Skocz do zawartości

MiG-29 9-12A 1:48 Great Wall Hobby


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

Częściowo nietrafione masz te kolory niestety. Trzeba było zapytać, FSy i odpowiedniki Gunze są powszechnie znane. C72 nie pasuje. Gdzie go na zdjęciach widzisz? Wloty nie są białe. To Jasny szary, ale akurat tutaj nr nie pamiętam.

 

EDIT: Żeby nie być gołosłownym. Kolory za Aeroplanem:

góra FS36270, FS36118

spód FS36375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Częściowo nietrafione masz te kolory niestety. Trzeba było zapytać, FSy i odpowiedniki Gunze są powszechnie znane. C72 nie pasuje. Gdzie go na zdjęciach widzisz? Wloty nie są białe. To Jasny szary, ale akurat tutaj nr nie pamiętam.

 

EDIT: Żeby nie być gołosłownym. Kolory za Aeroplanem:

góra FS36270, FS36118

spód FS36375

 

Kolory są mi znane na pamięć i odpowiadają im

 

FS36270 - Gunze C306

FS36118 - Gunze C305

FS36375 - Gunze C308

 

Takimi kolorkami jest (był ) pomalowany mój MiG-21MF z Łasku (tylko farbki to były jeszcze Mr.Hobby H) - i porównaj kolory - to nie to.

 

P3030547.jpg

 

Wloty nie są białe. To Jasny szary, ale akurat tutaj nr nie pamiętam.

 

 

Nie, ja mam rację. JA MAM KWITY NA WSZYSTKO MAM KWITY! MOŻECIE MI PODSKOCZYĆ!

 

IiDlcJvXychtG3Y51E-Rs1uTTp09J4ChngdEF6yg93s=w881-h587-no

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

 

LdLr25ToixQ_lU3mcZ1ckUOr26VQTlwZcemt-4yb4mQ=w1044-h553-no

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński (zdjęcie przycięte)

 

C72 nie pasuje. Gdzie go na zdjęciach widzisz?

 

C72 (kamuflaż górnych powierzchni - ciemnoniebieski),

[...]

Oczywiście są to kolory bazowe - będą służyły jako kolory "wyjściowe" przy mieszaniu farb, by uzyskać kolory zgodne z wzorcem. A tym wzorcem jest to zdjęcie:

 

 

C72 jest idealny jako baza - trzeba go troszkę "zgasić" szarym i będzie genialny.

Na płatowcu jest to najciemniejszy szaro-niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pierwsze wersje dwóch podstawowych kolorów kamuflażu mojego MiGa - jasnoszary i szaroniebieski.

 

Pomalowałem kartonik identycznym surfacerem, jakim pomalowałem mój model, po czym natrysnąłem aerografem paski farb - C306, C307, C308, C72, C305. Wybrałem najlepsze kolory do mieszania - póki co po dwa, by było mniej problemów z późniejszym odtworzeniem mieszanki w większej ilości (szkoda marnować dużo farby na same próby).

 

Tak jak napisałem wcześniej do dwóch podstawowych kolorów kamuflażu (jasnoszarego i szaroniebieskiego) za kolory wyjściowe posłużyły odpowiednio C307 i C72. C307 okazał się zbyt niebieski, toteż wymieszałem go w proporcjach 1:1 z kolorem C308. To co udało mi się osiągnąć (prawy dolny róg kartonika) jest bardzo bliskie farbie ze zdjęcia - wzorca, wobec czego jutro dodam jeszcze innego koloru w małej ilości (niebieskiego) i otrzymany kolor powinien być idealny. Za bazę drugiego koloru posłużył C72. Jak że jest zbyt jaskrawy i jasny, wymieszałem go w proporcjach 1:1 z farbą C305 - otrzymany kolor jest prawie idealny (prawy górny róg kartonika) - jest wciąż nieco zbyt żywy i jasny, dlatego jutro zrobię drugą mieszankę, gdzie dodam nico więcej C305. Gdybym planował robić wypłowienia powierzchni modelu, preashading, filtr itp. dalsza zabawa z kolorami nie byłby potrzebna, ale robiona przeze mnie maszyna ma na zdjęciach farbę prawie nową, więc kolory muszą być dobrane jak najstaranniej, ponieważ później nie będzie czym (ani jak) ich ściemnić, nie mówiąc o zmianie odcienia.

