Skocz do zawartości

UH-1D Italeri 1:72


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

Lepię takie oto cudo :

IMG_2917.jpg

 

Rzut oka na ramki:

IMG_2925.jpg

IMG_2922.jpg

IMG_2928.jpg

IMG_2926.jpg

IMG_2924.jpg

IMG_2923.jpg

 

Kalka z całkiem fajnym malowaniem niemieckim:

IMG_2919.jpg

 

Krzesełka już się robią:

IMG_2982.jpg

IMG_2980.jpg

 

Wnętrze pomalowałem, ale nie ma co pokazywać, bo nie różni się za bardzo od koloru ramek. Powoli kleję ławki, jak je co nieco maznę farbkami, to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbki wnętrza:

IMG_2988.jpg

 

IMG_2987.jpg

 

IMG_2986.jpg

 

IMG_2985.jpg

 

IMG_2983.jpg

 

Model jest przyjemny, we wnętrzu można na początek dać zestawowe ławki, tylko wymienić nóżki na cieńsze, z drutu. Trzeba też przepatrzeć zdjęcia w necie, bo układ miejsc różnił się zależnie od egzemplarza. Ja robię tak, jak zaleca producent, ale nie wiem, czy dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie że to ESCI. Lecz dobrzy ludzie, którzy mieli oba zestawy sklejone, a nie pamiętający układu ramek twierdzili, że to chyba ESCI, ale nosek poprawiony i inne detale... To tylko plotki. Ja tylko piszę to co słyszałem,. Jak pierdziele po kimś głupstwa na forum, to kara mnie się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina desantowa wygląda teraz super. Chociaż, muszę, przyznać, że to co dał producent, tez jest całkiem niezłe. Oczywiście teraz wygląda to naprawdę realnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli kalki są w dobrym stanie to chętnie bym przygarnął oznaczenia Izraelskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem siatki i coś tam jeszcze:

IMG_3016.jpg

 

IMG_3017.jpg

 

IMG_3019-1.jpg

 

Szczerze mówiąc, to zestawowe "cosie" były całkiem niezłe, źle zrobiłem, że je wyciąłem. Natomiast siatki prezentują się korzystniej. Jak położę surfacer, to ocenię powierzchnię. Jeśli wszystko będzie ok, to zamykam kadłub. Na razie mam lepszy dostęp do ew. poprawek.

 

Kolejnym problemem są wloty powietrza przed siatkami. W modelu są poziome, co odpowiada wczesnej wersji z Wietnamu, Ale mój ma żeberka pionowe, takie jak tu:

http://www.bredow-web.de/ILA_2006/Flugshow/Bell_UH-1D/bell_uh-1d.html

 

Na innych zdjęciach widać, że zakrywa się je jakąś płachtą i to najprostsze rozwiązanie. Jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie jest takie samo, jak w zestawie. Różni się od oryginału, ale na dobrą sprawę nie widzę na razie szans na zrobienie ich lepiej. Trochę się poprawi, ok. A może jakieś sugestie jak to zrobić? Bo pomysły powoli mi się wyczerpują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti_nez - podstawą będzie czyste wycięcie otworów pod siatki, z równymi krawędziami. W miarę możliwości obrób też od środka ścianki aby były jak najcieńsze, następnie od środka wklej siatki - tak jak mówi Adam fototrawione, względnie koledzy stosują siateczki z piramidek herbatkowych. Powinieneś to poprawić, bo skutecznie psujesz starania jakie wkładasz w ten model.

Nie za dobrze prezentują się też otworki u dołu - jeśli masz ochotę możesz rzucić okiem na moją propozycję na tego rodzaju rozwiązanie w warsztacie Su-20.

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą Mikele wywaliłem cały panel. Kluczowa okazała się blaszka z puszki, nie tak cienka jak ta do pieczenia, ale dająca się kształtować. Siatki, jak poprzednie, z herbatki. Połówki kadłuba są już sklejone, ale ich spasowanie jest kiepskie, szczególnie na dziobie. jeszcze trochę posiedzę nad tym ptaszkiem.

 

IMG_3025.jpg

 

IMG_3024.jpg

 

IMG_3023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale mam wrażenie że efekt końcowy może być daleki od zamierzonego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.