Skocz do zawartości

F-4B Eduard


wojtek 80

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co widzę, do tego Da Nang warto dokupić zestaw blaszek, bo są ciekawe, a nie ma ich w pudełku, np. hamulce.

 

Prawda. Też na nie poluję. Szkoda, że nie dają klocków pod koła, które się dostaje, gdy się te kupi oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lepiej policz sobie ile dostajesz kupując Da Nang za ~ 190 zł a co kupując "gołego i wesołego" Academy na Allegro za 140 zł

 

EDIT. Eduard zapowiadał też Phantoma Bicontinental, ale o kamuflażowych nie wspomniał nic.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie mogę znaleźć kalek do wietnamskiego malowania... Dziwne.

 

F-4B to była wersja czysto pokładowa dla USMC i NAVY a F-4C to już USAF.

 

(Poprawcie, jeżeli się mylę)

 

Witajcie.

Tak BOMI21 - "B", to wersja dla USN. Jak by ktoś chciał robić "Czaszkowca", to mam smutną wiadomość : w tym modelu jest błąd w malowaniu statecznika pionowego ! Dla F4-B ( lata 60-te ) powinna ona wyglądać tak :

 

F-4BVF-84_zpsaa8af3c7.jpg

 

a tak malowane stateczniki ( model "Da Nanag" ) :

 

F-4JVF-84_zps0e209c27.jpg

 

posiadały Phantomy z VF-84, jak najbardziej, ale "J", w początku lat 70-tych. Eduard ! Lekcja nie odrobiona - należne !

 

ale i tak zakupię

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie,jak dla mnie zestaw jest tak wypasiony że nie wiem czy moje umiejętności są go warte.Ma tyle dodatków że kupno innych nie wchodzi w grę.Pomalowałem kokpit i teraz czeka na kolorowe blachy.Zdjęć jeszcze nie mogę zbytnio ogarnąć.Mam aparat ale jak na razie lepsze wychodzą ze smartfona. Ok,wynik wczorajszych prac ef9f220cb60b9cb0med.jpg fa01e3ac37984716med.jpg bd9075cf6e201c09med.jpg Dzisiaj mam zamiar podziałać blachami.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Tak BOMI21 - "B", to wersja dla USN. Jak by ktoś chciał robić "Czaszkowca", to mam smutną wiadomość : w tym modelu jest błąd w malowaniu statecznika pionowego ! Dla F4-B ( lata 60-te ) powinna ona wyglądać tak :

 

F-4BVF-84_zpsaa8af3c7.jpg

 

a tak malowane stateczniki ( model "Da Nanag" ) :

 

F-4JVF-84_zps0e209c27.jpg

 

posiadały Phantomy z VF-84, jak najbardziej, ale "J", w początku lat 70-tych. Eduard ! Lekcja nie odrobiona - należne !

 

ale i tak zakupię

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Zawsze możesz zrobić F-4N wtedy czaszki pasują

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Tak BOMI21 - "B", to wersja dla USN. Jak by ktoś chciał robić "Czaszkowca", to mam smutną wiadomość : w tym modelu jest błąd w malowaniu statecznika pionowego ! Dla F4-B ( lata 60-te ) powinna ona wyglądać tak

 

posiadały Phantomy z VF-84, jak najbardziej, ale "J", w początku lat 70-tych. Eduard ! Lekcja nie odrobiona - należne !

 

 

To co napisałeś to nie jest tak do końca prawda... JR 1965 zostali wysłani na pół roku do Wietnamu... Malowanie w Eduardzie to właśnie z 65' i jest poprawne bo ta maszyna jako jedna z kilku miała "późnego" typu oznakowanie jednostki. Jeśli pamięć mnie nie myli to ten samolot został zestrzelony przez wietnamską OPL.

 

EDIT:Sorry MODEX 200 oberwał ten z modelu to 206 jednak oznakowanie jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Tak BOMI21 - "B", to wersja dla USN. Jak by ktoś chciał robić "Czaszkowca", to mam smutną wiadomość : w tym modelu jest błąd w malowaniu statecznika pionowego ! Dla F4-B ( lata 60-te ) powinna ona wyglądać tak

 

posiadały Phantomy z VF-84, jak najbardziej, ale "J", w początku lat 70-tych. Eduard ! Lekcja nie odrobiona - należne !