 

Poniżej zdjęcie kartonika i zdjęcie, na którym się wzoruję przy mieszaniu.

 

 

 

20140805_214048.jpg

 

20131127-DSC07690.jpg

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloty kolego nie do końca są białe tak jak myślisz, one są szare tak jak karambolis zasugerował. Nawet na tych zdjęciach widać. Mi to podchodzi pod kość słoniową że tak to określę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - mam 150 zdjęć tej maszyny (90% z nich od Pana Mirosława Gawrońskiego z jego prywatnej kolekcji, za co serdecznie dziękuję ) i przeglądając je wszystkie - były zrobione w różnych warunkach oświetleniowych, z różnych kątów, z różnymi nastawami aparatu - i zdecydowanie kolory tego samolotu nie mają nic wspólnego z FSami, które proponuje Gunze (a mam te farbki w wersjach H jak i C, czasem po parę słoiczków - co więcej każdy z innej partii, więc nie ma miejsca na wadliwą sztukę). Wzornika Federal Standard nie mam.

 

Proponowane kolory pasują raczej do naszych F-16

 

16287.jpg

autor: Mirosław Gawroński

 

A MiG-29 77 wygląda tak (daję zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych)

 

ZUomxtQcJROueeg9WZiDkzRJ1Cc1z6CKC0SvEjpxJsk=w1043-h523-no

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

H2UDWGQpliJynx1rIXZF_WkkSxDudP5iC80Kh1UeHaM=w1044-h587

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

A0DxobcyDyvy_gOu-cIqIGTFwZSpR7YOTTal049oBks=w880-h587-no

autor: Jarosław Kania

16624.jpg

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

DSC08536.JPG

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

20131127-DSC07504.jpg

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

DSC04039.JPG

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

DSC08567.JPG

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

DSC04117.JPG

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

DSC02491.JPG

Zdjęcie z prywatnej kolekcji - autor: Mirosław Gawroński

 

Z tych wszystkich zdjęć by wychodziło, że kolory do których dążę są dobre, Zdaję sobie sprawę, że dobieranie kolorów według zdjęć z komputera jest ryzykowne (wystarczy, by coś było nie tak z monitorem i wszystko się wali), ale innej możliwości nie ma. Zdjęcie, na którym się wzoruje, zostało zrobione przy w miarę neutralnych warunkach i według osoby, która ma stały kontakt z tymi maszynami, bardzo dobrze oddaje kolory postrzegane "na żywo".

 

Wloty kolego nie do końca są białe tak jak myślisz, one są szare tak jak karambolis zasugerował. Nawet na tych zdjęciach widać. Mi to podchodzi pod kość słoniową że tak to określę.

 

Wloty nie są białe. Ale moja farba też. Off White jest zarówno bliski kości słoniowej, jasnoszaremu, jaki i wlotom ze zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest, że ja zastosowałem dedykowane Gunze i wyszło dobrze (co widać na zdjęciu), a u Ciebie wychodzi tak jak na F-16. Musisz coś mylić.

 

EDIT: Te same FS36270, FS36118 i FS36375 podaje Stratus.

 

To jak mi na słowo nie wierzysz to może tak:

 

sK1CGMkYJYCUtL7n-3j64bkurlOpYQ0d8tSw6TAXWWc=w1044-h525-no

 

FS36270 - Gunze C306

FS36118 - Gunze C305

FS36375 - Gunze C308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już gotowe dwa pierwsze kolory kamuflażu górnych powierzchni płatowca - ciemny szaroniebieski i jasny szary.

