Skocz do zawartości

Polska grupa modelarska w UK


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 648
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Super Moderator

Witam

W zeszłą niedzielę udało nam się skompletować pierwsze spotkanie naszej grupy. Platforma google+ sprawdziła się doskonale. W video konferencji uczestniczyło 5 osób, sdk_uk, Abominus, Greif, lexxer_monster_machine oraz Reflect czyli ja. Rozmawialiśmy przez 2h i myślę, że wszystkim się podobało. Trochę pożartowaliśmy (niektóre dowcipy były bardzo ciężkie - heheh) oraz oczywiście porozmawialiśmy na tematy modelarskie. Prezentacja modeli nad którymi pracujemy oraz kolekcje na półkach wypełniły 2 godziny bardzo szybko.

 

Kolejne spotkanie już za miesiąc czyli 29 czerwca (ostatnia Niedziela miesiąca) o godzinie 10pm. Zapraszamy wszystkich chętnych do partycypowania! O tym jak się połączyć zostało napisane tutaj. Do komfortowej rozmowy wystarczy jedynie tania kamera oraz stały dostęp do internetu. Na prawdę warto!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Cześć Janek!

Zostałeś dodany do [url-http://modelwork.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=16200]mapy[/url]. Najbliżsi koledzy to paweltomasik1 oraz AFI.

 

@grupa

Przypominam, że 15.06.2014 odbędzie się impreza w Duxford na której będę obecny. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Kolejna sprawa, to kwestia co miesięcznych video konferencji. Info dla nieśmiałych - nie ma się czego bać! Połączenie jest banalne, jedyny gadżet, który warto mieć to kamera internetowa. Dodatkowo, jeśli chcecie uczestniczyć w naszym spotkaniu wirtualnym bez kamery - jest to jak najbardziej możliwe. Jedyny dyskomfort, taki, że nie będzie was widać i/lub słychać (jeśli nie macie mikrofonu). Kolejne spotkanie już 29 czerwca o godzinie 10pm. Jak się połączyć TUTAJ.

 

 

pozdrawiam was bardzo serdecznie!

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanko Czy dalo by rade odpalic to z telefonu ewentualnie z tableta pyatam bo ja akurat komputera praktycznie nie uzywam I przeniesienie go w spokojne miejsce bylo by troche klopotliwe.

 

Druga sprawa mozna byloby troszke rozwinac ten temat bo nudno tu troszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Oczywiście, można połączyć się na spotkanie z telefonu oraz z tabletu - myślę, że większą funkcjonalność będziesz miał na tablecie (z uwagi na większy ekran). Tu masz wersję na Androida a tutaj na urządzenia Apple

 

Co masz na myśli pisząc o rozwijaniu tematu? Tutaj się organizujemy oraz dopisujemy do mapy. Myślę (ale to moje subiektywne zdanie), że chyba nie ma sensu wydzielać osobnego działu dla modelarzy w UK. Dzielimy się swoimi dokonaniami modelarskimi we właściwych działach forum z ogółem modelarzy. Jeśli dało by radę o sprecyzowanie czego byś się spodziewał proszę pisz śmiało. Może masz jakiś ciekawy pomysł na dodatkową integrację?

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle to sformuowalem chodzilo mi o to zeby temat byl bardziej ciekawy. Tel do Ciebie mam tak ze wieczorem jesli bedziesz mial ochote wyjesnie o co mi chodzilo.

 

Co do bazylmasa to nie byl bym taki pewny ze go nie spotkales

Mianowicie w zeszlym roku w Telford rozmawialismy z Toba przez chwile ja bazyl i Greif.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Chyba wiem o kim mówisz, ostatnio na niego wpadłem na jednej z wystaw, bynajmniej mamy niewiele wspólnego ;-)

Zadzwoń do mnie wieczorem (najlepiej po 9pm) to pogadamy.

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej Przemo jakieś forki z wystawy wstaw - będzie przynajmnej co pooglądać. Ja wprawdzie na Fejsie widziałem, ale nie wszycy może mają ciebie w kumplach (w robocie kurde byłem, ale może kiedyś uda się wyskoczyć).

