Skocz do zawartości

MI-17 0608 Marynarka Wojenna. 1:35 TRUMPETER


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak już od kilku odcinków patrzę, no i dobrze jest, mebelki eleganckie. Tempo jest jakie jest, ale ważne aby krok po kroczku coś dodawać. Bez potrzeby nie przyspieszaj, trzymaj w ryzach detal.

Aha, męczełem o to bezskutecznie Flachentego - to pomęczę i Ciebie - zastanów się nad wypełnieniem tych dziur po nitach kuleczkami, roboty będzie ale trudno, to się aż prosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już od kilku odcinków patrzę, no i dobrze jest, mebelki eleganckie. Tempo jest jakie jest, ale ważne aby krok po kroczku coś dodawać. Bez potrzeby nie przyspieszaj, trzymaj w ryzach detal.

Aha, męczełem o to bezskutecznie Flachentego - to pomęczę i Ciebie - zastanów się nad wypełnieniem tych dziur po nitach kuleczkami, roboty będzie ale trudno, to się aż prosi

Mikołaju,czy ty chcesz mnie zajechać ...........ja ledwo co widzę te dziury...a co tu dopiero mówić o wklejaniu kuleczek...kazdą osobno,której nie będę widział,a co dopiero w coś ją złapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - coś za coś - rok na pewno nie (wiem coś o tym po kółeczkowaniu i linkowaniu motolotni), a poza tym masz model kompletny. To oczywiście sugestia, bo na pewno wiele głosów powie, że nie warto. Ja uważam, że warto. To, że pozostaję w mniejszości nie zmienia tego poglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - coś za coś - rok na pewno nie (wiem coś o tym po kółeczkowaniu i linkowaniu motolotni), a poza tym masz model kompletny. To oczywiście sugestia, bo na pewno wiele głosów powie, że nie warto. Ja uważam, że warto. To, że pozostaję w mniejszości nie zmienia tego poglądu

Jak najbardziej Mikołaju się zgadzam z tobą....warto,efekt super,bo tak wyglądają nity,ale jeśli będę robił próbę tego rozwiazania to już raczej nie na tym modelu...mam w planie model od podstaw,może na nim wypróbuje,bo nie chcę spaskudzić tego co robie teraz......nie wiem nawet jakie kulki,jakim klejem,bo wypaćkam wszystko w drobny mak...wiem,ze niektórzy modelarze z górnej półki robią takie rzeczy,ale ja narazie raczkuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie taka argumentacja. Zawsze można przesuwać ciekawe rozwiązania na kolejny model, bo aktualny jest treningowy. W dobie internetu można spokojnie poczytać lub popytać co i jak zrobić, można też poszczególne zamierzenia potrenować na boku. Dlaczego uważasz, że na modelu od podstaw nie będziesz się bał czegoś zrobić, zwłaszcza gdy dojdziesz już do jakiegoś zaawansowanego etapu?

Aha - nie piszę tego ot tak sobie - wiem to sam, bo kiedyś po prostu sam postanowiłem się przestawić z rozwiązań pośrednich na docelowe.

Sławek - to oczywiście luźna sugestia, zrobisz jak uważasz, tyle, że mam po prostu przekonanie, że proponowane rozwiązanie jest osiągalne w samej fabrycznej konstrukcji zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już od kilku odcinków patrzę, no i dobrze jest, mebelki eleganckie. Tempo jest jakie jest, ale ważne aby krok po kroczku coś dodawać. Bez potrzeby nie przyspieszaj, trzymaj w ryzach detal.

Aha, męczełem o to bezskutecznie Flachentego - to pomęczę i Ciebie - zastanów się nad wypełnieniem tych dziur po nitach kuleczkami, roboty będzie ale trudno, to się aż prosi

Mikołaju,czy ty chcesz mnie zajechać ...........ja ledwo co widzę te dziury...a co tu dopiero mówić o wklejaniu kuleczek...kazdą osobno,której nie będę widział,a co dopiero w coś ją złapać

 

O rany!!!

Ja to bym od takiego czegoś autyzmu albo schizy jakiejś dostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...nie mam fotek,korzystam z TOPSHOTS-a.....Twoich fotek i wszystkiego co tylko mogłem znależć w necie... .....ale niestety to co się znajduje za fotelem jest mi częściowo nieznane

 

Wstrzymaj się równy tydzień, to się dorobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz witam......jesli jakieś fotki będziesz robił...to nie mam też pewnego szczegółu....chodzi mi o tą niby półkę między tablicami przyrządów,nie wiem z czego to jest, jakiś materiał skóropodobny czy coś......dochodzi ten materiał az do przedniej ramy oszklenia

p.s.może ktos wie o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dzięki .....Tobie i wszystkim,którzy tu zaglądają.....Budowanie modeli to naprawdę frajda,szkoda tylko,że często brakuje czasu(zwłaszcza gdy chce się to czy tamto przerabiać)....ale cóż-"Coś za coś"...jak to powiedział Mikołaj .......Chcesz trochę dać od siebie-będziesz potrzebował czasu i cierpliwości.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SKLEJAJĄCYCH TO I OWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju.....z tymi kulkami to się chyba poddam,dziś nastapiły próby i niestety,wypadają z otworów,nie mam do tego nerwów............pryskałem surfacerem i farbą i przy obróbkach róznego typu(polerowanie itp.) sypie się wszystko,nawet delikatnie pędzelkiem,gdy bym chciał coś nakładać póżniej np.delikatny brudek.....niestety nie mam na to koncepcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju.....z tymi kulkami to się chyba poddam,dziś nastapiły próby i niestety,wypadają z otworów,nie mam do tego nerwów............pryskałem surfacerem i farbą i przy obróbkach róznego typu(polerowanie itp.) sypie się wszystko,nawet delikatnie pędzelkiem,gdy bym chciał coś nakładać póżniej np.delikatny brudek.....niestety nie mam na to koncepcji

 

 

Dobrze że w mojej skali to praktycznie niewykonalne :P

 

nie będzie mnie kusić ale podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.