Skocz do zawartości

MI-17 0608 Marynarka Wojenna. 1:35 TRUMPETER


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

He...jeszcze nie zacząłem,a już mam dość.....jeśli chodzi o te drzwi,to na początku zacząłem kulkami 0,35,które gdzies mi się wymieszały z 0,30.....ale póżniej już zacząłem nitować tylko 0,30 i wydaje mi się,że są w miarę.....0,25 gdzieś się gubią w otworach,ale Chińczycy też nie zrobili jednakowych tych otworów,tak że trzeba kombinować nieco........po pierwszych próbach,myślałem,że to koniec z historią kulek w moim domu i dalej nie wiem co z tym fantem zrobić,bo robótka poprostu osłabia(jedne wylatują z otworków,a drugie wklejasz...i tak w kółko).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, widzę, że zamierzasz uczynić mnie odpowiedzialnym za grożącą Ci schizofrenię kulkową

Wygląda dobrze, nabierzesz wprawy będzie jeszcze lepiej, być może dobrym rozwiązaniem będzie podzielenie tego na etapy i przeplatanie pracami nad innymi elementami. Kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he.....nie no kogoś trzeba uczynić winowajcą .....nie będę "kulkował",bo kupa roboty będzie przy innych elementach,a nie chciałbym co chwilę poprawiać tych strasznych nitów ........coś tam będę nitował czasami,ale decydujące nitowanko będzie póżniej.....jeszcze wcześniej muszę też się zająć delikatnymi ugieciami blach ......

Jesli chodzi Leon o te kalki z nitami,nie wiedziałem nawet,że one są wypukłe,myślałem,że to taka imitacja naklejana,nawet ciekawie to wyglada.......ale myslę,że popróbuję trochę z kuleczkami-Kochane są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A g**no prawda wysoki sądzie Ta biała kredka do przenoszenia małych elementów zdecydowanie wpłynęła na zmniejszenie ilości bluzgów lecących przy klejeniu drobnicy, bo ułatwia życie. Zdecydowanie dobry zakup, jeśli ktoś ceni sobie spokój przy robocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A g**no prawda wysoki sądzie Ta biała kredka do przenoszenia małych elementów zdecydowanie wpłynęła na zmniejszenie ilości bluzgów lecących przy klejeniu drobnicy, bo ułatwia życie. Zdecydowanie dobry zakup, jeśli ktoś ceni sobie spokój przy robocie ;)

 

... a powiedz mi Mikele ta kredka to taki cud techniki, co to się tylko temperuje i już ... czy trzeba coś jeszcze z tym zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem ciekaw,choć przyznaję-poważnie myślałem,że Paweł robi sobie jaja ......w sumie ja te nity aplikuję zapałką zaostrzoną .........w zasadzie to nie problem,bardziej mnie irytowało to,że nie wiedziałem czym te kuleczki przyklejać......ostatnie próby,to rozrzedzony lakier Humbrola rozcieńczalnikiem Wamodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a powiedz mi Mikele ta kredka to taki cud techniki, co to się tylko temperuje i już ... czy trzeba coś jeszcze z tym zrobić???

 

 

Temperujesz ją na ostro, później tą zatemperowaną stroną "łapiesz" drobny detal, przykładasz go w miejsce, gdzie ma się on znajdować na modelu (uprzednio dając tam kroplę kleju) i gotowe. Elementy, które są tak małe, nieforemne, bądź na tyle delikatne, że nie da się ich złapać pęsetą tą kredką można przenieść na model bez stresu i ze zdecydowanie mniejszą ilością bluzgów idącą w powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a powiedz mi Mikele ta kredka to taki cud techniki, co to się tylko temperuje i już ... czy trzeba coś jeszcze z tym zrobić???

 

 

Temperujesz ją na ostro, później tą zatemperowaną stroną "łapiesz" drobny detal, przykładasz go w miejsce, gdzie ma się on znajdować na modelu (uprzednio dając tam kroplę kleju) i gotowe. Elementy, które są tak małe, nieforemne, bądź na tyle delikatne, że nie da się ich złapać pęsetą tą kredką można przenieść na model bez stresu i ze zdecydowanie mniejszą ilością bluzgów idącą w powietrze

 

Czyli dobrze rozumiem że to jest jakieś "samoprzylepne"?

właśnie nabyłem jedną na próbę za kilka dni dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to super sprawa przetestujemy

 

Bardzo dziękuję za informację

 

Mam jeszcze pytanie, ja staram się sam dłubać detale nie używając tych z blaszek,

ale coraz częściej mam problem z uchwyceniem tak małych detali do obróbki :(

(paluchy za grube) macie jakiś patent na to ? jakieś mikro imadełko? czy cóś ?

 

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Coś tam zacząłem tworzyć...tym razem podstawa pod baniak na pace.....sam zbiornik narazie w fazie wstępnej...

 

2002.JPG

2007.JPG

2011.JPG

2012.JPG

2013.JPG

2014.JPG

2015.JPG

2018.JPG

 

.....całość wykonana oczywiście z płytek polistyrenowych.....wewnątrz baniaczka są wycięte cyrklem OLFY wręgi,oklejone następnie cienką płytką jak w modelach kartonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.