Skocz do zawartości

Königstiger Dragon 1/35


Polski_Czołgista

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja sam jeszcze nie robiłem, choć próbowałem z green stuff - jak będę robił foty to ci pokaże co ki wyszło. Sam czasem robie jakieś przeróbki i wiem ile trzeba się namęczyć. Tak więc z mojej strony cokolwiek (no prawie cokolwiek) zrobisz będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować na sam koniec potraktować ten zimmerit płynną szpachlą. To powinno nieco przytepić jego strukturę. Oczywiście nie od razu na modelu. A sam zimm to jakaś masa czy wytłaczany w plastiku?

 

Jeżeli chodzi o gasienice to sprawa jest nieco skomplikowana. Przede wszystki musisz się określić jak chcesz założyć błotniki - zrówno boczne jak i przednie. Jeżeli wszyskie to jest taka cwana sztuczka polegająca na zakończeniu gąsienic zaraz pod błotnikami i pominięcie ich górnego biegu. Wtedy można skleić je z dwóch odcinków łączonych na środku.

Druga metoda to sklejenie ich w całości i malowanie na gotowym modelu pędzlem. Dla mnie to jest trochę hardcore i sam tak nie robię.

Kolejna opcja to pomalowanie całego zaieszenia razem z gąsienicami a potem zamaskowanie wszystkiego do dalszej pracy ale tutaj jest ryzyko uzyskania innych odcieni w przypadku mieszania kolorów.

Można też przykleić błotniki na samym końcu i zrobić gąsinice w dwóch odcinkach łączonych na kole napinającym i napędowym - wtedy na jednym odcinku jest większy łuk na kole napedowym a na drugim na kole napinającym.

Dlatego ja właśnie stosuję Friule (he, he) bo podejżewam że po prostu odwrócę model do góry kołami i je wciągnę na koła.

 

Do klejenia nie stosuj CA - lepiej klej wolnoschnący który pozwoli ci na ułożenie ogniwek. Ja stosowałem Revel contacta clear, ale mam za małe doświadczenie aby coś w tym temacie więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogniwkowych gąsek używam Tamyia Extra Thin Lemon ( normalna wersja ponoć jest jeszcze lepsza ). Gąski trzech producentów: Bilek, UM, Academy bardzo dobrze się nim kleiły - był czas na ukształtowanie, nie nadtapiał ogniw. Wrazie "W" dało się rozkleić bez uszkodzenia ogniw. Oczywiście trzeba stosować z umiarem w miejsca łączenia się ogniw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do magic tracków ostatnio użyłem najtańszego kleju modelarskiego wamodu, długo schnie, dzięki czemu można dowolnie formować gąski na kołach. Jeśli chodzi o sam sposób składania robię oddzielnie górę i dół i oddzielnie fragmenty na kołach napinających, tylko trzeba uważać, żeby się w liczbie ogniw nie walnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy jest tamiya extra thin, prawie wszystko nim kleję, tylko duże powierzchnie revelem bo tamiya, m traki mam sklejone właśnie w pz 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figsy to trudny temat - wiem z doświadczenia. Ale zawsze to jakieś ożywienie modelu.

Tam gdzie masz kopułkę dowódcy widać dookoła niej spaw na dachu. Weź sobie jakąś płynną szpachlę np. Gunze i wypełnij szczelinę pomiedzy spawem a kopułką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do tej szpachli gunze używam Leveling Thinner jako rozpuszczalnik - można ją praktycznie zmyć w całości. Zawsze nią wypełniam szczelinki.

 

...chyba będę musiał zmienić hobby na zbieranie kapsli, albo cuś

Ani mi się waż bo wpadniemy z panem Pałą i z toba pogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.