Skocz do zawartości

BWP-2.PL/ACE_1:72


Gerd

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw ACE72112 trafił do mnie spod choinki. Po zakończneiu budowy dołączy do mozolnie tworzonej kolekcji pojazdów 1:72w służbie Wojska Polskiego. Oznacza to malowanie jednolite -khaki, ponieważ wariacje na temat kamuflażu z przełomu lat 80-90 XXw. zupełnie do mnie nie trafiają.

 

fumw.jpg

 

Już po pobieżnych oględzinach można stwierdzić, że model jest zupełnie przyzwoity (jak na ACE) i chyba pójdzie łatwiej niż z 2S1. Zdaje się to jest jakieś wznowienie albo trafiłem na popczątek produkcji.

Oto co można znaleźć w środku:

 

i4nh.jpg

 

xb9y.jpg

 

l7b9.jpg

 

a2nt.jpg

 

Od świąt minęło trochę czasu, w którym to udło mi się znaleźć zamiennik do marnej imitacji lufy 30mm armaty automatycznej 2A42.

 

4yxj.jpg

 

nq0c.jpg

 

Produkt na zdjęciu to Armo 72748 z dedykacją do 'późniejszej' wersji BWP-2 (ACE72135) - trochę bez sensu, bo ta cześć akurat stanowi zbiór wspólny.

 

Oczywiście z zestawie kalkomnii proponowanym przez producenta nie ma "wersji polskiej", przyjdzie sobie poradzić samemu.

 

341b.jpg

 

Szachownice zaadoptuję z zesatawu Ynot - koktail wschodni, natomiast numer taktyczny "8030" wykonałem już własnym sumptem i czeka na swoją kolej.

 

Szkoda też, że w zestawie nie ma skromnej blaszki jaka ponoć jest w przywoływanym już 'poźnym' zestawie.

 

ynr9.jpg

 

Nic tylko przyjdzie to dorobić, jak z resztą wiele innych rzeczy, no ale do roboty! Pilniki i szpachlówka już się do mnie uśmiechają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia.Mnie tez Gvozdika napsuła krwi.Notabene kupiłem ja po Twoim warsztacie....Moze wkrótce zrobię jakieś fotki...

 

popatrzę,bo zastanawiałem się nad zakupem ale wybrałem PT-76 PST.:-)

 

 

 

Ta lufa to jakiś producent czy własny wyrób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chłopie zdrowie. Co prawda Tobie z potworów ACE wychodzą piękne modele. Liczę, ba wiem że i tym razem będzie tak samo, okres nie mój ale będę tu częstym gościem podpatrującym walkę z materią. Co do blaszki to słyszałem że można niektóre dodatki do ACE jak gąsienice i blaszki dokupić osobno, tylko muszę zlokalizować skąd takie info wyszło, dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kalki do BWP-2 z kagerowskiej monografii(1/35 i 1/72) jakbyś był zainteresowany to pisz.

O! Dzięki za propozycję. Na poczatku się wahałem i miałem podziękowac, ale zdaje się, że te które przygotowałem są trochę za duże. Posłużyłem sie rozmiarem i krojem czcionki malowanym na wieżach i burtach innych pojazdów i okazały się za duże. Jestem zatem zainteresoiwany tymi do 1:72. Szczegóły ustalimy na PW.

 

Oj tam, darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy

patrzy się, patrzy, nawet darowanemu... BWP-owi.

 

(...) nie trafiłem na zdjęcia polskim BWP-2 w jednobarwnym malowaniu - znasz jakieś?

3dh2.jpg

 

twnr.jpg

 

zdjęcie pochodzi z monografii: "BMP (BWP)-2",seria: Tank Power, vol. LXXXVI, 326, Wydawnictwo Militaria, Warszawa 2009, str. 68;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałeś Gerd opisał tę lufę w pierwszym poście "...Produkt na zdjęciu to Armo 72748 z dedykacją do 'późniejszej' wersji BWP-2 (ACE72135) - trochę bez sensu, bo ta cześć akurat stanowi zbiór wspólny..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace się lekko posunięły, zatem czas na małą aktualizację.

Gumowe gąsiennice - do którch odczuwałem organiczny wstręt spisują się zpupełnie przyzwoicie, a już na pewno lepiej niż plastkowe w 2S1.

 

12ib.jpg

 

Teraz walka z materią w kolejnych krokach:

 

7j6n.jpg

 

2scg.jpg

 

siatka od Abera (S01) jest niezastąpiona - inaczej było by za przeroszeniem ACE.

 

nnzk.jpg

 

al2x.jpg

 

Dla wyjaśnienienia - wszytskie otwory są żaluzjowane. Wkrótce kolejna odsłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poprzenim niewiele do sprawy wnoszącym poście - stan obecny:

 

jndy.jpg

 

dopiero na zdjęciu zobaczyłem ślady kurczenia się plastiku po lewej sronie jażma armaty (już tego nie ma).

 

dja4.jpg

 

xlls.jpg

 

b2gn.jpg

 

yx5e.jpg

 

teraz pora na Surfacera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerdowi aż się robota w rękach pali super, tym bardziej brawa że z modelem ACE myślę że w Bytomiu zobaczę go na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przez nowe "lepsze" zasady jakie obowiązują na ImageS*** powstały pewne opóźnienia w mojej relacji. Dzięki radą Kolegów udało się uruchomić zakurzoną Picasę i nadrabiam zaległości.