 

 

To co napisałeś to nie jest tak do końca prawda... JR 1965 zostali wysłani na pół roku do Wietnamu... Malowanie w Eduardzie to właśnie z 65' i jest poprawne bo ta maszyna jako jedna z kilku miała "późnego" typu oznakowanie jednostki. Jeśli pamięć mnie nie myli to ten samolot został zestrzelony przez wietnamską OPL.

 

EDIT:Sorry MODEX 200 oberwał ten z modelu to 206 jednak oznakowanie jest OK

 

Czołem Piotrku.

Czy mógłbyś znaleźć mi zdjęcie F-4B z 1965 roku, z takim malowaniem statecznika, z lat 70tych ? Ja nie znalazłem

 

Wybacz, ale tego zdania nie rozumiem :

"Sorry MODEX 200 oberwał ten z modelu to 206 jednak oznakowanie jest OK"

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywiczne sidewindery chyba jednak warto dokupic.

Też się nad tym zastanawiałem.Zobaczymy.

Po wklejeniu blaszek doszedłem do wniosku że przydałoby się trochę to wszystko uplastycznić i tak oto wykonałem moje pierwsze cieniowanie w życiu

Tak to wygląda

9c0ba05088b67052med.jpg

5b411fc42c94412dmed.jpg

334334f27560d236med.jpg

Nie jestem w 100% zadowolony ale też niema tragedii.Prace z aero zakończone.

Teraz to wszystko pomaluje pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vf84.jpg

 

I had originally decided to build my Academy Phantom as a 1972 Sundowners bird, but then I ran across this picture. VF 84 USS Independence, 1965. It was Indy and 84s only Vietnam war cruise. Markings for the period were in a flux starting out with a simpler “flag” Jolly Roger on the tail and then at least some (200 and this bird) were painted with the all black tail seen here. Sadly every place I looked for decals were either too $$$$ or out of print. But a Hyperscaler came to my rescue and is sending me the Double Ugly decals for this scheme, so I think the Sundowners is on hold. A bonus for me is VF 84 was in my first CAG when I was a young Plane Captain in VAW 124 (many years after this picture was taken!) and I was aboard Indy for 4 years in VAW 115, so I have walked where this picture was taken many times 30 years later!

 

http://imodeler.com/2013/04/inspiration-for-the-next-build/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega manas mnie ubiegł

 

Czołem Piotrku.

Czy mógłbyś znaleźć mi zdjęcie F-4B z 1965 roku, z takim malowaniem statecznika, z lat 70tych ? Ja nie znalazłem

 

Wybacz, ale tego zdania nie rozumiem :

"Sorry MODEX 200 oberwał ten z modelu to 206 jednak oznakowanie jest OK"

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Już tłumaczę ubzdurało mi się, że Edek zrobił samolot MODEX 200, który został zestrzelony nad Wietnamem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czyli przeprosiny dla Edka. To mnie należy się za szkalowanie czeskich Kolegów. Ciekawe to zdjątko. Musi być nowo znalezione.

 

Pozdrawiam.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych pracach okazało się że mój warsztat ma braki w chemii.Dzisiaj zamówiłem wasch z AK.Co prawda dedykowany do niemieckiej szarej pancerki ale wydaje mi się że będzie ok.Czyli chwilowa przerwa z kokpitem(przynajmniej dobrze wyschnie).Zaczynam działać z podwoziem i dolotami do silników.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze!

Choć uwierz mi, w kokpicie i tak nic nie widać po zamknięciu kadłuba.

 

 

Proponuję na tego typu komentarze nie zwracać uwagi. Równie dobrze można w ogóle nie robić detali we wnękach podwozia, dyszach silników, czy wlotach. Tego też nikt nie będzie przecież widział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

Detale będzie widać, ale cieniowanie ścianek kabiny, która z reguły jest na maksa zagracona wszelkimi sprzętami i jeszcze na dodatek często zamknięta owiewką, raczej widoczne nie będzie.

 

Oj, Solo kabina w modelu samolotu to jak lufa w czołgu. Można zamknąć hamulce aerodynamiczne czy nie robić wychylonych powierzchni sterowych, ale kabina pilota i wnęki podwozia to dla mnie najważniejsze elementy modelu i musza być dopracowane i domalowane w najdrobniejszych szczegółach. Kabiny nie wolno zamykać osłoną. Ma być otwarta, to serce maszyny !

 

Wojtek - cieniuj, was:bip: i maluj. To ma wyglądać jak używana kabina

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.