Skocz do zawartości

Okrętowe nowości i zapowiedzi modelarskie


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bsnt3k napisał:

Interesują mnie za to trendy cen. Model za 200zł, zestaw fototrawiony za 1500zł. Śmieszne? Ja uważam że tak.

30 minut temu, bsnt3k napisał:

O super. Jakiś znawca napisał. Podaj może link do tego sklepu chińskiego z niskimi cenami.

muszę Pana Biznesmana zmartwić - ten szacunek "trendów" jest g... warty   :szczerbol:

Śmieszne jest uważanie że to normalna cena za ten zestaw - na ebay'u można go kupić bezpośrednio od chińczyków za mniej niż 600zł + z dostawą za darmoszkę. Dojdzie do ceny jeszcze VAT i cło ale pewnie łącznie nie wyjdzie więcej niż 750zł...

 

A co do ogólnych uwag w TYM temacie - @filipsg słusznie zauważył że dodatki w porównaniu do ceny modelu były zawsze parokrotnie wyższe. Przykład pierwszy z brzegu dla skali 350:  USS England kosztuje ~90zł a zestaw dodatków  do niego wspomnianego tutaj FiveStar to koszt ~250zł. I taki mniej więcej stosunek cenowy (czyli 1:3 jest realny) a w dodatku utrzymuje się od dobrych 5 lat jak nie więcej. A ceny z internetu 5 razy wyższe to szukanie jeleni i nie ma co tracić czasu na dyskusje w tym temacie. 

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, M.A.V. napisał:

A ceny z internetu 5 razy wyższe to szukanie jeleni i nie ma co tracić czasu na dyskusje w tym temacie. 

Chiński internet. Gdy zna się sklepy online takie jak podał tcl74 to duże ułatwienie. Łatwo znaleźć zestaw wewnątrz sklepu. Co innego z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bsnt3k napisał:

Dzięki . Bardzo fajna strona. W jednym miejscu można zamówić sporo zestawów.

 

1 minutę temu, bsnt3k napisał:

Chiński internet. Gdy zna się sklepy online takie jak podał tcl74 to duże ułatwienie. Łatwo znaleźć zestaw wewnątrz sklepu. Co innego z zewnątrz.


Zapytałeś o chińską stronę. Dostajesz link do chińskiej strony. Po czym narzekasz na "chiński internet"...
Przeszukiwanie chińskich sklepów jest dokładnie tak trudne jak przeszukiwanie tych japońskich. Poza tym, kilka ofert jest na wcale-nie-chińskim ebayu:
image.png.03d57c90d40fed88aa3a1e65ab7584e6.png
 

Z całym szacunkiem, ale przy zakupach spoza UE oczywistym jest, że kupując produkt z kraju A ze sklepu w kraju B grubo przepłacasz. Modele IBG i FtF w Japonii też są drogie:
image.png.c0686b7a392c6cb4700e0d58572f6195.png

 

Widzisz, czasem coś dobrego wyjdzie z tego, że "jakiś znawca napisał" 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 15:32, M.A.V. napisał:

odatki w porównaniu do ceny modelu były zawsze parokrotnie wyższe.

to jak dla mnie jest naturalna tendencja. Model w większości wypadków jest opracowany jak opracowany. Dodatki natomiast robią szleńcy dla szaleńców i tam juz ilość nitów sie liczy. A żeby była ilość nitów to ktoś nad tym ślęczy i szuka i robi  i projektuje. Nie bez kozery wszyscy ahają i ohają nad dodatkami jakie finezyjne, jakie śliczne, jak poprawne etc No to k....v musi kosztować bo to czas, sprzęt etc 

 

Jak nie pasuje to nie kupujemy  a jak

W dniu 14.11.2022 o 15:32, M.A.V. napisał:

A ceny z internetu 5 razy wyższe to szukanie jeleni i nie ma co tracić czasu na dyskusje w tym temacie. 

i sie złapiesz no to ich zysk a twoje szczęście do momentu odkrycia ze przepłaciłeś  :)))

 

np ja od dłuższego czasu chodze koło zestawu do "poli" jest jakis hhinski kosztuje kupe szmalu ... i jakos no nie moge. No to Pola sobie leży i czeka :)

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsbuku ICM takie o to coś się pokazało. Nie wiem, nie znam się, ale widzę, że na wodzie to wrzucam tutaj. Niby zapowiedź na grudzień tego roku.


