Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

są już foty wyprasek KFK - jak można się było spodziewać szału nie ma  :szczerbol:

fajnie że zrobili opcję FH/WL ale bieda że blaszek żadnych nie dali...

chociaż jak będzie kosztował ok 30PLN to trochę osób kupi

s-l1600.thumb.jpg.949b04605bbdfe301f2f198fc8395c7e.jpg

s-l1601.thumb.jpg.1b01d5a3b637574a16a118c508569bf6.jpg

s-l1602.thumb.jpg.3fe7f471371ab711e898fc284d575576.jpg

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najfajniej wyglądający typ z rodziny niszczycieli eskortowych II wojny. Masywny mostek, wielkie wieże, las działek plot (jest i poczwórny Bofors?) .Fajnie wyglądałby obok swojego angielskiego odpowiednika - fregat typu Bay (przeciwlotnicze rozwinięcie klasy Loch która z kolei była następcą River 😉 ) uzbrojonych w 

 

HMS_Veryan_Bay_FL21015.jpg

 

.Szkoda, że Butlery nie służyły na Atlantyku. 

Michał

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, socjo1 napisał:

szkoda, że Butlery nie służyły na Atlantyku

coś tam mi się kojarzy że kilka sztuk trafiło do Portugalii - ale to było już na pewno po '45   :szczerbol:

 

A sam model bardzo kusi bo kozackie kamo niektóre miały :

1.jpg.375a4dbd7ea55304b3f1860e5bda6ed0.jpg

 

7.jpg.06dd8208080c8b1a0302f3044033b0d8.jpg

 

2.jpg.0b68faac22810d7424020a97076aa219.jpg

 

6.jpg.2c0f22e175360b874f8ebd15c0963e3d.jpg

 

8.jpg.c89d363267ee58ffe7ae9eeecd5ad918.jpg

Ben na pewno da uniwersalne kalki więc będzie można sobie ulepić jakiegokolwiek...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cdarek napisał:

Już są dostępne wznowienia Dragona w 1/350

 

 

dragon 2.jpg

dragon1.jpg

dragon3.jpg

A gdzie żeś znalazł i po ile?

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, socjo1 napisał:

A gdzie żeś znalazł i po ile?

Wszystko jest na mojehobby. Cholera, kusi.

 

Wiadomo coś o zawartości? Bo wznowienia Dragona w przypadku pancerki wiążą się ze sporymi spadkami jakości wyprasek i biedniejszymi blaszkami.

 

@cdarekten dwupak Lansdowne/Buchanan to akurat z modelu w 1/700. Ciekawe czy też wznowią.

Edytowane przez filipsg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak. Napisałem Kolegom na PW, że nie kupię i tak dalej. Ale jak patrzę na opis tych Dragonów, ich szczegółowość i finezję, to już taki pewien nie jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dragony mimo że już wiekowe to trzymają poziom. Niestety blaszek nie ma do nich poza Gearingami z końca wojny, ale to nie problem - mając wór dukatów to do każdego z nich można się teraz obkupić gotowych wydruków 3D w zasadzie do wszystkiego. Z pudła tylko kadłub z nadbudówkami są wtedy potrzebne... no i kominy :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cdarek napisał:

od tygodnia walczę z Livermore  /dragon ma to coś/....jak dla mnie  super .  trochę szpachli trzeba było by połączyć dwie połówki kadłuba 

dragon 4.jpg

A może by Kolega założył jaki warsztacik? To by gawiedź popatrzyła sobie na te cudeńka i pogląd wyrobiła... Ta blacha to w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, socjo1 napisał:

Ta blacha to w zestawie?

to jest ten dodatek :

https://www.scalemates.com/pl/kits/yankee-modelworks-ykm-3029-uss-benson-class-ww2-destroyer-pe-detail-set--932371

ale raczej nie do kupienia bo od dawna nieprodukowany - ostatni raz go widziałem na ebay'u chyba w 2010 lub 2012  :szczerbol:

 

 

Godzinę temu, socjo1 napisał:

...to już taki pewien nie jestem...

zdaj się na ślepy los....   :pomysl:

na razie odpuść.... ale jak się pojawi Laffey to znak że trzeba kupić bo będzie z Atlantą łaciaty duecik spod Guadalcanal

:haha:

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, M.A.V. napisał:

na razie odpuść.... ale jak się pojawi Laffey to znak że trzeba kupić bo będzie z Atlantą łaciaty duecik spod Guadalcanal

:haha:

No nie wiem... Akurat na Atlantę , to mam chęć przeróbki na późnowojennego San Diego. Fajne ale proste kamo i ciekawy zestaw p-lot. No i jest dokumentacja (Profile Morskie).

CL-53_SanDiego.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 22:23, socjo1 napisał:

Taaak. Napisałem Kolegom na PW, że nie kupię i tak dalej. Ale jak patrzę na opis tych Dragonów, ich szczegółowość i finezję, to już taki pewien nie jestem...

No i namówiliscie do złego... Gearing (edit: błąd, powinni być Livermore klasy Gleaves) trafiony - zatopiony. Jedyne moje wytłumaczenie jest takie, że po roku zdrad i zajmowania się właściwie niczym...

4FKwh5D.jpg

...

powróciłem skruszony na jedynie słuszne i prawdziwe szkutnicze łono i pracowicie wiążę sznurki na patyczkach mojej fregaty (któż ją jeszcze pamięta...). Jak dobrze pójdzie - finał pewnie koło...

krole_15896_81_158616.jpg.31e25145534eeb

3 Króli.

Michał.

Edytowane przez socjo1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

.... to chyba tego późnego z działkami zamiast torped, wincyj się dzieje :haha:

hmmm :hmmm:

obadaj wcześniej dobrze materiały do camo - jak chcesz zaszaleć to chyba te "early" miały lepsze malowanki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Nie wiem jak wy, ale ja biorę Butlera jak tylko się pokaże i to chyba tego późnego z działkami zamiast torped, wincyj się dzieje :haha:

A to ciekawe, czemu akurat taka mięta do Butlerów? Myślałem że Ciebie kręci tylko para w kotle i nity w kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.