Skocz do zawartości

F-4B Eduard


wojtek 80

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo racji w tym co piszesz, choć często samolot w wersji gotowej do lotu podoba mi się bardziej: patrz F/A-18 karambolisa ostatnio.

Ja robiąc otwarta kabinę bardziej bym się skupiał na odtworzeniu wszelkiego możliwego okablowania i aparaturze, która w takim wypadku robi świetne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szczegóły tworzą doskonałość,a doskonałość nie jest już szczegółem-DaVinci .Jest to projekt "na maxa" ,więc cieniowania i innych technik nie pomijamy.Po prostu mam przy tym mnóstwo zabawy i satysfakcji.A co do samych modeli ,moim zdaniem,to nie ważne jak są przedstawione tylko jak wykonane.Widziałem modele które nie miały ani grama dodatków a wyglądały jak żywe i odwrotnie.A co do F-4, to czekam za chemiom i drucikami do okablowania.W międzyczasie zacząłem składać F-15 z Italerki 1 48.Ma mi służyć do wielokrotnego malowania-taki XF-15.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie "cala rozmiarówkę" u znajomego z serwisu elektronicznego.Dzisiaj mam odebrać

 

A wiesz, bardzo ciekawa jest cyna w drucikach. W/g mnie jest bardziej plastyczne niż miedź. Hmmm..Paweł ( czyli ja ) zlepia i mazia już 30 lat, a dopiero w zeszłym roku znalazłem w sklepie elektronicznym bardzo cienki drucik z cyny. Nie przypuszczałem, że może być tak cieniutki. Jednak będę odkrywał swoje hobby do końca życia . Drucik cynowy highly polecam.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam cynę, mam 0,4 i 0,5mm a w sklepach w Poznaniu jest podobno dostępna najcieńsza 0,25mm.

Miedź sprężynuje a cyna "trzyma" kształt po dociśnięciu.

 

Dajesz dalej z tym warsztatem bo coś zastój się zrobił. Sam czekam na swojego zamówionego, a chętnie podejrzę co można z tego wykrzesać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas do waloryzacji używałem cyny od 2 mm do 0,25 mm.

Owszem, jest niezwykle plastyczna, ale to jej wada.

Praktycznie nie da się jej ułożyć, żeby jej solidnie nie pogiąć. 0,25 mm rwie się zaś w rękach i jest to naprawdę męcząca zabawa, żeby z tego drutu zrobić coś sensownego.

Zdecydowanie lepszy jest drut miedziany, który na mój gust jest dużo lepszy od cyny, a do tego bardzo plastyczny.

Ostatnio kupiłem sporo drutu jubilerskiego w różnych kolorach, dzięki czemu odpada stres malowania pędzelkiem wszelkich kabli i przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam cynę, mam 0,4 i 0,5mm a w sklepach w Poznaniu jest podobno dostępna najcieńsza 0,25mm.

Miedź sprężynuje a cyna "trzyma" kształt po dociśnięciu.

 

Dajesz dalej z tym warsztatem bo coś zastój się zrobił. Sam czekam na swojego zamówionego, a chętnie podejrzę co można z tego wykrzesać.

 

Miło powitać kolegę.Jestem jakieś cztery levele niżej w technikach modelarskich od Ciebie dlatego obawiam się że za dużo nie podglądniesz

.Twoje Migi robią wrażenie

 

Z cyną może bym spróbował ale dzisiaj odebrałem,w końcu,druciki miedziane jubilerskie.

0bfbef2835e66b6fmed.jpg

 

Pierwsze wrażenie pozytywne.Jak coś zmajstruje to się pochwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowales juz ostatecznie, ze to bedzie vf-161?

Tak,na pewno VF-161 NF 100-urzekła mnie jego historia , tym bardziej że ostatnio trochę poćwiczyłem z aero i czuje się trochę pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rock and roll-a czas zacząć.

 

Poganiam ponieważ nie mogę się doczekać budowy.

Cyna i miedź to podstawa ale polecam jeszcze cienkie gumki średnicy ok 0.5mm wyciągane ze zwykłej gumy do ...... najlepiej koloru czarnego. Wygląda bardzo naturalnie bez malowania, układa się super a po dodaniu aluminiowych obejm mamy bardzo realistyczne przewody.

Dobrze że przeanalizowałeś i wybrałeś konkretny egz. ja popełniłem ten błąd i w trakcie budowy (gdy wreszcie zdobyłem kalki) zacząłem poszukiwania i nie była lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.