 

Pierwszy ostatecznie ma skład - C72 33% i C305 66% + Leveling Thinner 1:1

 

A drugi C308 33% i 307 66% + Leveling Thinner 1:1

 

Otrzymane farby są bardzo bliskie tym ze zdjęć. Zanim zacznę malować, muszę jeszcze przygotować model pod montaż toczonych odgromników - muszę usunąć stare i wymienić wystające podstawy na mniejsze - czekam na wiertełka 0,3 mm.

 

20140807_205612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Model został (po cichu) skończony - można go było zobaczyć (i zjechać autora na żywo) podczas festiwalu w Łasku.

 

Spokojnie zmienię jeszcze parę rzeczy (które mnie nie zadowalają) i wrzucę galerię. O jakość zdjęć w galerii nie ma się co martwić - mam już pomysł jak załatwić do niego dobre zdjęcia.

 

10389088_670326603037091_2126610641862867246_n.jpg?oh=c0fb76ff1eb11770cd7ded6df4931aa0&oe=54933D28&__gda__=1422598978_dc4579a29eeaf50e1eff95e96b247c01

 

( Zdjęcie z facbookowego profilu 32 BLT. Autor nieznany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Łasku, obejrzałem i muszę spytać o dwie rzeczy. Co się stało z gondolami silników od spodu w nowym 77 (straszne szpary i wielki uskok na łączeniu elementów). To chyba mankament modelu z którym jeśli dobrze pamiętam też borykałeś się przy pierwszym MiGu. Dlaczego zaszpachlowałeś linię oddzielającą osłonę radaru, która jest zdejmowana. Na rurkach pitota w obu fulcrumach brak charakterystycznych lotek. Poza tym modele bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Łasku, obejrzałem i muszę spytać o dwie rzeczy. Co się stało z gondolami silników od spodu w nowym 77 (straszne szpary i wielki uskok na łączeniu elementów). To chyba mankament modelu z którym jeśli dobrze pamiętam też borykałeś się przy pierwszym MiGu. Dlaczego zaszpachlowałeś linię oddzielającą osłonę radaru, która jest zdejmowana. Na rurkach pitota w obu fulcrumach brak charakterystycznych lotek. Poza tym modele bardzo ładne.

 

Gondole były pracowicie dopasowywane jeszcze zanim na modelu się pojawiła farba. Potem je skleiłem i zapomniałem o tej części modelu.

W Łasku Kolega Marcinej zauważył (za co dziękuję), że faktycznie, lewa gondola "siadła" (klej się rozciągnął ) i szpara rzędu 1,5 mm raziła. Jest to już poprawione - wystarczyło osłonę nieco odgiąć, przeszlifować papierem ściernym pozostałości kleju i całość pasuje tak jak powinna.

 

Nie zaszpachlowałem linii podziału na nosie, tylko cały nos wymieniłem, co mnie cieszy że nikt (prawie nikt) nie zauważył - model zaliczył porządne lądowanie na podłodze i z dzioba (a właściwie z końcówki, gdzie miał wchodzić pitot) niewiele zostało - na szybko (tydzień przed Łaskiem) wymieniłem nos na żywiczny Quickboosta do Academy - który całkowicie nie pasując do kadłuba GWH musiał zostać porządnie zaszpachlowany by usunąć różnice w szerokościach nos/kadłub i zniwelować bardzo dziwne przejście w profilu bocznym nos/kadłub.

 

Lotek na pitotach nie ma, ponieważ doprowadziły mnie do szału i poleciały gdzieś za okno. Skrzydełka (generatory wirów) całkowicie nie pasują, gdy pitot jest wsadzony w nos Quickboosta - nos jest zbyt obły przy końcówce, stąd skrzydełka po prostu całkowicie nie pasują i nie da się ich normalnie przykleić. Zmiana kształtu nosa nie wchodzi w grę - trzba by na tokarce całkowicie zmienić profil nosa od końcówki do podstawy. Zastanawiam się jak ten problem rozwiązać - pewnie zostanę publicznie na forum jeżeli ich nie będzie.

