Skocz do zawartości

RWD-14b, Czapla i parę drucików, 1:72


drabik

Rekomendowane odpowiedzi

Krzychu, ale zacznij od odcięcia powierzchni sterowych. Będzie lepiej wyglądało.

Po tryśnięciu nieco lepiej, ale sam bym inaczej kombinował (może nawet zdjął płótno, bo za trudne ;-) )

 

Wiesz co... masz rację... bo niby znośnie, ale powiem szczerze, że mam ambit na coś lepszego... Ale do tego muszę oddechu trochę złapać... bo zaczynam się za bardzo miotać...;) Może szybowczyk;) No nie, żartuję... Chyba...

 

A jakie byś miał podpowiedzi? Odciąć - to już wiem... ale co dalej? Wydłubać taki ster jak w Twoim Jaku? Nie wiem, czy podołam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drabik, obserwuje Twój warsztat od jakiegoś czasu. I bardzo fajnie Ci idzie. Przepraszam za język. Ale się przeraziłem ,-))

Zrób jak radzi Mikołaj. Utnij ten ster i zrób go sam. Wtedy będzie na pewno lepszy. A ta imitacje żeber , pamiętaj, ze w tym samolocie jest jeszcze kilka elementów o podobnej konstrukcji. Wymyśl coś w miarę prostego do zrobienia. Szczerze mówiąc te druty po pomalowaniu nie wyglądały tak źle jak na surowo. Tak, ze muszę przyznać, że koncept nie był wart tak okropnych słów jakich użyłem. Jeszcze raz przepraszam.

 

I nie zapomnij na przodzie kadłuba wyrezać imitacji pokrycia blachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drabik, obserwuje Twój warsztat od jakiegoś czasu. I bardzo fajnie Ci idzie. Przepraszam za język. Ale się przeraziłem ,-))

Zrób jak radzi Mikołaj. Utnij ten ster i zrób go sam. Wtedy będzie na pewno lepszy. A ta imitacje żeber , zrób z cienkiej taśmy, czy co tam będziesz miał pod ręką.

 

No właśnie odciąłem, bo nie mógłbym spokojnie pójść spać;) Co na niego spojrzałem - to się bardziej zżymałem na siebie;) Myślałem, że będzie dobrze, ale jednak nie... Pomyślałem, że porobię kilka wzorników do porównania z planami, wybiorę najlepszy i będę dziubał dalej...

Te druty przed malowaniem jeszcze nie były wypełnione szpachlówką... Zamiar był taki, żeby udać ugięcie płótna...

Teraz też tak myślę, że te słowa się przydały...;) Były trochę jak kubeł z lodem;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odciąłem,

 

I to był ruch w dobrą stronę, poprawiłeś fajnie kadłub i ten ster by wyglądał b.kiepsko do kompletu.

 

Pomyślałem, że porobię kilka wzorników do porównania z planami, wybiorę najlepszy i będę dziubał dalej...

 

Skseruj plan, wytnij rysunek steru i naklej na płytkę plastiku za pomocą supergluta i wydziob go piłką i papierem ściernym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ileż to czasu minęło... Czapla jak wyrzut sumienia z pudełka drażniła... Mam nadzieję, że przyszedł czas na kolejny rzut...

 

Ten "tips" to wykonany partyzancką metodą osłona mocowania amortyzatora.

 

v2015031520214292666859.jpg

 

v2015031520214232447175.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

w zeszlym roku na wiosne mialem okazje rozmawiac z Czechem w Pradze , ktory jest jednoosobowa firma Radial Engines and Wheels 1:72

Przymierzal sie do zrobienia silnika do Czapli Wyslalem mu plany modelarskie ,ale niestety nie wiem , co z tego wszystkiego wyszlo

Jakosciowo jego odlewy sa znakomite.

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drabik, nie dałbyś rady odlać dla mnie osłony cylindrów? Nie mam pomysłu jak to odtworzyć...

 

Fajnie, że nie jestem sam z tym modelem i jest na kim się wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda coraz lepiej, walcz dalej Przemyśl oklejenie sterów, lotek i skrzydła paskami kalkomanii wzdłuż konstrukcji, pryśnij surfem i nie będziesz musiał kombinować z drucikiem i szpachlą. Gdybyś jednak chciał powalczyć o ugięcia płótna, to ja wolę pręciki wyciągnięte z ramki, choć lepiej to już nazwać nicią polistyrenową. Po naklejeniu na element, można ją wstępnie uformować ścierając do odpowiedniego kształtu, następnie szpachlować Wamodem (dość rzadkim), ugięcia same po zastygnięciu zaczną się pojawiać i szlifowanie, to będzie tylko poprawa własnych niedociągnięć. Dlaczego szpachla "W", ona jest po prostu miękka i przy delikatnym szlifowaniu poddaje się jako pierwsza obróbce, a polistyren na konstrukcji pozostaje w miarę nienaruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nad paskami kalki myślę, będą widoczne? Lipstein - powiem szczerze, że nie mam odwagi odlewać; nigdy tego nie robiłem i boję się, że marnie się to może skończyć w moim wykonaniu, głównie dla pierwowzoru... Ale co mogę podpowiedzieć... Kup profil - półwałek (nie pamiętam, 1.5 mm, chyba), przed naklejeniem zaokrąglasz końcówkę i sruuu... I tak kilkadziesiąt razy:P Na szczęście jest to tyleż upierdliwe co proste... Możesz słuchać żony i szlifować... Ze strony modelu niczym Ci to nie grozi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem ilekroć któryś z was weźmie się za ten model mam ochotę zdjąć z półki zestaw ZTS Plastyk i zacząć grzebać ale jednak ogrom roboty jaki trzeba w niego włożyć mnie powstrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za każdym razem ilekroć któryś z was weźmie się za ten model mam ochotę zdjąć z półki zestaw ZTS Plastyk i zacząć grzebać ale jednak ogrom roboty jaki trzeba w niego włożyć mnie powstrzymuje.

 

Ale jakby się udało - jaka radocha:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.