315835255_2049754068550854_5369087825224051177_n.thumb.jpg.05d694b7288fb977b7956cd5786fdf2b.jpg

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vieh_san napisał:

Kawał plastiku ;D

pewnie do pudła będą dokładać pół kilo grochu w ramach wypełniacza  :haha:

Ten kuterek wydał parę lat temu SSN Modellbau jako druk 3D - pudełko jest taki:

33.jpg.c9541eee15d8721fe4d1f7a4a5a862ee.jpg

a i tak w środku połowa zawartości to folia bąbelkowa :haha:

 

EDIT --------------

swoją drogą wielka szkoda że ICM nie zrobiło go jednak w 144 - byłby świetny model

A tak to będzie tylko jako jakiś dodatek do dioram

Edytowane przez M.A.V.
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkrab powiadacie - to ja w kontrze trafiłem coś takiego = > US BB-64 Wisconsin => wydaje się być jakąś flayhawkową podróbką w 350 P)))) 

sorki ze do ali ale nigdzie nie mogłem znaleźć lepszych fot

 

https://pl.aliexpress.com/i/1005004545049070.html?gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara Pan Plan napisze że z Chin to be, że drogo , że dziUP nie ten i w ogóle ZUO.  Jesteś niepatriotycznym ZDRAJCOM OJCZYZNY,  powinieneś te pieniądze przekazać Jemu, żeby mógł kupić drukarkę 3D i narysować najlepszy na świecie model ORP Batory :haha:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Zara Pan Plan napisze że z Chin to be, że drogo , że dziUP nie ten i w ogóle ZUO.  Jesteś niepatriotycznym ZDRAJCOM OJCZYZNY,  powinieneś te pieniądze przekazać Jemu, żeby mógł kupić drukarkę 3D i narysować najlepszy na świecie model ORP Batory :haha:

No to nieźle. Już zakładam zbiórkę na patronite.

 

12 godzin temu, laskonogi napisał:

szkrab powiadacie - to ja w kontrze trafiłem coś takiego = > US BB-64 Wisconsin => wydaje się być jakąś flayhawkową podróbką w 350 P)))) 

sorki ze do ali ale nigdzie nie mogłem znaleźć lepszych fot

 

https://pl.aliexpress.com/i/1005004545049070.html?gatewayAdapt=glo2pol

Przecież wystarczy wejść na scalemates żeby zobaczyć że to są ich zestawy fototrawione z formami tymi samymi co ma veryfire. Czytaj to samo co deluxy veryfire. Czy lepsze to musisz porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EV Model - niszowy chiński producent żywicznych stateczków w 700

firma działa od kilku dobrych lat ale ostatnio wypuszcza coraz więcej ciekawych jednostek pomocniczych (jak na razie głównie rodzimych i tylko WL) - pewnie wyczuła niszę na rynku, bo skoro sporo nowych modeli wypuszcza, to znaczy że ludziska kupują w zadowalającej ilości ...

s-l1300.thumb.jpg.ff79e9963c985364997a61aacdcca907.jpg

s-l1301.thumb.jpg.b4d94a6952e9bfdbc181b20928b36803.jpg

 

 

s-l1400.thumb.jpg.8282e13657b3d11b5b9827ef44a804bd.jpg

s-l1401.thumb.jpg.3655861b57654ee38b61a030a67e6032.jpg

 

 

s-l1600.thumb.jpg.28b103a5b7f06893309ab33a8db63416.jpg

s-l1601.thumb.jpg.34def46a49cec7f9a4eb1b5c3f0d2cb2.jpg

 

 

 

 

 

 

s-l1700.thumb.jpg.464f08455aff27df3b7f2d1a14bab9f9.jpg

s-l1701.thumb.jpg.7dc2a77b649d853a7fbbbb8d3d004686.jpg

 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 11:07, bsnt3k napisał:

Czytaj to samo co deluxy veryfire. Czy lepsze to musisz porównać.

poczekam na jakąś relacje :))) 

 

5 minut temu, M.A.V. napisał:

coraz więcej ciekawych jednostek pomocniczych

no fajowe to to tylko takie małe ze człowiek przy zdrowych zmysłach do tego nie siada :) :glupek:😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 22:24, laskonogi napisał:

wydaje się być jakąś flayhawkową podróbką w 350

JoyYard - bardzo dobre jakościowo wyroby, widziałem ich USS Montane i robiła b.dobre wrażenie

Co ciekawe w 2019 zapowiadali ciekawego sowieta w 700 :

22.thumb.jpg.a41e52a7faa6a4cbcb0537eedfdad320.jpg

ale chyba temat zdechł bo zaraz będzie 2023 i nadal cisza....

 

 

Godzinę temu, filipsg napisał:

I to jest BARDZO dobra wiadomość:

:pokoj:

tylko co z obiecanym rok temu CB-2 ?  

napisałem z miesiąc temu do chłopaków czy wyjdzie jeszcze w tym roku ale mail został bez odzewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.