 

Czy nie lepiej wymienić lufę KMu w wieży na coś z dziurką, np. igłę?

Co racja to racja. Jakoś umknęła mi ta oczywista oczywistość.

 

Aby urzedzić ewentiualne pytania kolor, a raczej kolory, podstawowy to modulacja Tamiya.

XF58 Olive Green

XF62 Olive Drab

XF57 Buff

 

D-1_BWP-2.jpg

 

Rozjaśniona, pozornie za bardzo, "z pędzla" cześć detali. Ponadto idzie kolor bazowy na gąsienice, bandaże kół i armatę itd.

 

D-2_BWP-2.jpg

 

Kalki, które dzięki operacji handlu wymiennego z Kolegą Adams M1A1 dostałem - więcej niż się mogłem spodziewać - siadły idealnie.

 

D-kalka.jpg

 

Jeszcze raz wielkie DZIĘKI - bez Ciebie bym ugrzązł w tym miejscu.

 

D-3_BWP-2.jpg

 

Teraz pora na farby olejne artystyczne. Od razu mi lepiej.

 

D-4_BWP-2.jpg

 

Prace odbywają się tylko na górnej części kadłuba, (wieża nie jest włożona na stałe),

 

D-5_BWP-2.jpg

 

do tego miejsca układ jezdny nie był ruszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło. Mam pytanie o te kolory z Tamiya. Możesz nieco bardziej rozwinąć wątek jak nimi malowałeś? Podoba mi się efekt na pierwszych zdjęciach jaki uzyskałeś a nie bardzo wiem jak tych kolorów używałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zacnie wychodzi, gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nieco bardziej rozwinąć wątek jak nimi malowałeś? Podoba mi się efekt na pierwszych zdjęciach jaki uzyskałeś a nie bardzo wiem jak tych kolorów używałeś.

Proszę bardzo:

Malowanie z użyciem tamiyowskich akryli wyglądało tak:

1) kolor bazowy XF-58. To dość ciemna zieleń (za ciemna aby samodzilnie pojawiać się w skali 72, choć bardzo przydatna w uzyskaniu kamuflażu nazwijmy to "LWP").

2) nastepnie XF-58 rozjaśnione mocno choć "na oko" przez XF-57.

Tą mieszanka malowane były "wystające" powierzchnie aby przełamać noc, w której znikają szczegóły konstrukcji. Na tym etapie Powstaje na modelu dziwna kompozycja mocnych świateł i głębokich cieni.

3) XF-58 rozjaśniam XF-62 (to coś na kształt US green Humbrol'a), a tak na prawdę jest odwrotnie. XF-62 przyciemniam XF-58. Łatwiej w tą strone - idzie mniej farby. Ze strzykawki po kropelce, mieszając do uzyskania pożądanego odcienia. Malowanie ze sporej odległości 20-30cm, od góry coś jakby świeciło słońce. Taki zabieg łagodzi kontrasty. Ważne żeby wiedzieć kiedy przestać!

4) wybrane szczegóły potem z pendzla akrylem Vallejo 70.886 - Green Grey 101 i mamy efekt z pierwszego zdjęcia poprzedniego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidujesz jakąś podstawkę?

No dobra, namówiłeś mnie. Wymigałem się przy 2S1, to spróbuję. Nie mam pomysłu, tym bardziej nie mam planu. Nie mam "odpadków" w tej skali, więc taki stan rzeczy daje.... idealną prognozę na start. Z niczego ulepiłem to:

 

P-1_BWP-2.jpg

 

tory od RPM. Po wstępnym malowaniu czym popadło (Humbrol 23, 26, 27, 93, 98. 159, 186 z aerografu) wyszło:

 

P-2_BWP-2.jpg

 

P-2a_BWP-2.jpg

 

i teraz schnie. Z założenia nie jest to podstawka do tego konkretnego modelu. Raczej podłoże uniwersalne, żeby dało się inne modele w 1:72 (gdybym się rozpędził przypadkiem) sensownie sfotografować. Może dlatego zupełnie bez polotu.

 

Tym czasem pojazd, praktycznie skończony i ma się tak:

 

E-1_BWP-2.jpg

 

E-2_BWP-2.jpg

 

E-3_BWP-2.jpg

 

ja bym się nie porwał na "gąsienicowy" model ACE...

A dlaczego nie? Nie taki ACE straczny jak go malują. Łap się i pokazuj, chętnie popatrzę. Co jest do kitu już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawę zakończyć zaleca się założyć "galerię". Osobnego wątku w tym dziale jednak nie będzie. Mam nadzieję, że Admin przymknie swe czujne oko...

Najpierw słowo do audytorium. Specjalne podziekowania (w kolejności alfabetycznej):

Adams M1A1- za kalki.

Krystek- za morze matariałów źródłowych

Pozodstałym Kolegom za zainteresowanie.

 

A teraz obrazki:

 

F-2c_BWP-2.jpg

 

F-6_BWP-2.jpg

 

F-3_BWP-2.jpg

 

F-1_BWP-2.jpg

 

F-4_BWP-2.jpg

 

F-4a_BWP-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.