Skocz do zawartości

Sd.Kfz.7/2 Flak 43 Trumpeter


gorlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kolejny model zaczęty ongiś, który postanowiłem skończyć do poczekalni przed malowaniem. Model na tradycyjnym poziomie Trumpka. Z własnej strony dodałem lufkę RB, koła Panzer Artu, linkę Eureka. Parę elementów wymagało poprawy (w tym oczywiście koła napędowe), dodania jakiegoś detalu co też jeszcze nastąpi czy szpachlowania. Rama sklejona już z nadwoziem (nie bez pomocy kleju CA), reszta na sucho. Przyczepka już gotowa ale "sfocę" ją na koniec budowy Sdeka.

 

yxcq.jpg

 

89c4.jpg

 

bqvl.jpg

 

2kr9.jpg

 

4hmo.jpg

 

59l3.jpg

 

7sqw.jpg

 

1v6q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Witam!

 

Normalnie kocham niemieckie Schleppery! Na pewno będę tu wpadał i zaglądał co ci z tego wyjdzie.

 

Jakiś czas temu polepiłem 7/1. Model stoi w galerii. Sama budowa ciągnęła się w nieskończoność i okrutnie mnie zmęczyła. Pomalowanie tego cudeńka nie jest wcale takie proste. Trzeba się trochę naszarpać. Za to efekt pracy, to już wiem na pewno, będzie powalający. Pojazd jest strasznie plastyczny i można poszaleć z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Składanie zakończone. Koła i kilka elementów przyłożone na sucho. Z kolejnych rzeczy dodałem parę przewodów w silniku, zapinki na narzędzia Griffona, dorobiłem klamki, pochudziłem płytę pancerną chroniącą silnik. Gąsienice trochę ciasnawe, ale używszy sugerowane 54 ogniwa były stanowczo za długie. Trza będzie przykleić do kół. Malowanie wkrótce.

 

fny7.jpg

 

wjjg.jpg

 

q2z6.jpg

 

w2uw.jpg

 

yspw.jpg

 

jnc2.jpg

 

0v8u.jpg

 

m6zia.jpg

 

9dpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Malowany Tamiya XF-60 z domieszką błyszczącego lakieru Gunze (jasne partie z dodatkiem bieli XF-2). Parę miejsc będzie jeszcze rozjaśnionych o ton żeby nie zgubić całkiem modulacji potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Witam!

 

Detale modelu wymalowane, psiknięty lakierem błyszczącym, dostał miejscowo brązowy filtr, pierwszą delikatną biedronkę i wash. Teraz czas na malowanie odprysków a następnie właściwe brudzenie olejami i pigmenty.

 

8pk5.jpg

 

m5ljx.jpg

 

naf3.jpg

 

3je4.jpg

 

mvmr.jpg

 

zl9y.jpg

 

oxxv.jpg

 

3dh8.jpg

 

sbfm.jpg

 

y2s6.jpg

 

k33r.jpg

 

68gg.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, fura kozak wyglada. Ciekawy wykończenia jestem w która stronę polecisz subtelności czy sciorania na polu walki. Przy takim jedno barwnym kamo łatwo o przecholowanie. Mój flak jak narazie czeka na malowanie rownież używam farb Tamiya i xf-60 wydaje mi sie jasna już po pierwszym malowaniu, choć raz uzylem gunze dark yellow z efektu nie byłem zadowolony, blady jakiś kolor wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jeszcze z niego czyścioszek. Biedronka z bieli i żółci którą zrobiłem niestety minimalnie widoczna jest na zdjęciach. Co do styrania to pewnie będzie raczej umiarkowane, ale jeszcze zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xf-60 wydaje mi sie jasna już po pierwszym malowaniu

 

Mnie osobiście xf-60 najbardziej odpowiada. Jest też pewna różnica w odcieniu tej farby w zależności czym się ją rozcieńcza. Jeśli dedykowanym rozcieńczalnikiem Tamiya kolor jest bledszy. Natomiast w połączeniu z levelingiem gunze, którego używam, barwa jest ciemniejsza i bardziej nasycona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

 

Esdek zmłotkowany. Teraz już z górki. Dojdą wszelkiej maści zacieki, rainsy, rdzawe smugi itp. Parę miejsc wymaga też jeszcze domalówek.

 

ubl9.jpg

 

1voj.jpg

 

jkmka.jpg

 

rtq1.jpg

 

e34l.jpg

 

wmu0r.jpg

 

b9ts.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.