 

W tej chwili model stoi na warsztacie i poprawiam wszystkie niedoróbki jakie wyszły pod czujnym okiem oglądających w Łasku ( najwięcej baboli zgłosił Kolega Marcinej, za co bardzo dziękuję i obiecuję wszystkie usunąć), ale też te które sam zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili model stoi na warsztacie i poprawiam wszystkie niedoróbki jakie wyszły pod czujnym okiem oglądających w Łasku ( najwięcej baboli zgłosił Kolega Marcinej, za co bardzo dziękuję i obiecuję wszystkie usunąć), ale też te które sam zauważyłem.

Te babole to pikuś, trochę kosmetyki i na spokojnie wszystko można poprawić W razie wątpliwości pisz śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne modele.

Kibicowałem budowie od początku. Jednak jak patrzę na efekt końcowy skupiam uwagę na detalach, które trochę zakłócają ten efekt.

 

W ex-czechu zielona owiewka. Zdjęcie moje z Bytomia.

 

045cf9c77820f675.jpg

 

Drugi model:

 

...W tej chwili model stoi na warsztacie i poprawiam wszystkie niedoróbki jakie wyszły pod czujnym okiem oglądających w Łasku ( najwięcej baboli zgłosił Kolega Marcinej, za co bardzo dziękuję i obiecuję wszystkie usunąć), ale też te które sam zauważyłem.

 

Jak stoi na warsztacie - to mała uwaga. Jest jeszcze jedna wada tego modelu ( oczywiście producenta ), która mocno zaburza powierzchnię modelu. Dotyczy górnych żaluzji wlotu powietrza do silników. Poniżej zdjęcie oryginału. Myślę, że będzie trudno usunąć tę wadę w tym modelu, ale chyba nie ma rzeczy niemożliwych.

1ff19f2341cc3d1c.jpg

 

Uskok dookoła żaluzji w modelu wygląda bardzo niefajnie.

 

Ogólnie dużo włożonej pracy w budowę modeli i to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj czepiacie się chłopaka.

Piękny model zrobił, a że kilka detali jest nie tak jak trzeba...

To naprawdę nieistotne.

Bomi, świetny model, bez dwóch zdań.

Napracowałeś się i co najważniejsze - widać w tym modelu każdą włożoną w niego godzinę roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te babole to pikuś, trochę kosmetyki i na spokojnie wszystko można poprawić W razie wątpliwości pisz śmiało.

 

Babole babolami są, jak się da to trzeba usunąć .

 

Fajne modele.

Kibicowałem budowie od początku. Jednak jak patrzę na efekt końcowy skupiam uwagę na detalach, które trochę zakłócają ten efekt.

 

W ex-czechu zielona owiewka. Zdjęcie moje z Bytomia.

 

 

Z tej zielonej owiewki byłem zadowolony jak nigdy wcześniej z jakiejkolwiek pojedynczej części - faktem jest, że jest mocno zbyt zielona - ale chodziło raczej o to że udało mi się ją zabarwić bez popsucia jej Nowy 77 ma już owiewkę zabarwioną identycznie z prawdziwym.

 

Uskok dookoła żaluzji w modelu wygląda bardzo niefajnie.

 

 

Tak zrobił to producent - wszystkie '29 z GWH tak mają i niebyt w tej chwili da się z tym cokolwiek zrobić.

 

Oj czepiacie się chłopaka.

Piękny model zrobił, a że kilka detali jest nie tak jak trzeba...

To naprawdę nieistotne.

Bomi, świetny model, bez dwóch zdań.

Napracowałeś się i co najważniejsze - widać w tym modelu każdą włożoną w niego godzinę roboty.

 

Jeżeli są to czysto merytoryczne babole, to jest to jak najbardziej wskazane - model dzięki poprawkom jakie pomału wprowadzam będzie bardziej realistyczny - słowem - lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.