z własnego doświadczenia, modele które są zapowiedziane lądują na wyprzedaży w lokalnych sklepach. Podoba mi się zachowanie aoshimy która to nie podniosła ceny swoich modeli. Możliwe że sami widzą problem z resellerami w Japonii którzy skupują modele i później wystawiają na aukcje chcąc zarobić wielokrotnie na braku dostępności danego modelu. Krążowniki aoshimy miały taką sytuację cenowa w tamtym i na początku tego roku. Liczę że wznowią wszystkie 350 i na jakiś czas będzie z tym spokój.

 

Edycja: żartów na temat niedostępnych egzemplarzy bym nie robił. Sam przytuliłbym kilka modeli których już nie produkują nawet za dwukrotność ceny retaill.

Edytowane przez bsnt3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bsnt3k napisał:

Często jest tak że jak w Japonii robią wznowienie to modelarze wypychają modele żeby kupić świeży plastik i kalkomanie.  Myoko i trzy limitowane krążowniki hasegawa dostałem za 8000jpy za sztukę.  Dziwi mnie twój post ponieważ kilkukrotnie wspominałem tu na forum że jest to wznowienie i w preorderze można kupić myoko i Takao za prawie 8000jpy każdy. Powodzenia na licytacjach 😆

 

Szczerze to nie mam czasu że względu na pracę na kombinacje alpejskie aby zaoszczędzić te 100 zeta, pomijając  mojego pecha w tym roku poczekam aż modele będą dostępne w naszych sklepach poza tym od 5 tygodni leżę w szpitalu w Niemczech po wypadku w pracy i Chgw kiedy wrócę do klejenia modeli

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, slawekmalysek napisał:

Szczerze to nie mam czasu że względu na pracę na kombinacje alpejskie aby zaoszczędzić te 100 zeta, pomijając  mojego pecha w tym roku poczekam aż modele będą dostępne w naszych sklepach poza tym od 5 tygodni leżę w szpitalu w Niemczech po wypadku w pracy i Chgw kiedy wrócę do klejenia modeli

Szybkiego powrotu do zdrowia i hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Straszna paskuda, coś w sam raz dla mnie :haha:

:szok:   Gała na brytola się czaisz ?   szok !!  :haha:

 

ja to się bardzo poważnie zastanawiam czy go nie kupić ale tylko dlatego żeby koszerniaka zrobić :

INSTanin.thumb.jpg.995cb67623df0282e9a2db4638e2dce6.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka w temacie okrętów podwodnych w skali 1/350 :

10.thumb.jpg.5780280864ad410544b5d14fb97af1fd.jpg

okręt typu Matchanu ----> 4 sztuki wybudowane zostały przed II WŚ przez Japończyków (1936-38) dla ówczesnej marynarki Wojennej Syjamu (obecna Tajlandia)

 

11.jpg.9c839408a86684992b6268c88dc751cf.jpg

 

12.thumb.jpg.27ce7f4fa619bab50533ac7d9394da1d.jpg

model wykonany w wydruku 3D przez... tajlandzką firmę Matte Hobby ("domowa firma jednoosobowa") w ilości 200sztuk

https://www.facebook.com/mattepubandhob

co więcej zapowiedziano wydanie również wersji 1/700 oraz 1/72

 

EDIT  ---------------------------------------

 

77.jpg.ec4e19fc8fb3d6087f616381d8e2673c.jpg

 

78.jpg.ff2f6facf97da3de37a853ded9aa91c1.jpg

 

 

EDIT  2 ---------------------------------------

 

13.thumb.jpg.1a238f527aa2328b689de8646dc54985.jpg

 

12.thumb.jpg.3926b6f58ac7004dc41a22d51c138f8a.jpg

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

blaszek WEM już dawno nikt nie widział...  wersja ruska z MD też ciężko dostępna... 

Chińczycy tylko na to czekali a jak wiadomo temat "gorący" :szczerbol:

re.jpg.4f0ce85a181cfb2716c0c0cb29bdb4cd.jpg

 

a Czesi wydają blacharkę do Colombo :

colombo.jpg.8aaa61c93c4c2e1afbd481a9af5f633a.jpg

 

EDIT  ------------------------------

 

Sachsen się musiał dobrze sprzedać bo będzie włoszczyzna (a w przyszłości na pewno wariant "frąs")

uu.jpg.4b79081496067f6f3de39e94d9b51d4a.jpg

 

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, filipsg napisał:

coś pięknego :mrgreen:

to zawsze kewstia dyskusyjna w przypadku tych nowoczesnych pływadeł, :))))) 

 

a na powaznie prosze prosze jakies wnętrza ja tu widzę 

tylko te włazy jak by z ruskiej ups, Orkowej stali zrobione :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2022 o 10:44, M.A.V. napisał:

Sachsen się musiał dobrze sprzedać bo będzie włoszczyzna (a w przyszłości na pewno wariant "frąs")

a bo to całkiem porządnie wykonany model jest,  a że temat taki nowoczesno germańsko niecodzienny to i zassał jak sądze 

sam sie skusiłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

tym razem bez szumnego rozgłosu BlackCat wypuścił kolejnego szkraba :

LCS.jpg.04820832cce397696447fef281eb9519.jpg

jankeski okręt wsparcia desantu typu LCS-L (  Landing Craft Support-Large  )

 

70.jpg.67794254c6c0f87712505b72b57fc853.jpg

 

71.jpg.f77143f77accc5843f2ac98dc5a30f8a.jpg

72.jpg.7d492c759210ef5ac8691c6e810daad7.jpg

 

pozycja warta zainteresowania chociażby ze względu na ciekawe malowania z Pacyfiku :

LCS-4.jpg.dc465c45264f15746ca3de35c6d98ce7.jpg

 

:rozkaz:

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Ty już masz co robić :haha:

oj tam oj tam,  sie czepia ... :) przecież ja nic nie pwiedziałem :) 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.