 

Jezeli uda mi się wyrwać do Telford to spotkania oczywiście jak zawsze - przy stoliku Master Model. Z tego co wiem to chłopaki się wybieraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w Telford sie widzimy

 

Moze Reflect sie nie pogniewa ze wstawie kilka fotek zreszta duzo ich nie mam bo nie bylo czasu

Ogolnie impreza jak najbardziej udana pod wzgledem wystawiajacych sprzedajacych jak i odwiedzajacych klub zarobil (w przyszlym roku nie treba bedzie dokladac do imprezy) tak wiec rezerwoj czas na 07.06.15

 

20140601_145627_zps83bmtk8s.jpg

20140601_145351_zps1maqc8n2.jpg

20140601_143851_zpsfuryenpp.jpg

20140601_122622_zpsrhfyswpd.jpg

20140601_122446_zpsafapkh68.jpg

20140601_092404_zpsh4hyfh4o.jpg

i polskie akcenty

20140601_091254_zpstupfsgqb.jpg

20140601_091246_zpsz93zbohx.jpg

20140601_082439_zpshd0l6pbl.jpg

20140601_082430_zpsufrlbx7p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka Polish miitary display bo na taka nazwe byl rezerwowany stol nie jest zadnym klubem czy organizacja. Czlowiek ktory wystawial te dioramy ma wiecej wsponego z harcerstwem niz z modelarstwem, ale jest inicatorem i wszystkie modele byly robione wedlog jego pomyslu. Wykonawca jest angielski modelarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie mam mozliwość jak niektorzy tutaj dołaczyć ewentualnie do konferencji video w specyficznych godzinach pracuje w tygodniu 15-23 więc późno w noc lub w weekend...i czy moge prosić jeszcze raz o instrukcje odpalenia tego Google-ustrojstwa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Najbliższe spotkanie odbędzie się w Niedzielę 29 czerwca o godzinie 10pm.

 

Do wirtulnego spotkania będzie potrzebny komputer przysposobiony w kamerę internetową oraz koniecznie słuchawki z mikrofonem. Dla osób słabiej zorientowanych w temacie urządzeń elektronicznych polecam:

1. Kamera

2. Zestaw słuchawkowy z mikrofonem

 

Używamy platformy Google Hangouts. Obsługa jest bardzo prosta i sprowadza się jedynie do założenia konta google tutaj oraz przystąpienie do usługi Google+ tutaj

 

Zaproszenia na konferencję będą rozsyłane emailem. Wystarczy kliknąć w link który zostanie przysłany i system powinien przenieść użytkownika do wirtualnego "pokoju" gdzie będziemy się słyszeć i widzieć.

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Będę jeszcze wysyłał informacje na PW do całej grupy z szczegółowymi informacjami jak konfigurować kamerę itp (generalnie wszystko raczej ustawia się bez ingerencji uzytkownika ale na wszelki wypadek wyśle krok po kroku instrukcję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niezrzeszaony

Lokalizacja: Gravesend - DA11

 

Modelarstwo to dla mnie tylko i wylacznie przyjemnosc i zabawa...

W chwili obecnej zajmuje sie modelami militarnymi, samolotami i helikopterami w skali 1:35 i 1:72, Co jakis czas wracam do mojej dlugoletniej pasji budowania makiety kolejowej w skali H0. Z wielka przyjemnoscia czesto wracam tez do sklejania modeli kartonowych od ktorych zaczela sie moja przygoda z modelarstwem.... cos okolo 30 lat temu....

 

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć Wojtek!

Fajnie, że się dopisałeś - w grupie siła :-) Dodałem Cie do mapy - możesz zerknąć czy nie ma kogoś obok :-)

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

O jak fajnie :-) Właśnie zdałem sobie sprawę, że mieszkasz całkiem niedaleko mnie :-) Super! No to pierwsze pytanie, co robisz w najbliższą sobotę... w Dartford będzie wystawa modelarska na której będziemy z lokalnym klubem - może masz ochotę wpaść? Zerknij sobie na mapę - zielona gwiazdka obok Ciebie, to właśnie ta impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Właśnie udało mi się zgrać zdjęcia z dzisiejszej wystawy w Dartford. Impreza bardzo udana (zwłaszcza dla mnie, ale o tym jutro ;-). Około 20 klubów i ponad 500 modeli. Wysoki poziom prezentowanych prac, przyjechali goście z Belgii i Francji. Zapraszam do obszernej galerii a w temacie wklejam kilka najciekawszych zdjęć.

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Przypominam o jutrzejszym spotkaniu - godzina 10pm, zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pogawędki video. Będę wysyłał zaproszenia drogą mailową. Ci którzy nie wiedzą co z czym - odsyłam do pierwszego postu w tym temacie ;-) Do usłyszenia i zobaczenia.

 

DSC07663.JPG

 

DSC07691.JPG

 

DSC07710.JPG

 

DSC07726.JPG

 

DSC07741.JPG

 

DSC07744.JPG

 

DSC07750.JPG

 

DSC07773.JPG

 

DSC07766.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.